Kepler، تلسکوپ فضایی ناسا، برای همیشه خاموش می شود!

ناسا می گوید سوخت و زمان تلسکوپ فضایی کپلر تمام شده است. تلسکوپ فضایی که یک جهان پر از سیارات را که ممکن است شبیه به خود ما باشند را به ما نشان داد، اکنون بازنشسته شده است. این نقاشی روغنی، کپلر را در میان برخی از سیاره ها و ستارگان نشان می دهد که به ستاره شناسان در کمک شناخت آن ها کمک کرده است.

3.8571428571429 از 5
از 7 رای
(رای دهید)
Kepler، تلسکوپ فضایی ناسا، برای همیشه خاموش می شود!

تلسکوپ فضایی کپلر ناسا که در سال ۲۰۰۹ راه اندازی شد و دیدگاه ما درباره کهکشان و جهان را در دهه گذشته تغییر داد، اکنون به طور دائم بازنشسته شده و از کار می افتد.

آژانس فضایی برای نخستین بار شاهد علامت هایی بود که کپلر در اوایل سال جاری گاز و سوخت خود را از دست می دهد و هفته گذشته تلسکوپ را به یک حالت خواب کم انرژی برد.

ناسا سه شنبه همین هفته اعلام کرد که فضاپیمای Kepler دیگر بیدار نخواهد شد.

Paul Hertz، مدیر بخش فیزیک ناسا، به خبرنگاران در کنفرانس تلفنی گفت:”این عملیات علمی پایان یافته است”.

او اشاره کرد که کپلر توانست نظریه دانشمندان را مبنی بر این که فضا با سیارات مشابه با زمین پر شده است، را تایید کند.

کاتالوگ تلسکوپ فضایی کپلر از سیاره های تایید شده در منظومه شمسی ما، شامل بیش از ۲۶۰۰ سیاره گوناگون است که ده ها تن از آن جهان ها را می تواند به طور بالقوه برای پشتیبانی از زندگی بیگانگان در نظر گرفت، زیرا آب و هوایی تقریبا شبیه به زمین و یا قابل سکونت دارند.

Hertz می گوید در حالی که این تلسکوپ بسیاری از چیز های جدید را جمع آوری کرده است، اخترشناسان هنوز هم بر روی آنچه در طول سال های گذشته جمع آوری کرده است، کار می کنند.

همچنین او افزود: “بررسی دادههای کپلر برای سالهای آینده و برای کشفیات علمی بیشتر ادامه خواهند داشت”.

هنگامی که “سوخت کم” در فضاپیما در اوایل امسال نمایش داده شد، تیم کپلر اقدامات لازم را برای اطمینان از این که تمام داده های باقی مانده را بازیابی و بارگیری کند، قبل از اینکه تلسکوپ به کلی خاموش شود، را انجام داد.

Charlie Sobeck، مهندس سیستم پروژه Kepler، گفت:”در نهایت ما هیچ چیزی را باقی نگذاشتیم”.

در اینجا ببینید که تلسکوپ فضایی Chandra همانند هابل، به حالت ایمن می رود!

Kepler قبلا مدت ها زمان قرض گرفته و برای سال ها کار کرده است، زیرا یکی از هدایت کننده هایی که واکنش هدایت به سمت ستاره های هدفش را انجام می داد، در سال ۲۰۱۲ با مشکل مواجه شد.

بعد از آن مهندسان راه جدیدی را برای استفاده از نور خورشید برای تثبیت و نقطه گذاری تلسکوپ فضایی Kepler پیدا کردند، و این فضاپیما ماموریت جدید سازگار، به نام K2، برای کشف سیارات بیشتر به مدت یک نیمه دیگر را ادامه داد.

William Borucki، مأمور اصلی مأموریت کپلر، که در حال حاضر بازنشسته است، در یک انتشار خبری گفت: “هنگامی که ما ۳۵ سال پیش این مأموریت را آغاز کردیم، ما فقط از یک سیاره تنها در خارج از منظومه شمسی خبر داشتیم، کنون که ما سیارات را در همه جا می شناسیم، کپلر ما را در یک دوره جدید قرار داده است که به وعده نسل های آینده برای کشف کهکشان های ما می پردازد”.

یکی از جانشینان کپلر در حال حاضر در حال آماده شدن برای جستجو در فضا و کشف سیارات جدید است.

او نخستین جفت سیاره های مانند سیاره زمین، بررسی ماهواره های حمل و نقل فضایی ناسا و همچنان بررسی ده ها تن از سیارات دیگر را ادامه می دهد.

امید این است که آینده تلسکوپ فضایی جیمز وب (یک دنباله بزرگ برای قرن بیست و یکم) بتواند نگاه دقیقتری به فضا بیاندازد و چیز های جدید تری را پیدا کند و شاید حتی به دنبال علائم زندگی در جهان های دیگر باشد که TESS و کپلر نیز در مورد آنها به ما اشاره کرده اند.

بیشتر بخوانید: فضاپیماهای وویجر ناسا، در خارج از منظومه شمسی، ماهواره های CubeSat بسیار کوچک ناسا در حال عکس برداری و در راه رسیدن به مریخ و یا SpaceX اولین مسافر فضایی برای سفر به دور ماه خود را معرفی می کند.

همچنین ببینید: تخلیه آب ۴۵۰ هزار گالنی NASA، آزمایش برای راه اندازی فضاپیماهای غول پیکر خود و یا برخورد ۲ شهاب سنگ فضایی به ماه.

رای شما به "Kepler، تلسکوپ فضایی ناسا، برای همیشه خاموش می شود!" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن