ثبت نمایی تازه از قسمت تاریک ماه و سیاره زمین توسط ماهواره چینی

ماهواره چینی ارسال شده به فضا، از قسمت تاریک ماه و همچنین سیاره زمین عکسی گرفته است که شما تا کنون نمونه آن را در هیچ جایی دیگر ندیده اید. یک ماهواره مدار گرد چینی، یک عکس حماسی از سیاره ما و قمر طبیعی آن گرفته است، در آن سیاره زمین از پشت ماه و از قسمت تاریک ماه دیده می شود.

3.8 از 5
از 5 رای
(رای دهید)
ثبت نمایی تازه از قسمت تاریک ماه و سیاره زمین توسط ماهواره چینی

قسمت دور یا به عبارتی دیگر قسمت تاریک ماه و سیاره زمین در عکسی که توسط ماهواره چینی DSLWP-B / Longjiang-2 در تاریخ ۴ فوریه گرفته شده است، دیده می شوند.

در ماه گذشته، خبرها حاکی از این بود که یک کاوشگر چینی به ناحیه و قسمت دور یا تاریک ماه فرستاده شده است، بخشی از ماه که هرگز به سمت سیاره ما نمی چرخد.

همچنین یک ماهواره چینی به دور مدار گرد نیز قبل تر به سمت تاریک ماه فرستاده شده بود.

قسمت تاریک ماه آن سمت از ماه است که همیشه نسبت به سیاره زمین، آن طرف دیگر ماه می باشد و هرگز به سمت زمین نمی چرخد. (زیرا در حالی که ماه به دور زمین می چرخد اما هرگز به دور خود نمی چرخد تا ما بتوانیم آن سمت دیگر را ببینیم)

در حال حاضر، یک عکس جدید از یک ماهواره چینی یک نگاه نادر را از هر دو سیاره، به صورت کامل را به ما نشان می دهد، که سیاره زمین از پشت ماه و در کنار قسمت تاریک ماه دیده می شود.

نتیجه یک دیدگاه تازه از سیاره ما و سیاره قمری طبیعی آن است که به دور زمین در حال چرخش است، اکنون زاویه ای کاملا جدید و تازه از آن نمایش داده شده است.

تصویر بالا توسط دوربین نصب شده بر روی ماهواره چینی DSLWP-B / Longjiang-2 در ۴ فوریه و چند روز پیش گرفته شده است.

این ممکن است اولین تصویری از پشت سیاره ماه و سیاره زمین در یک قاب باشد که ما از یک فضاپیمای چینی دیگر، به نام Chang’e 5T1، در سال ۲۰۱۴ نیز یک عکس از هر دو سیاره اما از زاویه ای دیگر را دیده بودیم که در زیر نیز می توانید آن را مشاهده کنید:

همچنین گفته می شود که ماهواره مدار گرد Longjiang-2 باید چند ماه از عکاسی دست برمیداشته است تا از تداخل با فرود فضاپیما Chang’e 4، که ماه قبل به آن سمت دیگر ماه ارسال شد، جلوگیری شود، اما اکنون ظاهرا به همان کار عکاسی خود بازگشته است.

با این حال، برای گرفتن این عکس، از این ماهواره نیز تلاش زیادی انجام شده است.

تلسکوپ رادیویی Dwingeloo هلندی آن را با سرعت بسیار کمتر از یک کیلوبایت در دقیقه دانلود کرده است.

یکی از اپراتورهای تلسکوپ، Tammo Jan Dijkema، در توییتر گفت: “دانلود این عکس ۱۶ کیلوبایتی تقریبا ۲۰ دقیقه طول کشیده است. همچنین ما رنگ اصلی را اصلاح کرده ایم”.

او همچنین این تصویر اولیه از ماه و زمین را به رنگ بنفش به اشتراک گذاشت.

برای مطالعه بیشتر ببینید که کاوشگر های فضایی چینی در ماه از یکدیگر عکس می گیرند یا چین اولین گیاه رشد کرده در ماه را پرورش می دهد و یا عکس سلفی ربات کاوشگر ناسا در مریخ و ماموریتی جدید برای این ربات.

رای شما به "ثبت نمایی تازه از قسمت تاریک ماه و سیاره زمین توسط ماهواره چینی" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن