عکس سلفی ربات کاوشگر ناسا در مریخ و ماموریتی جدید برای این ربات

ربات کاوشگر Curiosity ناسا قبل از ترک محل قبلی خود و رفتن به موقعیتی تازه، آخرین عکس سلفی خود با این منطقه از مریخ را ثبت می کند. ربات کاوشگر Curiosity در این عکس از منطقه Vera Rubin Ridge خوب و سالم به نظر می رسد. این ربات اکنون در مریخ در تلاش است تا تحقیقات خود را بر روی خاک این سیاره ادامه دهد و از وضعیت خاک و محیط این سیاره نمونه برداری کند.

4.625 از 5
از 8 رای
عکس سلفی ربات کاوشگر ناسا در مریخ و ماموریتی جدید برای این ربات

ربات کاوشگر Curiosity ناسا بر روی سیاره مریخ در منطقه ای به نام Vera Rubin Ridge حضور دارد و در تصویر بالا عکس کاملی را از خود نمایش می دهد.

جستجوگر Curiosity ناسا در حال تحقیقات بیشتر در سیاره مریخ است و به دنبال هرگونه سرنخی است تا بتواند آثاری از حیاط و یا حتی گذشته این سیاره به دست آورد.

ربات جستجوگر ناسا بیش از یک سال است که در محل ماموریت خود یعنی منطقه ای به نام Vera Rubin Ridge بوده است، اما اکنون آماده است تا یک منطقه جدید هیجان انگیز دیگر از سیاره بزرگ مریخ را بررسی کند

با این حال، این عکس آخرین عکس ربات ناسا با این منطقه از سیاره مریخ است.

در تاریخ ۱۵ ژانویه، ربات کاوشگر ناسا یک زمان مناسب را به دست آورد تا موفق شود ۵۷ تصویر مورد نیاز برای ساختن یک سلفی بزرگ از خود را ثبت کند و سپس با کنار هم قرار دادن آن ها می تواند این عکس سلفی را از خودش به خوبی نمایش دهد.

برای این کار باید بدانید که این ربات کاوشگر دارای یک دسته بزرگ سلفی می باشد که در این عکس نمایش داده نشده، اما می تواند از طریق آن دسته که به یک دوربین متصل است عکس های گوناگون، در زاویه های مختلف را از خود ضبط کند و در نهایت با قرار دادن آن ها در کنار یکدیگر این عکس بزرگ و کامل از خود و نمای پشت سر خود در مریخ یا همان مارس را به خوبی ثبت کند.

تصاویر کامپوزیتی نشان می دهند که ربات کاوشگر Curiosity در مریخ همچنان نیز سالم و مستحکم است و بسیار قدرتمند به مسیر خود ادامه می دهد.

شما می توانید مشاهده کنید که چرخ ها کمی آسیب دیده اند که ناسا نیز آن را تائید کرده است، اما انتظار می رود که سوراخ ها و ترك های ایجاد شده به هیچ وجه سرعت و کارایی دستگاه را كاهش ندهد.

این عکس Selfie به لطف یک طوفان محلی یک تصویر گرد و خاکی را نشان می دهد.

شما می توانید مجموعه عکس های ربات کاوشگر مریخ ناسا را در زیر مشاهده کنید:

همچنین یک دریل حفاری کوچک نیز در پایین سمت چپ ربات قابل مشاهده است که از طریق آن نمونه برداری خاک مریخ یا مارس را انجام می دهد.

قبل تر نیز خبرها حاکی از این بود که ربات کاوشگر ناسا در مریخ یک سنگ سخت برای نمونه برداری را یافته است.

ربات کاوشگر ناسا اکنون به یک “منطقه رسوبی و خاکی تر” در جنوب سیاره منتقل می شود.

تیم تحقیقاتی این ربات برای جستجو بهتر و پیدا کردن محل های مورد نظر خود از یک سری درایوهای کوچک استفاده کرده است، تا از آن ها به عنوان دستگاه های نقطه گذار برای تخشیص منطقه غنی از خاک رس، که قبلا آن را مشاهده کرده بوده است، استفاده کند.

شما همچنین در زیر می توانید مجموعه ای از عکس های خارق العاده و بی نظیر که این کاوشگر ناسا آن ها را از سیاره مارس یا همان مریخ گرفته است را ببینید:

ناسا می گوید: “مواد معدنی و خاک رسی در این منطقه ممکن است سرنخ بیشتری در مورد دریاچه های بسیار قدیمی داشته باشد، که همچینن سطح های پایینتری را در سطح کوه ایجاد کرده است”.

این آغاز یک فصل جذاب جدید برای سفر ربات کاوشگر Curiosity ناسا است.

برای مطالعه بیشتر ببینید که کاوشگر های فضایی چینی در ماه از یکدیگر عکس می گیرند، اولین عکس سلفی کاوشگر InSight ناسا با سیاره مریخ، اکتشافات جدید فضاپیما Cassini ناسا نشان می دهد که حلقه های اطراف سیاره زحل تازه تشکیل شده اند و یا ناسا می خواهد تا ربات جستجوگر مریخی خود را بسازید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.