آزمایش و تست خدمه فضاپیما Boeing برای سفرهای فضایی تا سال 2020

کمپانی بزرگ بوئینگ آخرین تست و امتحان سیستم چتر نجات فضاپیما Starliner خود را به ما نشان می دهد. چتر نجات یا سیتم پاراشوت این فضاپیما به فضانوردان کمک می کند تا از پایگاه فضایی ISS به راحتی به خانه بازگردند.

آزمایش و تست خدمه فضاپیما بوئینگ

همانطور که SpaceX و Boeing همچنان با مسابقه فضایی خود برای ایجاد سفر های فضایی و پرواز به فضا ادامه می دهند، کمپانی بوئینگ اخیرا این ویدیو را به نمایش گذاشه است که آزمایش چتر نجات را در فضاپیما Starliner خود نشان می دهد.

این طرح و برنامه برای این است که خدمه و مسافران بتوانند پس از خروج از پایگاه فضایی ISS توسط فضاپیمای Starliner بوئینگ به زمین بازگردند و خود فضاپیما Starliner نیز نیاز دارد تا بعد از فرود بر روی زمین برای پرتابی دوباره آماده شود.

همچنین اگر این کپسول خدمه Starliner شرکت بوئینگ برای سفرهای فضایی مورد استفاده قرار گیرد باید حتما مطمئن و امن باشد.

در تست ها شما مشاهده می کنید که این کپسول خدمه Starliner در جنوب غربی آمریکا به راحتی فرود می آید.

آن به اندازه کافی خوب و عالی طراحی شده است تا برای ده بار استفاده مجدد نیز مورد استفاده قرار گیرد و مشکلی با ان نداشته باشد.

ما ویدئویی از تست های مشابه برای کپسول اکسپرس SpaceX و حتی تصاویر نزدیک از Starliner را که بر روی موشک های فضایی قرار دارد، را دیده ایم.

اولین تست بدون خلبان این فضاپیما بارها و بارها به عقب افتاده است و در حال حاضر گفته می شود که در ماه اوت یا آگوست نیز مجدادا صورت می پذیرد.

در حالیکه ما امیدواریم که به این موفقیت های خارق العاده در زمینه سفر های فضایی دست یابیم، قبل از اینکه کسی در واقع این کار را انجام دهد، آزمایش آن نیز بسیار مهم است.

در صورت علاقه بیشتر بینید که فضانوردان جدید ناسا با فضاپیماهای SpaceX و Boeing به فضا می روند و یا نمائی زیبا از کپسول دراگون SpaceX و اتصال آن به پایگاه بین المللی فضایی ISS یا پهپاد جدید کمپانی بوئینگ با خلبان هوشمند می تواند بیش از ۲ هزار مایل را طی کند.

ویدیوها و مطالب مشابه