3 پیام رسان مطمئن و امن دیگر، به جز واتساپ و فیسبوک، برای تبادل اطلاعات

اگر از مسائل حریم خصوصی فیسبوک خسته شده اید، در اینجا برخی از برنامه های پیام رسان را به شما معرفی می کنیم که با خیال راحت تر می توانید آن ها را با اپلیکیشن های پیام رسان فیس بوک جایگزین کنید. از آنجایی که بسیاری از پلتفرم های پیام رسان فیسبوک با رخنه اطلاعاتی مواجه شده اند و این شبکه اجتماعی گسترده در تلاش است تا مشکلات خود را جبران کند، شما در حال حاضر می توانید یک پیام رسان مطمئن تر را برای خود انتخاب کنید.

پیام رسان مطمئن امن واتساپ فیسبوک تبادل اطلاعات

گزارش های اخیر نشان داده است که مدیرعامل فیس بوک، مارک زاکربرگ، می خواهد تا کاربران برنامه های این شرکت مانند WhatsApp، Facebook Messenger و Instagram بتوانند پیام ها را از یک پلتفرم به پلتفرم دیگر ارسال کنند، با وجود اینکه این خدمات پیام رسان در حال حاضر به عنوان واحدهای جداگانه مورد استفاده واقع می شوند.

ببینید که فیسبوک از ترکیب و ادغام پیام رسان های واتساپ، Messenger و اینستاگرام گزارش می دهد.

در این سطح، به نظر می رسد که این کار یک ایده خوب است.

اما هنگامی که شما از نظر و جنبه حفظ حریم خصوصی کاربران به ای ویژگی جدید نگاه می کنید، می تواند شما را با یک احساس ناخوشایند روبرو کند.

به ویژه هنگامی که شما در نظر بگیرید که پیام های WhatsApp در حال حاضر رمزگذاری شده اند، اما این در حالی است که پیام های مسنجر فیسبوک و اینستاگرام این کون نیستند.

دقیقا همانطور که فیس بوک این خدمات پیام رسانی را با یکدیگر ترکیب و مخلوط می کند و میزان حمایت از آن، ناشناخته است.

ببینید که زاکربرگ با قول بهبود شرایط Facebook، از مشکلات گذشته این شرکت می گوید.

اگر آماده باشید که سکان کشتی خود را بچرخانید و سرویس پیام رسان های دیگری را پیدا کنید، در اینجا چند برنامه کاربردی که باید به حفظ امنیت پیام های شما بسیار کمک کند را معرفی می کنیم.

1- تلگرام (Telegram)

Telegram چت های رمزگذاری شده با پیام های خود تخریب را عرضه می کند.

این سرویس در سراسر دستگاه ها و سیستم عامل های مختلف، از جمله در مرورگر وب، اگر شما نمی خواهید یک برنامه را بر روی رایانه خود نصب کنید، کار می کند.

رمزگذاری End-to-end یک ویژگی اختیاری است که به نام Secret Chats شناخته میشود که برای هر مکالمه باید آن را فعال کنید.

رمزنگاری سرتاسر و یا End-to-end encryption یک نوع سیستم ارتباطی بسیار امن متن است که در آن تنها دو طرف پیام هنده و گیرنده قادر به تماشای متون هستند و هیچ شخص دیگر، حتی شرکت های سازنده نیز نمی توانند به مکالمات و پیام ها دسترسی داشته باشند.

این سرویس نیاز به یک شماره تلفن برای ثبت نام دارد، اما شماره شما را با مخاطبین به اشتراک نمی گذارد، یک ویژگی مفید برای کسانی که تلاش می کنند تا گزینه های احتمالی برنامه Tinder را نیز در نظر بگیرند.

Play Store | App Store

در صورت علاقه، ببینید: پاسپورت تلگرام: با یک ضربه شناسه های خود را برای خدمات گوناگون وارد کنید.

2- سیگنال (Signal)

Signal یک برنامه پیام رسانی متقابل است که نام خود را با توجه به رمزنگاری end-to-end خود انتخاب کرده است و توسط افرادی مانند ادوارد اسنودن (Edward Snowden) برای امنیت آن تایید شده است.

یک نسخه Android و iOS از برنامه، و همچنین برنامه های دسکتاپ برای مک، ویندوز و لینوکس مبتنی بر Debian وجود دارد.

فروشگاه اپل | فروشگاه App اندورید

ببینید که با قابلیت Confidential Mode جیمیل می توانید ایمیل های خود را محرمانه و امن تر ارسال کنید.

3- iMessage

کاربران اندرویدی، لطفا قاشق و چنگال های خود را پائین بیاورید و کنار بگذارید.

حقیقت این است که پلت فرم iMessage اپل واقعا به خوبی کار می کند و بدون درز و کوچکترین رخنه ای تا کنون مورد استفاده قرار گرفته است… البته تا زمانی که شما صاحب یک محصول اپل باشید.

و این یک پیام رسان کارآمد و موثر است.

اما برای به دست آوردن ویژگی های iMessage، نه تنها شما نیاز به یک دستگاه اپل دارید، بلکه افرادی که با شما صحبت می کنند نیز نیاز به استفاده از یک دستگاه اپل دارند.

در اینجا هر آیفون اپلی که از سال 2007 تا به امروز در سال 2018 ساخته شده است را ببینید.

اگر به شرکت مستقل اپل بیش از یک برنامه توسعه دهنده شده توسط یک شخص ثالث اعتماد دارید، iMessage پاسخ مناسبی برای شماست.

این رمزگذاری end-to-end را به همراه دارد و با برنامه های iMessage و FaceTime ساخته شده است. در آن، شما هنوز هم قادر به انجام همه چیز های سرگرم کننده هستید که برنامه های پیام رسانی رقیب نیز می توانند آن ها را انجام دهند.

برای مطالعه بیشتر: برنامه پیام رسان Google Fi با قابلیت RCS به یک ارتقاء بزرگ دست می یابد! گوگل برنامه چت الو (Allo) را خاموش می کند و یا گوگل برای راحتی کاربران در صندوق ورودی جیمیل تغییراتی را اعمال می کند.

ویدیوها و مطالب مشابه