فضانوردان جدید ناسا با فضاپیماهای SpaceX و Boeing به فضا می روند

ناسا نام فضانوردان جدید را برای پرواز با فضا پیماهای SpaceX و Boeing اعلام کرد. شرکت ناسا 9 فضانورد را در اولین پرواز خدمه ای از ایالات متحده، که از سال 2011 در حال توسعه بوده است، اکنون مجدادأ به فضا می فرستد.

4.5 از 5
از 6 رای
فضانوردان جدید ناسا با فضاپیماهای SpaceX و Boeing به فضا می روند

ناسا ۹ فضانورد را برای اولین پرواز آزمایشی و مأموریت هر دو فضاپیما بوئینگ CST-100 Starliner و خدمه اژدها SpaceX به فضا اعزام می کند. ناسا این نه فضانورد را شناسایی کرده است تا در اولین پرواز فضایی از خاک ایالات متحده از زمان تأسیس برنامه شاتل در سال ۲۰۱۱، به فضا پرواز کنند.

فضانوردان توسط دو فضاپیمای جدید Starliner و Crew Dragon پرواز خواهند کرد که به ترتیب به عنوان پروژه های بوئینگ و SpaceX مربوط به Elon Musk به عنوان بخشی از برنامه خدمت تجاری ناسا طراحی شده اند.

از زمان آخرین پرواز شاتل، ناسا بر روی فضاپیمای روسی Soyuz تکیه کرده است تا فضانوردان خود را به ایستگاه فضایی بین المللی بفرستد.

در روز جمعه، Jim Bridenstine، مدیر ناسا، ۹ فضانورد را معرفی کرد که در چهار ماموریت خدمه پرواز با استفاده از مهارت های جدید خود پرواز می کنند.

او این معرفی و مقدمه را در یک سالن اجتماعات پر جمعیت در مرکز فضایی جانسون در هوستون ابلاغ کرد.

خلبان نخستین پرواز آزمایشی بوئینگ ستارلاینر، Eric Boe، ستاره ای از نیروی هوایی بازنشسته خواهد بود که قبل تر نیز در دو ماموریت شاتل فضایی پرواز کرده است.

همینطور دیگر فضانورد بوئینگ نیز به نام Chris Ferguson، کاپیتان نیروی دریایی سابق و فضانورد ناسا که سه ماموریت شاتل را انجام داده، از جمله مأموریت نهایی در سال ۲۰۱۱٫

همچنین Nicole Mann، فضانورد ناسا که اولین پرواز فضایی خود را پس از حرفه هایی مانند: سرهنگ دوم، خلبان جنگنده و خلبان آزمایشی، به عنوان سرهنگ دوم نیروی دریایی، ایجاد می کند.

وقتی که از Mann سوال پرسیده شد که اولین پرواز فضاپیمای جدید چگونه است، او به مخاطبان گفت: “به عنوان یک خلبان آزمایشی بهتر از این نمی شود”.

به علاوه فضانوردان ناسا Bob Behnken و Doug Hurley با خدمه پرواز Crew Dragon شرکت SpaceX پرواز خواهند کرد.

Gwynne Shotwell، رئیس بخش داخلی SpaceX، گفت که این شرکت، ماه نوامبر را برای آزمایش ارسال خدمه فضاپیما دراگون بر روی یک موشک Falcon 9 هدف خود قرار داده است.

در همین حین ناسا اولین تست پرواز خدمه را برای ماه آوریل ۲۰۱۹ برنامه ریزی می کند. همچنین بوئینگ طی چند ماه پس از آزمایش SpaceX، در اولین پرواز با خدمه انسانی خود، انتظار می رود که در اواسط سال آینده یک آزمایش تکان دهنده از ارسال فضاپیما Starliner را با استفاده از یک موشک Launge Alliance V-5 Atlas V انجام دهد.

اولین ماموریت بوئینگ Starliner در ISS توسط John Cassada، یک فضانورد ناسا، فیزیکدان و خلبان آزمایشی نیروی دریایی انجام خواهد شد. او توسط Suni Williams، فضانورد سابق ناسا، که بيش از ۵۰ ساعت در محیط هاي زميني فضايي را سپري کرده است و نخستين ماراتون در فضا در سال ۲۰۰۷ در ISS را با دویدن در فضا خلق کرده است، برای این مامورت معرفی شده است.

Williamsبه جمعیت گفت: “من واقعا بسیار هیجان زده هستم از اینکه می توانیم این فضاپیما را به فضا ببریم و آن را به شرکای بین المللیمان نشان دهیم”.

اولین پرواز SpaceX Crew Dragon به ایستگاه فضایی شامل فضانورد ناسا به نام Victor Glover است که بیش از ۳۰۰۰ ساعت پرواز کرده می باشد و با بیش از ۴۰ فضاپیما گوناگون ناسا به فضا پرواز کرده است، و همچنین Mike Hopkins که تاکنون ۱۶۶ روز در فضا بوده است نیز یکی دیگر از اعضای این خدمه می باشد.

همه ۹ فضانورد در حال حاضر در یک جلسه گفت وگو به نام “از من بپرسید” که در مدت کوتاهی پس از اعلامیه شروع شده است، پرسش های خود را درج می کنند.

در زیر می توانید عکس هایی از فضاپیما Crew Dragon را که با موشک های فالکون ۹، توسط کمپانی SpaceX ایلان ماسک به فضا فرستاده می شود را مشاهده کنید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.