بلندگو هوشمند Amazon Echo

7 توانایی بلندگو هوشمند Amazon Echo نسبت به دستیار صوتی Google Home

7 کاری که بلندگو صوتی آمازون اکو می تواند انجام دهد در حالی که دستیار صوتی Google Home نمی تواند. بلندگو هوشمند Google Home، مجهز به دستیار گوگل (Google Assistant)، ممکن است به عنوان یک وسیله هوشمند بقیه بلندگوها را شکست دهد و طیف وسیعی از ویژگی های ارتباطی و هوشمند را در اختیار شما قرار دهد، اما هنوز هم باید چند ترفند جالب را از دستیار صوتی الکسا آمازون یاد بگیرد.

در حالی که بلندگو هوشمند گوگل می تواند خیلی کارها را انجام دهد که بلندگو Echo آمازون نمی تواند، مانند مکالمات متنی یا نمایش تصاویر و فیلم ها بر روی تلویزیون های هوشمند شما، اما هنوز هم راه هایی در مسیر در پیش دارد تا به بلندگو هوشمند آمازون اکو با دستیار صوتی الکسا این شرکت برسد.

گوگل همواره ویژگی های جدید را به Google Home اضافه می کند، بنابراین این لیست می تواند همچنین کاهش نیز بیابد، اما هنوز هفت چیز وجود دارد که گوگل Home نمی تواند همانند آمازون Echo انجام دهد.

یک نکته فنی: در طول این مطلب، بلندگو هوشمند Google Home گوگل اغلب با بلندگو هوشمند Echo و دستیار صوتی Alexa آمازون مقایسه می شود، زیرا این فناوری ها دستیارهای صوتی در این دستگاه های هوشمند هستند.

همچنین به یاد داشته باشید که روشی که دستیار گوگل در Google Home پیاده سازی می کند، بسیار محدودتر از نحوه عملکرد آن بر روی تلفنهای همراه است.

و اما 7 کاری که بلندگو صوتی آمازون می تواند انجام دهد در حالی که دستیار صوتی Google Home نمی تواند:

بلندگو گوگل و آمازون اکو

1- پیگیری بسته های ارسالی

از آنجا که شما می توانید اقلام مورد نظر خود را با استفاده از دستیار صوتی الکسا سفارش دهید، این حتی به این معنی است که شما می توانید سفارشات ارسال شده از طریق آمازون را نیز با الکسا ردیابی کنید.

تنها کاری که باید بکنید این است که بگوئید، "الکسا، وسائل من کجاست؟ (Alexa, where's my stuff?)" او به شما جزئیات ارسال را نمی دهد، مانند جایی که بسته در حال حاضر است و یا وضعیت حمل و نقل، اما او به شما خواهد گفت که چه روز تخمین زده می شود که آن بسته به دست شما برسد.

مشاهده این ویژگی در حال حاضر به Google Assistant در تلفنهای همراه متصل شده است، احتمالا تنها مسئله در مورد از زمان است، تا بلندگو Google Home همچنین بتواند سفارشهایی را که عملا از هر خرده فروشی آنلاین خریداری شده است را ردیابی کند.

اما در حال حاضر در فهرست طولانی ویژگی های Google Home اشاره ای به ردیابی بسته های ارسالی وجود ندارد.

اگر از Google Home در مورد ردیابی بسته های خود بپرسید، او فقط می گوید: "من هنوز نمی توانم این کار را انجام دهم." هنوز!

2- اطلاعیه های تحویل

در این راستا، در حالیکه Google Home هم اکنون از اطلاعیه های شما برای یادآوری ها و تماس ها پشتیبانی می کند، اما نمی تواند به شما بگوید که چیزی که شما سفارش داده اید، برای تحویل رسیده است.

از سوی دیگر، الکسا می تواند. و این فقط به بسته های ارسالی آمازون محدود نمی شود.

شما همچنین می توانید اعلان ها را برای وضعیت تحویل پیتزا دومینو و برخی از برنامه های دیگر فعال کنید.

3- موسیقی آمازون و Prime Music

آمازون پرایم و آمازون اکو

خدمات موسیقی و رادیو که رسما توسط Google Home پشتیبانی میشوند، برنامه هایی مانند Google Play Music، YouTube Music، Spotify، Pandora و TuneIn را برای پخش آهنگ پشتیبانی می کند.

همچنین گفته می شود که پشتیبانی از iHeartRadio در پایان ماه فوریه آغاز می گردد.

با بلندگو هوشمند الکسا آمازون، شما به خدمات موسیقی مشابه، به جز Google Play Music و YouTube Music ددسترسی دارید.

اما در عوض، شما برای سرویس های پخش فوری آمازون، مانند Amazon Music و Prime Music پشتیبانی می شوید.

