هوش مصنوعی Adobe AI می تواند عکس های فیک و فتوشاپ شده را تشخیص دهد

ترفند ها و روش های فتوشاپ به راحتی می تواند شما را با یک تصویر دست کاری شده فریب دهد، همانگونه که شاید شنیده باشید که برخی از سلبریتی ها و ستارگان در زمان گذشته نیز با ترفند های فتوشاپ مورد نقد و بحث قرار گرفته اند، اما شبکه های عصبی هوش مصنوعی AI می توانند به شما کمک کنند که عکس های قابل اعتماد را تشخیص دهید. چگونه؟ با ما باشید..
4 از 5
از 3 رای
(رای دهید)
هوش مصنوعی Adobe AI می تواند عکس های فیک و فتوشاپ شده را تشخیص دهد

یک شبکه عصبی هوش مصنوعی AI در اصل با یک دیتا بسیار عظیم از عکس های از قبل مشخص شده آموزش دیده است تا با قابلیت تشخیص تصاویرها و مقایسه آن ها با تصاویر دنیای واقعی، نشانه هایی را که عکس و یا تصویر جدید در آن ها تغییراتی ایجاده شده است را به راحتی مشخص کند و نشان دهد.

هرچند که از جانبی نیز عکس های فتوشاپ شده و تکنولوژی های فتوشاپ پیشرفته تر و پیچیده تر شده اند، اما سیستم های ادوبی از یک هوش مصنوعی AI برای شناسایی این عکس ها استفاده میکنند که بسیار جوابگو است و از یک دیتا فوق عظیم بهره می برد.

اما همچنین بسیاری از ویرایش و فتوشاپ عکس ها نیز اتفاق و چیز بزرگی نیستند و یک فتوشاپ حرفه ای به زمان زیادی نیاز دارد،

اما تصاویر در بعضی موارد مثل: عکس های تبلیغاتی، عکس های ویروسی یا تصاویر بد نام کننده از سیاستمداران و یا افراد مشهور و همینطور تصاویر شواهد پزشکی قانونی که توسط قانون استفاده می شود، می توانند فتوشاپ شوند و یا تغییراتی در آن ها اعمال شود، بنابراین ممکن است که شما بخواهید یک ایده بهتر، از آنچه که آیا این عکس دست کاری شده است و  یا نه برای خود داشته باشید.

هوش مصنوعی را وارد این ماجرا کنید تا عکس های فیک را تشخیص دهید:

به طور مشخص تکنولوژی شبکه عصبی هوش مصنوعی AI به راحتی بر اساس هزاران و هزارن تصویر مورد نظر از داده های دنیای واقعی ساخته شده است، بدون دستورالعمل های برنامه نویسی سخت و فشرده.

این تکنولوژی برای شناسایی هرزنامه ها (اطلاعات دروغ)، نشان دادن جعلی بودن کارت اعتباری در معاملات و همینطور یادگیری نحوه بحث و درک گفتار انسانی بسیار مفید و کارآمد است.

همچنین این فناوری می تواند نشانه هایی از ویرایش در تصویر را مشخص کند.

به طور خاص وقتی که در یک حالت خاص از نمایش دوربین، مانند نمایش با نقاط نویز دار به یک عکس نگاه می کنید، در یک قسمت از تصویر، یک بخش با بخش های دیگر مطابقت ندارد و یا می توان گفت که مرز های تصاویر غیر معمولی هستند وانگار که یک تصویر جدید به عکس اصلی اضافه شده است، این تکنولوژی هوش مصنوعی AI آن ها را به خوبی تشخیص می دهد.

ولد موراریو (Vlad Morariu)، محقق ارشد تحقیقاتی این پروژه و همکارانش از دانشگاه مریلند، در یک مقاله تحقیقاتی در مورد جست و جوی دیداری کامپیوترها گفتند: حتی با بازرسی های دقیق، انسانها نیز برای تشخیص مناطق متخلف فتوشاپ شده، دچار اختلال می شوند، اما یک هوش مصنوعی به خوبی می تواند آن ها را نخیص دهد”.

وی همچنان افزود که: روش های ما نه تنها آثار دستکاری شده را تشخیص می دهد بلکه همچنین بین تکنیک های دستکاری شده مختلف نیز متمایز قائل می شود.

تکنیک های یادگیری ماشینی شبکه عصبی AI نتایج قابل توجهی را به دست می آورند، اما کیفیت نتایج به شدت به کیفیت داده های آموزشی برای شبکه های عصبی AI بستگی دارد.

در فرآیندهای آموزشی امروزی برای هوش های مصنوعی، داده ها با دقت از قبل برچسب زده می شوند تا کامپیوتر بتواند الگوهای را راحت و آسان تر تشخیص دهند.

که این کار مقدار زمان زیادی وقت می برد.

آقای Morariu در یک نشریه Adobe از تکنولوژی در روز جمعه گفت: با استفاده از ده ها هزار نمونه از تصاویر شناخته شده، و هزاران نمونه های دستکاری شده، ما با موفقیت به یک شبکه عصبی با قابلیت یادگیری و به صورت عمیق آموزش داده ایم تا تصویرهای جعلی را به راحتی شناسایی کنیم.

برای  مطالعه بیشتر ببینید که هوش مصنوعی AI اشیاء را در تاریکی شناسایی می کند، و یا ۵ روش آسان برای ساخت هوش مصنوعی شخصی خودتان.

رای شما به "هوش مصنوعی Adobe AI می تواند عکس های فیک و فتوشاپ شده را تشخیص دهد" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن