یک صفحه مخصوص جیمیل برای کنترل بهتر داده ها و اطلاعات شخصی شما

شزکت گوگل تمامی اطلاعات Purchases ورودی Gmail شما را در یک صفحه دیگر برای کنترل بهتر آن ها ارائه می دهد و احتمالا این شرکت برای جیمیل از طراحی مجددی استفاده خواهد کرد. مدیر عامل شرکت گوگل Sundar Pichai درباره ویژگی های جیمیل در کنفرانس گوگل I / O در Mountain View، کالیفرنیا، در روز سه شنبه، 8 می 2019 صحبت هایی کرده است.

صفحه مخصوص جیمیل کنترل اطلاعات شخصی

همانطور که ما حتی بیشتر درباره شرکت ها و حفظ حریم خصوصی داده هایمان در برنامه های آن ها نگران تر می شویم، ما حتی در مورد چگونگی استفاده از داده ها و دیتا خودمان در برنامه ها نیز بیشتر و بیشتر نگران می باشیم.

در طی رویداد I/O 2019، گوگل تلاشهای خود را برای ساده سازی روش مشاهده و مدیریت داده های ذخیره شده در مورد فعالیت هایمان، در برنامه جیمیل را به ما نشان داده و بیان کرده است.

اما از طرفی نیز گزارش CNBC یک صفحه طراحی شده را نشان می دهد که به طرز شگفت انگیزی طراحی شده است، ولی گفته می شود که هنوز دسترسی و استفاده از آن برای همه ممکن نیست.

صفحه اصلی یا Purchases (در تلفن های همراه) دارای جزئیات بیشتری از دیتا، اطلاعات و داده های ما است که ممکن است بخواهید تا آن ها را به یاد داشته باشید و بتوانید آن ها را بهتر کنترل کنید.

برچسب “Purchases” در قسمت https://myaccount.google.com/purchases موجود است، این در اصل یک ورودی مرتب شده از موارد یا محصولات دیجیتال و فیزیکی است که شما انها را خریداری کرده اید، که از اسکن خودکار Google از رسید دریافت شده به صندوق ورودی جیمیل شما به دست آمده است.

گوگل در بیانیه ای به CNBC تایید کرد که این صفحه در حال حاضر تنها برای برخی از کاربران اصلی قابل مشاهده است و شما می توانید این اطلاعات را در هر زمان که بخواهید حذف و دستکاری کنید.

گوگل همچنین افزود: :ما از هیچ اطلاعاتی از پیام های Gmail شما برای تبلیغات شما استفاده نمی کنیم و این شامل رسید های ایمیل و تاییدات نشان داده شده در صفحه خریدات شما می باشد.”

با این حال، اطلاعات زیادی از شما موجود است که سالها طول کشیده تا ذخیره شود و این صفحه جدید مشخص می کند که گوگل دقیقا چقدر میتواند به آنها دسترسی داشته باشد، مخصوصا برای زمانی که از آن اطلاعات برای کمک به شما استفاده می کند، مثلا زمانی که به صورت خودکار کارت های جست جو شما را برای دستیار AI خودش ثبت می کند، اطلاعات شخصی در جستجو یا دستورالعملهای Google Maps را نیز به صورت خودکار ضبط می کند تا توسط آن ها خدماتی بهتر را به شما عرضه کند.

همچنین، اینها همه در حالی است که شما می توانید تمامی نوشته ها را کاملا حذف کنید، شما می توانید، از اطلاعاتی که اخیرا برای یک تاریخچه خاص یا موقعیت مکانی خاص اعلام شده است، گرفته، تا اطلاعاتی فراتر از یک دوره زمانی مشخص یا هر نوع دکمه حذف انبوه را برای حذف اطلاعات مورد نظر خود و یا حذف همه موارد انتخاب کنید.

طبق گفته گوگل، می توانید این نوع ردیابی ها را نیز خاموش کنید، اما هیچ ارتباطی با کنترل های این صفحه وجود ندارد و این صفحه به کل می تواند کنترل داده های و اطلاعات شما در گوگل را در معرض کنترل بهتر شما قرار دهد.

در صورت علاقه ردیابی موقعیت مکانی Google Maps در موبایل شما: خاموش کردن آن به صورت واقعی و یا گوگل برای راحتی کاربران در صندوق ورودی جیمیل تغییراتی را اعمال می کند را مشاهده کنید.

این شرکت به خبرگزاری CNBC گفت که به دنبال ساده سازی تنظیمات است و به نظر می رسد که تا کنون حرکت مناسبی انجام داده است.

برای مطالعه بیشتر ببینید که دسترسی جهانی به برنامه های جیمیل و گوگل درایو با مشکل روبرو شده است و یا ظاهر جدید برنامه Gmail گوگل برای موبایل ها و تبلت ها.

ویدیوها و مطالب مشابه