همکاری آمازون با پلیس برای ساخت سیستم تشخیص چهره ادامه دارد

دپارتمان پلیس شهر اورلاندو آمریکا می گوید که قصد دارد قرارداد خود با کمپانی آمازون برای تکمیل ساخت یک سیستم تشخیص چهره در این شهر را تمدید کند.

همکاری آمازون با پلیس ساخت سیستم تشخیص چهره ادامه

پلیس شهر لاندو تصمیم دارد از سیستم تشخیص چهره برای یافتن مجرمین و مشاهده اعمال مجرمانه استفاده کند. عملی که مورد انتقاد بسیاری از شهروندان این شهر قرار گرفته است. منتقدان این عمل را مشابه نقض حریم خصوصی خود می دانند.

پس از شروع همکاری کمپانی آمازون با پلیس اورلاندو برای ساخت سیستم تشخیص چهره، بسیاری از کارمندان و سرمایه گذاران این شرکت به مدیر عامل آمازون جف بیزوس نامه نوشتند و از او خواستند تا به این همکاری پایان دهد.

اکنون با اتمام مرحله تست سیستم تشخیص چهره دپارتمان پلیس اورلاندو قصد دارد برای ساخت و اجرای نهایی این سیستم قرارداد خود را با کمپانی آمازون تمدید کند.

“جان مینا” فرمانده پلیس شهر اورلاندو می گوید این سیستم فقط برای جلوگیری از به وقوع پیوستن تراژدی بعدی مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال بسیاری معتقدند ممکن است از این سیستم سوءاستفاده هایی نیز شود که در نهایت به نقض حریم خصوصی شهروندان این شهر منتهی خواهد شد.

اپارتمان پلیس اورلاندو می گوید این سیستم تشخیص چهره حداقل در هشت دوربین در سرتاسر شهر فعال خواهد شد البته اطلاعات دقیقی از جایگاه قرارگیری این دوربینها به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.

باید دید پلیس شهر اورلاندو می‌تواند با تکیه بر دانش متخصصان آمازون، این سیستم را در سطح شهر به صورت موفق فعال کند و یا مانند پلیس لندن در زمینه استفاده از این سیستم ها به مشکل خواهد خورد. برای اطلاعات بیشتر در مورد استفاده از سیستم تشخیص چهره در لندن توسط پلیس، مطلب “پلیس لندن: از سیستم تشخیص چهره، انتظار دستگیری زیادی نداشته باشید” را در نتران بخوانید.

چیزی که مشخص است این است که این سیستم ها همچنان به اندازه کافی قدرتمند نشدند تا به صورت عمومی عرضه شوند و در مکان های عمومی مورد استفاده قرار بگیرند. اما با گذشت زمان با پیشرفت هایی که این قابلیت تشخیص چهره به دست خواهد آورد، این سیستم احتمالا در تمامی نقاط حساس امنیتی تمامی شهرهای جهان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

ویدیوها و مطالب مشابه