دسته بندی
بستن

ناسا از عبور یک شهاب سنگ بزرگ در نزدیکی زمین گزارش می دهد

خبرهای اخیر از سازمان ناسا حاکی از این است که یک سیارک بزرگ عجیب و غریب به زودی از کنار زمین و با فاصله ای کمتر از فاصله ما نسبت به ماه، عبور خواهد کرد. اکثر شهاب سنگ های آسمانی که پرواز های نزدیکی را از کنار زمین تجربه می کنند، بسیار کوچک و برای مشاهده دشوار هستند، اما این سیارک فضایی یکی از بزرگترین آنهاست.

4.125 از 5
از 8 رای
(رای دهید)
ناسا از عبور یک شهاب سنگ بزرگ در نزدیکی زمین گزارش می دهد

یک شهاب سنگ که دو برابر بزرگتر از بولید است، که در سال ۲۰۱۳ در روسیه فرود آمد و منفجر شد، هفته آینده از فاصله ای نزدیک به زمین و حتی نزدیک تر از فاصله ما تا ماه، عبور خواهد کرد.

علیرغم اینکه سرفصل های تابلوئیدی ممکن است به شما این باور را الهام کنند، که شهاب سنگ های های کوچک به طور مرتب و یکنواخت از کنار زمین عبور می کنند.

اکثر این سنگهای فضایی بسیار کوچک هستند که می توانند به راحتی در فضا بسوزند، و حتی زماین که با فضای اتموسفری سیاره ما برخورد می کنند، و ستاره شناسان بسیاری از آنها را در فضا و قبل از رسیدن به ما کشف می کنند، زمانی که از طریق تلسکوپ های قوی خود فضا و اطراف سیاره ما را رصد می کنند.

این شهاب سنگ یا سیارک ۲۰۱۹که به نام EA2 شناخته می شود، می تواند تا ۱۲۸ فوت (۳۹ متر) عریض باشد.

این واقعا یک سنگ آسمانی نادر است که بسیار نزدیک به سیاره زمین پرواز خواهد کرد و به اندازه کافی بزرگ است تا اخترشناسان و ستاره شناسان آن را به خوبی مشاهده کنند.

این سیارک در اوایل ماه جاری تشخیص داده شده است و گفته می شود که به آرامی و با سرعتی بالغ بر ۵ کیلومتر در ثانیه (۱۱،۱۸۵ مایل در ساعت) حرکت می کند که باعث می شود تا آن را نییز نسبت به بقیه آسان تر ببینید.

به گزارش ناسا، در روز ۲۲ مارس، سیارک ۲۰۱۹ EA2 در فاصله ای ایمن و در حدود ۱۸۸،۷۳۱ مایل (۳۰۳،۷۳۳ کیلومتر) یا حدود هشت دهم فاصله بین زمین و ماه، از کنار ما عبور خواهد کرد.

اگر شما یک تلسکوپ به اندازه کافی قوی داشته باشید (یا شاید با کمک برخی از دستگاه های خاص مانند تلسکوپ های مجازی)، بتوانید این سیارک را تشخیص دهید و این می تواند یکی از پیگیری های جالب شما برای تماشا فضا باشد، در حالی که ماه گذشته نیز یک رویداد خاص: آخرین سوپر ماه خونین در قرن ۲۱ به وقوع پیوست.

برای مطالعه بیشتر نیز فضاپیما Osiris-Rex ناسا در سیارک Bennu اثراتی از آب پیدا می کند و یا Kepler، تلسکوپ فضایی ناسا، برای همیشه خاموش می شود! را مشاهده کنید.

رای شما به "ناسا از عبور یک شهاب سنگ بزرگ در نزدیکی زمین گزارش می دهد" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ناسا، عبور یک شهاب سنگ از نزدیک ترین فاصله به زمین را گزارش می دهد
ناسا، عبور یک شهاب سنگ از نزدیک ترین فاصله به زمین را گزارش می دهد
1،622 بیننده
دانشمندان به دنبال یک شهاب سنگ بزرگ در ته اقیانوس می گردند
دانشمندان به دنبال یک شهاب سنگ بزرگ در ته اقیانوس می گردند
2،199 بیننده
برای اولین بار ناسا فضاپیما مخصوص خود را به نزدیکی خورشید می فرستد
برای اولین بار ناسا فضاپیما مخصوص خود را به نزدیکی خورشید می فرستد
2،402 بیننده