3 تا 5 میلیارد دلار؛ کمپانی فیسبوک و بزرگترین جریمه مالی در دنیای تکنولوژی

FTC یا کمیسیون تجارت فدرال آمریکا می تواند فیسبوک را بین 3 تا 5 میلیارد دلار جریمه کند. شرکت عظیم فیس بوک هنوز هم پول بسیار زیادی تولید می کند اما هزینه های قانونی آن برای پرداخت جریمه ها اخیرا بسیار زیاد شده اند. بعد از گذشت سالی سخت برای فیسبوک و مواجه شدن این شرکت با مشکلات و جریمه های بسیار سنگین، زاکربرگ همچنان نیز در تلاش است تا به بهبود شرایط امنیتی برنامه های شرکت خود را بهتر و امن تر کند.

5 میلیارد دلار فیسبوک بزرگترین جریمه مالی دنیای تکنولوژی

گرچه رشد فیس بوک طی سال گذشته کمی کاهش داشته است، آن هم به دلیل تمام مشکلاتی که در ماه های اخیر با آن مواجه بوده است، اما آن ها هیچ تاثیری بر روی درآمدهای کلی این شرکت نداشته است.

اما ممکن است این قضیه، از امروز تغییر کند، در گزارش درآمد ماه ژانویه سال 2019، فیسبوک مجموع درآمد 15.1 میلیارد دلاری را به خود اختصاص داده که نسبت به سال قبل 26 درصد افزایش یافته است.

جالب ترین بخش این است که فیس بوک می گوید که بین 3 تا 5 میلیارد دلار از آن هزینه ها را به عنوان بخشی از جریمه برای تحقیقات در حال انجام توسط کمیسیون تجارت فدرال (FTC) ایالت متجده، در مورد شیوه های اشتراک گذاری داده ها، به این کمیسیون پرداخت خواهد کرد.

در نتیجه این شرکت در این سه ماهه اول سال 2019 میلادی هزینه 3 میلیارد دلاری را به دست آورده است و سود خالص آن در مقایسه با سه ماه اول سال قبل 51 درصد کاهش یافته است.

در ماه فوریه، واشنگتن پست اعلام کرد که فیس بوک چندین میلیارد دلار را به FTC پرداخت خواهد کرد که اکنون با نتایج مالی فیس بوک آن مشخص و تایید شده است.

جریمه 3 تا 5 میلیارد دلاری که فیس بوک انتظار دارد تا بابت مشکلات امنیتی به کمیسیون FTC بپردازد، در نوع خود برای یک شرکت های فن آوری و تکنولوژی، بزرگترین و بیشترین مقدار خود خواهد بود، از آن جا که پیشاپیش نیز شرکت گوگل به این کمیسیون پس از تحقیق در مورد شیوه های حفظ حریم خصوصی خود، مبلغ 22.5 میلیون دلار را پرداخت کرده است.

فیس بوک در گزارش درآمد خود گفت: “موضوع هنوز پا برجا باقی مانده است و هیچ تضمینی برای زمان بندی یا شرایط و نتیجه نهایی وجود ندارد.”

از سمتی دیگر، فیس بوک در ماه اول سال 2019، تعداد 2.38 میلیارد کاربر فعال ماهانه را گزارش داده، که 8 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

مارک زاکربرگ، بنیانگذار و مدیر عامل فیس بوک، گفت: “ما سه ماهه خوبی را پشت سر گذاشته ایم و کسب و کار و جامعه ما همچنان نیز رشد می کنند.”

او افزود: “ما بر روی دیدگاه های عالی برای حفظ حریم خصوصی خود در آینده شبکه های اجتماعی خود متمرکز شده ایم و همکاری های مشترک برای حل مسائل در اینترنت بسیار مهم است”.

Zuckerberg در طول گزارش کنفرانس گزارش درآمد، چگونگی تمرکز اصلی فیس بوک برای چند سال آینده و تلاش هایش برای ایجاد بهترین شبکه اجتماعی متمرکز بر حفظ حریم خصوصی رابیان کرد.

وی با اشاره به برنامه واتساپ به عنوان نمونه ای کامل از چگونگی مشاهده این تلاش ها، اشاره می کند که هدف این است که تعاملات خصوصی، فضاهای ساده و صمیمی، رمزنگاری بی پایان یا end to end و کاهش پایداری پست ها را در برنامه های جدید عرضه کند.

در همان زمان، او افزود، فیس بوک می خواهد کاربران بتوانند با یکدیگر در سراسر خانواده خود از برنامه هایی، از جمله اینستاگرام، فیسبوک مسنجر، WhatsApp و، البته، برنامه اصلی فیس بوک، ارتباط برقرار کنند.

ببینید که فیسبوک از ترکیب و ادغام پیام رسان های واتساپ، Messenger و اینستاگرام گزارش می دهد و یا شرکت فیسبوک با هماهنگ سازی برنامه ها خود، امنیت و حریم خصوصی بیشتری را مد نظر دارد!

علاوه بر این، زاکربرگ در مورد پیشنهاد خود برای تنظیم اینترنت صحبت کرد، که او می گوید تنها با ایجاد اعتماد بین فیس بوک و جامعه آن ممکن می شود.

وی گفت: “هرگونه مقرره ممکن است به کسب و کار ما لطمه وارد کند، اما لازم است.” “اعتماد میتواند تأثیر مثبت زیادی داشته باشد.”

زاکربرگ همچنین درباره چگونگی استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی برای حفظ امنیت فیس بوک و محصولاتش صحبت هایی کرد.

او گفت: “تنها امید به ایجاد سیستم های AI این است که می تواند هر چیزی را شناسایی کند و آنها را به طور فعالانه مدیریت کند یا حداقل آنها را برای بسیاری از افرادی که برای ما کار می کنند آسان تر کند.”

دیوید ورنر، مدیر مالی فیس بوک، در مورد جزییات جنجالی FTC، گفت: “این موضوع حل نشده است، بنابراین مبلغ واقعی پرداخت هنوز مشخص نیست. نمی توانم نظر بدهم چون این موضوع در حال انجام و بررسی بیشتر است.”

برای مطالعه بیشتر ببینید که اطلاعات میلیون ها کاربر فیسبوک در سرورهای آنلاین و عمومی مایکروسافت یافت شده! و یا افت و نزول فیسبوک از رتبه اول لیست بهترین مشاغل برای کار یا ۳ پیام رسان مطمئن و امن دیگر، به جز واتساپ و فیسبوک، برای تبادل اطلاعات.

ویدیوها و مطالب مشابه