پرواز در جو استراتوسفری بدون حتی یک قطره سوخت!

در حالیکه آقای ایلان ماسک برای دستیابی به فرستادن انسان ها به فضا با سرعت زیاد و با استفاده از تکنولوژی های باور نکردنی سرمایه گذاری می کند، پس ممکن است روزی ما از این زمین دور شویم، حتی بدون استفاده از یک قطره سوخت در فضاپیماهای خود و شاید استفاده از انرژی خورشیدی

4.1666666666667 از 5
از 6 رای
پرواز در جو استراتوسفری بدون حتی یک قطره سوخت!

همانطور که از نام این هواپیما تا حدودی مشخص است، SolarStratos، این یک هواپیما نقلیه مجهز به استفاده دو نفره، با طول بال های بسیار بزرگ که در محیط جوی استراتوسفر پرواز می کند و توانایی پرواز خود را به طور کامل از روی انرژی خورشیدی تأمین می کند.
این بال های عظیم و طولانی دو هدف را به همراه دارند.
این بال ها نه تنها هواپیما را قادر می سازند تا برای حرکت رو به جلو مقدار زیادی قدرت و انرژی لازم نداشته باشد، بلکه همچنین با پانل های خورشیدی نصب شده در سراسر آن باعث بهره وری از انرژی خورشیدی برای پراوز می شود.

یک شرکت هماپیماسازی سوئیسی به نام Swiss ، برای اولین بار هواپیمای خورشیدی خود را که می توانستد تا ارتفاع ۲۵۰۰۰ متر به سمت بالا پرواز کند را رونمائی کرد.
اکنون هواپیما SolarStratos ساخته شده از قطعات سفارشی و متونع می باشد، مانند: یک باتری ۲۰ کیلو وات ساخته شده از توسط Austrian Airlines، پانل های خورشیدی آن مبتنی بر شرکت SunPower کالیفرنیا است و با توجه به ارتفاع پرواز آن می توان فهمید که فشار هوای داخل این هواپیما باید به صورت مخزنی و تنظیم شده باشد که در اینصورت خلبان آن نیز باید از لباسی شبیه به لباس فضانوردان استفاده کند، بنابراین با این طراحی خاص و ویژه می توان گفت این هواپیما توسط شرکت روسی Zvezda ساخته شده است.
بنیانگذار و طراح SolarStratos، رافائل دومجان، امیدوار است که این فناوری را گسترش دهد به گونه ای که بتواند در برابر تغییرات آب و هوایی نیز مقاومت کند و میزان قدرت خورشیدی را در همان نسبت مقدار سوخت اکتان، بالا تر ببرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.