دستیار صوتی گوگل می تواند پیام های تلگرام و واتساپ را بخواند!

گفته می شود که دستیار صوتی گوگل یا همان Google Assistant می تواند به زودی پیام های متنی را در واتساپ و تلگرام نیز با صدایی بلند و رسا بخواند. پس، شاید از این به بعد دیگر نیاز نباشد تا خیلی سریع به سراغ تلفن همراه خود بروید تا پیام های خود را چک کنید و ببینید که آیا در شبکه های اجتماعی پاسخی دریافت کرده اید یا خیر.

دستیار صوتی گوگل پیام تلگرام واتساپ بخواند

دستیار Google مدتهاست این گزینه را در اختیار دارد که پیامهای SMS شما را با صدایی بلند و واضح بخواند، اما اگر مکالمات شما در برنامه های شخص ثالث دیگر مانند واتساپ و یا تلگرام صورت می پذیرد، این خیلی خوب عمل نمی کند چرا که آن ها با هم ماتچ و هماهنگ نشده اند.

اما این نباید مدت زمان طولانی وقت ببرد، چرا که هر دو Android Police و 91mobiles متوجه شده اند که گوگل گزینه خواندن پیام های برنامه های غیر Google مانند: شبکه های اجتماعی WhatsApp ، Slack و Telegram را به زودی در دسترس قرار خواهد داد.

شما می توانید پاسخ ها را همانند دیکته و یا تایپ دریافت کنید، و به نظر می رسد پشتیبانی از زبان های فراتر از زبان انگلیسی کمی محدود باشد. ( با این حال در مراحل ابتدائی همه چیز محدود است و حتی شاید در آینده شاهد زبان فارسی در این بخش باشیم)

همینطور گفته می شود که این ویژگی حتی ممکن است به طور گسترده ای در دسترس نباشد، بنابراین در صورت درخواست پاسخ، تعجب نکنید، اما دستیار صوتی خود را نیز به حال خود رها نکنید.

این ویژگی و قابلیت جدید در هر زمانی که از راه برسد، می تواند یک آپدیت عظیم برای برخی از افراد باشد. (حتی به زبان انگلیسی)

چرا که ویژگی خواندن با صدای بلند مخصوصاً هنگام رانندگی، پخت و پز یا در غیر این صورت در هر زمان گیر یا بند بودن دستان شما، بسیار مفید و کاربردی است.

به علاوه شاید لازم نباشد که تلفن همراه خود را مدام لمس کنید تا دریابید که آیا یک پیام تلگرام نیاز به پاسخ فوری دارد یا خیر.

برای مطالعه بیشتر ببینید که Google Assistant جست و جوی راحت تر و بهتری را به دستگاه های اندرویدی می آورد! یا Google Assistant اهنگ های در حال پخش را بهتر می شناسد و یا 7 توانایی بلندگو هوشمند Amazon Echo نسبت به دستیار صوتی Google Home.

ویدیوها و مطالب مشابه