قطار مغناطیسی maglev چینی می تواند به سرعت بالا ۶۰۰ کیومتر در ساعت برسد

قطار جدید maglev چین می تواند به سرعت فوق العاده بالا 372 مایل بر ساعت یا 598 کیلومتر در ساعت برسد. کشور چین اخیرا یک قطار مگلو را راه اندازی کرده است که توانایی رسیدن به حداکثر سرعت تا 372 مایل در ساعت (600 کیلومتر در ساعت) را دارد. این قطار توسط شرکت دولتی راه آهن شرکت سهامی چین (CRRC) ساخته شده است و پس از آزمایش گسترده در سال 2021 به تولید تجاری می رسد.

Maglev، کوتاه شده عبارت magnetic levitation یا حرکت مغناطیسی است، که از آهنرباهای دائمی و نیوری الکترومغناطیسی استفاده می کند تا جریان برق را در مسیری که باعث می شود قطار به سرعت با بالا بر روی یک کوسن کوچک هوا حرکت کند، تولید و ایجاد می کند.

با تقریبا هیچ اصطکاکی، چنین قطارهایی قادر به رسیدن به سرعت فوق العاده سریع بالا هستند، آن هم بدون ریختن قهوه شما است.

قطار جدید مغناطیسی چینی به طور قابل توجهی زمان های سفر را در مسیرهایی که در آن عمل می کند، کاهش می دهد، زیرا می تواند در سرعت هایی فراتر از قطارهای مبتنی بر راه آهن معمولی حرکت کند.

دینگ سانسن (Ding Sansan)، معاون ارشد CRRC، به تازگی در نظراتی که توسط CNN گزارش شده، گفته است: “این قطار به عنوان نمونه اولیه پکن و شانگهای را به هم وصل می کند.”

او افزود: “مقدار ساعت گذشت سفر، حدود ۴٫۵ ساعت با هواپیما طول می کشد، حدود ۵٫۵ ساعت توسط راه آهن با سرعت بالا و حدود ۳٫۵ ساعت طول می کشد تا با قطار مغناطیسی جدید maglev با سرعت بالا این مسیر را طی کنید.”

چین در حال حاضر سرویس قطار maglev را در اختیار دارد.

یک قطار با اندازه ای حدود ۱۹ مایل (۳۱ کیلومتر) که بین فرودگاه بین المللی شانگهای و شانگهای پودونگ قرار دارد، و با سرعت بالا ۲۶۷ مایل در ساعت (۴۳۰ کیلومتر در ساعت) می تواند یک سفر را تنها در ۷ دقیقه و ۲۰ ثانیه طی کند.

آماده سازی قطار مغناطیسی ژاپنی

تنها در سراسر ژاپن، آمادگی برای یکی دیگر از خدمات قطار سرعت بالا maglev نیز در حال حاضر در حال وقوع است، با آزمایشاتی که هم اکنون انجام می شوند.

در طول آزمایشی در سال ۲۰۱۵ میلادی، قطار مغناطیسی مرکزی ژاپن به سرعت ۳۷۵ مایل در ساعت (۶۰۳ کیلومتر در ساعت) رسید، در حدود همان سرعت که CRRC با قطار جدیدش هدف قرار داده است.

در سال ۲۰۲۷، با تکمیل پروژه Chouō Shinkansen در امتداد مسیر ۱۷۸ مایل از توکیو و اوزاکا، وسیله نقلیه ی جدید LO ژاپنی می تواند در سراسر کشور راه اندازی شود.

خدمات با سرعت بالا، زمان سفر را بین توکیو و ناگویا تا ۴۰ دقیقه و بین توکیو تا اوزاکا به ۶۷ دقیقه کاهش می دهد، و این حتی کمتر از نصف زمان سفر با قطارهای سریعی است که قبلا شبیه سازی شده اند.

ژاپن در حال صحبت کردن درباره قطارهای فوق سریع خود نیز است که در حال توسعه قطار Shinkansen با سرعت بالا برای مسیرهای موجود است، و اخیرا آزمایشات قطار نسل بعدی نیز آغاز شده است.

سریع ترین قطار در ژاپن امروز تقریبا ۳۲۰ کیلومتر در ساعت (۱۹۸ مایل در ساعت) حرکت می کند، اما قطار آینده آلفا X- یا E956 با سرعت ۳۶۰ کیلومتر در ساعت (۲۲۴ مایل در ساعت) مسافران را حمل می کند، در حالی که در آینده انتظار می رود که آزمایشات Alfa-X به ۴۰۰ کیلومتر در ساعت (۲۴۸ مایل در ساعت) نیز دست یابد.

در صورت علاقه در زیر می توانید ویدئویی از سرعت فوق العاده بالا قطار سریع و سیر مغناطیسی ژاپنی را ببینید:

در حالی که این قطارهای خاص مشکلات ترافیکی را نیز حل می کنند، اما در اصل طراحی شده اند تا با سرعت بالای خود زمان مسافرت ها را بسیار کاهش دهند، حتی نسبت به هواپیماها.

برای مطالعه بیشتر ببینید که پروژه قطار سریع Hyperloop ایلان ماسک، در حال توسعه و گسترش و یا ماشین های هوایی جدید Uber : حمل و نقل در آسمان.

1 نظر
  1. جعفر گفت:

    سلام
    برای ساخت شارژر بی سیم و ساخت شارژر آهنربایی به کمک تلفنی شما نیاز دارم هزینه آموزش رو هم واریز میکنم

    لطفا بهم پیام بدید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.