پخش زنده رفتار مسافران در Twitch، توسط راننده اوبر و لیفت بدون اطلاع مسافران

در گزارش ها آمده یک راننده که در کمپانی اوبر و لیفت سرویس ارائه می داده، تصویر مسافران خود را به صورت مستقیم در شبکه Twitch پخش می‌کرد است.

پخش زنده رفتار مسافران Twitch راننده اوبر لیفت اطلاع مسافران

سرویس های اشتراک گذاری اتومبیل همواره از جانب مسئولان انتظامی برای نظارت بیشتر بر رانندگان خود به شدت تحت فشار قرار داشته اند. به عنوان مثال کمپانی او به مجوز فعالیت خود را در شهر لندن به خاطر رفتار نامناسب رانندگان خود و مسائل امنیتی مربوط به مسافران از دست داد تا در نهایت مجبور شود با انجام تغییرات بنیادین در راستای ایجاد امنیت بیشتر برای مسافران، درخواست دوباره مجوز فعالیت در این شهر را از مسئولان لندن داشته باشد. تلاش‌هایی که در نهایت به گرفتن مجوز موقت و مشروط 15 ماهه فعالیت در لندن برای او به ختم شد. درباره این موضوع می‌توانید بیشتر در مطلب “اوبر برای پس گرفتن مجوز کار در لندن تغییرات اساسی ایجاد خواهد کرد” و “مجوز 15 ماهه و مشروط Uber 2.0 برای فعالیت در لندن” در نتران بخوانید.

حالا اخبار حاکی از آن است که یک راننده ای که در کمپانی اوبر و لیفت فعالیت می‌کرده است، تصاویر زنده مسافران خود را در سرویس Twitch بدون اطلاع آنها به اشتراک گذاشته است. این مسئله نگرانی بسیاری از مشتریان این کمپانی ها را به همراه داشته است. البته به نظر می رسد در این مورد مشکلات قضایی این راننده و همچنین اوبر و لیفت را تهدید نمی کند، اما امتیاز منفی برای این کمپانی ها در دیدگاه کاربران خواهد داشت.

Twitch نام یک سرویس پخش زنده ویدئو است که زیر مجموعه کمپانی آمازون محسوب می شود. کمپانی آمازون سرویس پخش زنده Twitch را در سال 2011 معرفی کرد.

راننده ای که اقدام به پخش زنده مسافران در این سرویس می نمود در شهر سنت لوئیس در ایالت میزوری آمریکا حدود 700 مسافرت را رانندگی کرده و تقریباً تمام آنها را به صورت مستقیم در سرویس Twitch بدون اطلاعات مسافران پخش کرده است.

جالب است بدانید که مطابق قوانین ایالت میزوری آمریکا و همچنین لیفت و اوبر این راننده مرتکب هیچ تخلف قانونی نشده است و فیلمبرداری از مسافران بدون اطلاع آنها در این ایالت جرم محسوب نمی شود. البته اگر این اتفاق در ایالت های سختگیرتر امریکا رخ می داد این راننده می توانست با احکام قضایی سنگین روبرو شود.

نام این راننده جیسون Gargac می باشد که گفته می شود سهوا حتی نام و محل زندگی مسافران را نیز برای بازدید کنندگان در کانال خود در سرویس Twitch قرار داده است.

گفته می‌شود که کانال او در Twitch حدود 4 هزار و 350 نفر مشترک دارد که حدود 100 نفر آنها به طور مینیموم هزینه 5 دلار ماهیانه را برای پشتیبانی از او پرداخت می کنند. او اولین راننده اوبر است که بدون اطلاع مسافران با یک سیستم فیلمبرداری 3500 دلاری تصاویر آنها را به صورت مستقیم بر روی اینترنت پخش می کرده است.

ویدیوها و مطالب مشابه