همکاری آمازون با پلیس برای ساخت سیستم تشخیص چهره ادامه دارد

دپارتمان پلیس شهر اورلاندو آمریکا می گوید که قصد دارد قرارداد خود با کمپانی آمازون برای تکمیل ساخت یک سیستم تشخیص چهره در این شهر را تمدید کند.

4.4 از 5
از 5 رای
(رای دهید)
همکاری آمازون با پلیس برای ساخت سیستم تشخیص چهره ادامه دارد

پلیس شهر لاندو تصمیم دارد از سیستم تشخیص چهره برای یافتن مجرمین و مشاهده اعمال مجرمانه استفاده کند. عملی که مورد انتقاد بسیاری از شهروندان این شهر قرار گرفته است. منتقدان این عمل را مشابه نقض حریم خصوصی خود می دانند.

پس از شروع همکاری کمپانی آمازون با پلیس اورلاندو برای ساخت سیستم تشخیص چهره، بسیاری از کارمندان و سرمایه گذاران این شرکت به مدیر عامل آمازون جف بیزوس نامه نوشتند و از او خواستند تا به این همکاری پایان دهد.

اکنون با اتمام مرحله تست سیستم تشخیص چهره دپارتمان پلیس اورلاندو قصد دارد برای ساخت و اجرای نهایی این سیستم قرارداد خود را با کمپانی آمازون تمدید کند.

“جان مینا” فرمانده پلیس شهر اورلاندو می گوید این سیستم فقط برای جلوگیری از به وقوع پیوستن تراژدی بعدی مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال بسیاری معتقدند ممکن است از این سیستم سوءاستفاده هایی نیز شود که در نهایت به نقض حریم خصوصی شهروندان این شهر منتهی خواهد شد.

اپارتمان پلیس اورلاندو می گوید این سیستم تشخیص چهره حداقل در هشت دوربین در سرتاسر شهر فعال خواهد شد البته اطلاعات دقیقی از جایگاه قرارگیری این دوربینها به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.

باید دید پلیس شهر اورلاندو می‌تواند با تکیه بر دانش متخصصان آمازون، این سیستم را در سطح شهر به صورت موفق فعال کند و یا مانند پلیس لندن در زمینه استفاده از این سیستم ها به مشکل خواهد خورد. برای اطلاعات بیشتر در مورد استفاده از سیستم تشخیص چهره در لندن توسط پلیس، مطلب “پلیس لندن: از سیستم تشخیص چهره، انتظار دستگیری زیادی نداشته باشید” را در نتران بخوانید.

چیزی که مشخص است این است که این سیستم ها همچنان به اندازه کافی قدرتمند نشدند تا به صورت عمومی عرضه شوند و در مکان های عمومی مورد استفاده قرار بگیرند. اما با گذشت زمان با پیشرفت هایی که این قابلیت تشخیص چهره به دست خواهد آورد، این سیستم احتمالا در تمامی نقاط حساس امنیتی تمامی شهرهای جهان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

رای شما به "همکاری آمازون با پلیس برای ساخت سیستم تشخیص چهره ادامه دارد" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی ترفند
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن