Move Mirror هوش مصنوعی جدید گوگل و تشخیص حرکات شما

گوگل یک تجربه عجیب و غریب از هوش مصنوعی AI به نام "Move Mirror" را راه اندازی کرده است. این قابلیت تا حدودی مانند جستجوی تصویر معکوس گوگل است، جستجوی تصویر معکوس به شما کمک می کند تا منبع اصلی تصاویر و پروفایل ها را پیدا کنید، اما در اینجا از AI و قابلیت یادگیری ماشینی آن برای مطابقت تصاویر شما با دیگر تصویرهای موجود استفاده می کند.

Move Mirror هوش مصنوعی گوگل تشخیص حرکات

این بخش یکی از جاهایی است که احتمالا اصلا انتظار نداشتید که هوش مصنوعی و قابلیت یادگیری ماشینی را در آن ببینید، اما به هر حال ما در اینجا با این تکنولوژی پیشرفته با شما همراه هستیم.

گوگل قابلیت آینه حرکت یا “Move Mirror” را در یک پست وبلاگ در روز 19 جولای به نمایش گذاشت. این یک آزمایش یادگیری ماشینی برای هوش مصنوعی AI است که حرکات شما را با تصاویری از افراد دیگر در همان حالت و همان لحظه از پوزیشن شما مطابقت می دهد.

اما دلیل اصلی وجود این تکنولوژی چیست؟ می توان گفت سرگرمی، عمدتا.

اما گوگل همچنین می خواهد باعث شود که قابلیت یادگیری ماشینی، بیشتر برای برنامه نویسان و سازندگان برنامه های مختلف در دسترس باشد، در حالی که اکنون این قابلیت می تواند الهام بخش و کمک یار آن ها باشد تا بتوانند فناوری و برنامه های کاربردی خودشان را مبتنی بر این یادگیری ماشینی تولید و به راحتی اجرا کنند.

آینه هوش مصنوعی از قابلیت تشخیص و تخمین مدل و حالت، مربوط به گوگل، به نام PoseNet استفاده می کند که می تواند پوزیشن ها و حالت های مختلف بدن را تشخیص دهد و همچنین ازTensorFlow.js  بهره می برد که یک کتابخانه به صورت مرورگر در چارچوب یادگیری ماشینی است.

برای پیدا کردن یک تصویر مطابق، آزمایش از اطلاعات پوزیشن های شما استفاده می کند، این AI محل 17 بخش مختلف از بدن از جمله شانه ها، مچ پا و قسمت میانی بدن را با دیگر تصویرهای موجود در کتابخانه خود مطابقت می دهد.

 

همینطور به گفته توضیح دهنده گوگل، هیچ گونه ویژگی شخصی مانند جنسیت، ارتفاع یا نوع بدن، در کارکرد و عملکرد آن مشکلی ایجاد نمی کند.

البته استفاده از رایانه ها برای قابلیت تشخیص پوزیشن اصلا فناوری جدیدی نیست، تکنولوژی ضبط و تشخیص حرکت برای چندین دهه است که استفاده می شده است تا حرکات واقعی انسان را به صورت بسیار موثر و کاربردی تخشخیص دهد.

در حال حاضر، همچنین بازی های ویدئویی نیز می توانند از این قابلیت استفاده کنند، فقط به دستگاه تصویربرداری 3D شرکت مایکروسافت، همان Kinect نگاهی کنید.

این روش ها نیاز به سخت افزارهای گران قیمت دارند. پیروزی در اینجا این است که اکنون این توانایی به صورت تمام و کمال در مرورگر شما در دسترس است، فقط با یک وب کم می توانید از این فناوری جالب استفاده کنید.

همینطور باید بدانید که گوگل هیچ کدام از تصاویر شما را به سرورهای خود ارسال نمی کند، همه قابلیت تشخیص تصویر در مرورگر شما به صورت داخلی اتفاق می افتد.

همچنین این تکنولوژی نمی تواند کسی را که در تصویر است شناسایی کند، زیرا هیچ اطلاعات قابل شناسایی شخصی در کنار ارزیابی پوزیشن وجود ندارد.

اگر شما به مقدار قابل توجهی با کار با فناوری های حرکت آینه علاقه مند هستید، TensorFlow جزئیات گسترده ای از چالش ها و برنامه های کاربردی در مورد آنها را در وبلاگ خود قرار داده است.

همچنین اگر شما وب کم در اختیار دارید، در این صفحه آزمایشی Google ، می توانید این قابلیت جالب را برای خودتان امتحان کنید.

ویدیوها و مطالب مشابه