با عدم پشتیبانی از برنامه های موسیقی Amazon Music و Prime Music، که با توجه به رقابت آن ها زیاد هم تعجب آور نیست، شما می توانید تقریبا هر صدایی را از روی بلندگو هوشمند Google Home با استفاده از تلفن همراه و یا تبلت، پخش کنید.

با این حال، برنامه Amazon Music از Chromecast پشتیبانی نمیکند، بنابراین نمیتوانید صدای خود را از طریق یک دستگاه iOS در Google Home پخش کنید.

با این حال، راه حل برای دستگاه های آندروید وجود دارد.

پخش موسیقی را از طریق برنامه موسیقی آمازون شروع کنید، لیست آگهی ها و اعلانات را پائین بکشید، روی لوگو Cast ضربه بزنید و Google Home را از لیست انتخاب کنید تا صدای پخش را از طریق بلندگو پخش کنید.

ببینید که آمازون بیش از ۱۰۰ میلیون دستگاه الکسا را به فروش رسانده است! و یا چگونه صحبت های گذشته با Google Home را بشنویم و حذف کنیم؟

4- کنترل صدا از راه دور

کنترل صدا

اگر شما می خواهید قادر به کنترل بلندگو اکو خود خارج از طیف صدای معمولی باشید، همه چیزی که نیاز دارید، یک Voice Remote الکسا به ازای قیمت 30 دلار است.

برای انجام همین کار با Google Home، باید یک صفحه Google Home دوم را به ازای 129 دلار، 129 پوند یا 199 دلار استرالیا برای یک پاپ اضافه کنید.

5- برنامه های شخص ثالث

آمازون به توسعه دهندگان اجازه می دهد که قدرت الکسا را ​​در برنامه های کاربردی خود استفاده کنند، مانند Roger و Ubi.

یک توسعه دهنده ابزار آنلاینی را ایجاد کرده است، به نام Echosim.io، بنابراین توسعه دهندگان می توانند مهارت های خود را بدون نیاز به داشتن سخت افزار آزمایش کنند.

به عنوان یک مثال، اکنون هر کسی می تواند Alexa را برای درایو تست در مرورگر خود دریافت کند.

گذشته از جریان صوتی، این نسخه های مجازی الکسا دقیقا مانند دستگاه های رسمی از آمازون کار می کنند، بدین معنی که شما می توانید اثر کامل الکسا را ​​قبل از اینکه بتوانید هزینه ای برای بلندگو آمازون صرف کنید، را دریافت کنید.

در حال حاضر، بهترین روش برای تست Google Home با استفاده از Google Assistant در یک گوشی سازگار با Android است.

6- به خیریه اهدا کنید

اگر بخواهید تلاش های بشردوستانه خود را بهبود ببخشید، بلندگو آمازون ممکن است راهی برای رفتن این مسیر باشد.

در اوایل ماه جاری، آمازون به بلندگو الکسا خود توانایی اهدا به صورت غیر انتفاعی را آورده است.

اکنون می توانید بین 5 تا 5000 دلار به بیمارستان تحقیقاتی کودکان سنت جود، انجمن آمریکایی پیشگیری از بیرحمی به حیوانات (ASPCA)، انجمن قلب آمریکا و بسیاری از سازمان های خیرخواه شناخته شده، پول اهدا کنید.

7- برنامه های زمانبندی شده

هر دو دستگاه Google Home و بلندگو الکسا به روز رسانی های اخیر خود را دریافت کرده اند که روش کار عادی را اضافه کرده اند، یا توانایی اجرا چند اقدام و دستور از یک فرمان واحد.

اما فقط کارهای عادی الکسا را ​​می توان در یک برنامه فعال قرار داد.

این بدان معنی است که شما می توانید از الکسا برای روشن کردن چراغ یا پخش موسیقی مورد علاقه خود در هر زمانی استفاده کنید، بدون اینکه به یکی از بلندگو های خود بگویید که این کار را انجام دهد.

در حالی که این ممکن است به نظر کوچک باشد یک تفاوت ناچیز، اما بازهم مهم است.

با برنامه ها یا routines لکسا، شما می توانید چراغ های خود را برای روشن شدن شدن در هر زمانی تنظیم کنید.

در زیر می توانید ویدئویی از یک مقایسه عالی بین Google Home و Amazon Echo را مشاهده کنید.

ببینید که الکسا آمازون و دستیار گوگل در یک مصاحبه با خانم Joanna Stern، در مورد نقاط قوت و ضعف خود بحث می کنند:برای مطالعه بیشتر نیز ببینید که نسخه جدید ویندوز ۱۰ می تواند دستیار صوتی الکسا را به قفل صفحه رایانه ها بیاورد، CES 2019: قهوه ساز جدید Hamilton Beach با بهره وری از دستیار صوتی الکسا، یا تلویزیون های هوشمند سامسونگ به دستیار صوتی گوگل مجهز می شوند و یا Huawei بلندگوی هوشمند یا همان دستیار صوتی خود را رونمائی می کند.

... توضیحات کامل