ناسا، عبور یک شهاب سنگ از نزدیک ترین فاصله به زمین را گزارش می دهد

یک شهاب سنگ پس از آن که در طول سال با نزدیکترین فاصله از کنار زمین عبور کرد کشف و دیده شد. این سنگ فضایی دزدکی و بی سر و صدا از پشت خورشید به سیاره ما نزدیک می شد که باعث می شد تا در همان لحظه قابل تشخیص نباشد. این سنگ فضایی با فاصله کمی از کنار زمین عبور کرد و از طرف دیگر سمت محیط جوی زمین خارج شد.

4.1666666666667 از 5
از 6 رای
(رای دهید)
ناسا، عبور یک شهاب سنگ از نزدیک ترین فاصله به زمین را گزارش می دهد

سیارکی به اندازه اتوبوس، تا کنون نزدیک ترین عبور از سطح زمین را در این سال رقم زده است، این سیارک با فاصله بسیار نزدیک تر به مدار ماهواره های ارتباطی، در روز جمعه از یک فاصله بسیار کم نسبت به زمین از کنار سیاره ما عبور کرد.

ستاره شناسان در واقع، در روز شنبه تائید کردند که سیارک ۲۰۱۸ PD20 با اندازه ۱۵ متری (۴۹ فوت)، پس از آن که نزدیک ترین فاصله را تا سیاره ما داشته است، با استفاده از تلسکوپ های Mauna Loa در هاوایی کشف و دیده شده است.

Tony Dunn از تيزهوشان دانشکده فيزيک و دانشکده ستاره شناسی و مدرس دبيرستان آمريکا از طريق تویتر توضيح داد که این سيارک در ابتدا برای ما ناشناخته بود قبل از اینکه در نزديکترين فاصله به زمین دیده شود، چون از جهت خورشيد آمده بود”.

Ron Baalke از آزمایشگاه پیشرانش و نیروی محرک شرکت جت سازی ناسا یک تصویر را برای ما به نمایش می کشد که شهاب سنگ ۲۰۱۸ PD 20 در حالی که ماه در حال چرخیدن به دور زمین بوده است از کنار آن عبور کرده و سپس با فاصله بسیار کمی از کنار زمین گذشته و بعد در منظومه شمسی به راه خود ادامه داده است.

Dunn نیز همچنین از برنامه شبیه سازی مدار استفاده کرد تا مسیر سیارک را نشان دهد “در آن تصویر نشان می دهد که سنگ فضایی پس از ورود به جو زمین به شدت توسط گرانش زمین به سمت زمین خم و کشیده می شود” همچنین در  تصویر فوق، دایره بنفش رنگ وجو دارد که نشانگر مدار ژئوسینرنگی است که در آن بسیاری از ماهواره های بزرگ ساکن هستند و شهاب سنگ از کنار آن نیز با فاصله بسیار کمی عبور می کند.

سیارک از داخل این مدار عبور کرده و در فاصله ۳۳،۲۱۰ کیلومتر (۲۰،۶۳۶ مایل) از ما قرار گرفته بوده است.

همینطور قبل تر نیز یک تماس نزدیک دیگر رخ داده بود که یک سیارک به نام ۲۰۱۸ LA فقط چند ساعت بعد از آن که در واقع فضای جو زمین ما را تحت تاثیر قرار داد، در نهایت به تکه های شهاب سنگی تبدیل شد که در آفریقا فرود آمد. این سیارک تنها ۲ متر (۶ فوت) برآورد شده بود، همچنین هیچ تاثیری از صدمات و آلودگی تا کنون گزارش نشده است، هرچند که مدت کوتاهی آسمان را روشن کرد.

رای شما به "ناسا، عبور یک شهاب سنگ از نزدیک ترین فاصله به زمین را گزارش می دهد" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن