برنامه درسی گوگل به بچه ها مقابله با اطلاعات نادرست در اینترت را آموزش می دهد

برنامه درسی جدید گوگل به بچه ها می آموزد که چگونه اطلاعات غلط را در اینترنت شناسایی کنند. این شامل آموزش در مورد آدرس های جعلی و سایت های فیک برای سرقت های گمراه کننده می باشد. شرکت گوگل در حالی که محتواهای خود را برای سنین مختلف نیز متفاوت و نسبت به سن آن ها نشان می دهد، اما با این حال در تلاش است تا اینترنت را همچان نیز برای کودکان و بچه ها امن تر و مناسب تر بکند.

هنگامی که Google چند سال پیش برنامه آموزشی خود به عنوان “اینترنت بی نظیر یا Be Internet Awesome” را برای مربیان راه اندازی کرد، تلاش های خود را نیز بر آموزش کودکان در مورد ایمنی آنلاین بیشتر متمرکز کرد.

با این حال، در سال جاری، این کمپانی یک جزء و مولفه جدید را به کمپین خود اضافه می کند، یعنی سواد رسانه ای یا به انگلیسی media literacy.

این برنامه جدید با همکاری Net Safety Collaborative توسعه یافته است و شامل برنامه هایی مانند بازی است که به یادگیری کودکان کمک می کند تا اطلاعات نامناسب و ناامن، مانند نشانی های جعلی URL یا آدرس های گمراه کننده اینترنت، را نادیده بگیرند.

برنامه درسی شامل فعالیت هایی به نام Don’t Fall for Fake است که برای یادگیری مهارت های تفکر انتقادی کودکان متمرکز شده است.

به این ترتیب، آنها مثلا می توانند تفاوت بین منابع خبری معتبر و غیر قابل اعتماد را بدست آورند، و یا با نحوه نمایش یک ادرس یا URL بد و جعلی آشنا می شوند.

همچنین دیگر فعالیت های سواد رسانه ای مانند “به اشتراک گذاشتن با مراقبت یا Share with Care” نیز وجود دارد که باید به بچه ها در مورد نحوه حفظ شهرت خوب آنلاین آموزش دهد، که در مورد آزار و اذیت آنلاین است و این که خوب بودن و برخوردهای مناسب در اینترنت جالب تر و مناسب تر هستند.

در کنار برنامه درسی جدید، گوگل همکاری مشترک خود را با YMCA اعلام می کند که در آن خانواده ها می توانند با فرزندانشان در مورد موضوعاتی مانند رسانه های اجتماعی، سوء استفاده اینترنتی و سوء تفاهم ها در اینترنت صحبت کنند.

گوگل اخیرا در مورد این موضوع دقیقا تحت شعاع بسیاری قرار گرفته است، زیرا یوتیوب اغلب متهم به گسترش اطلاعات غلط و تبلیغاتی، به ویژه بین جوانان سالم شده است.

در صورت علاقه ببینید که آیا بخش کامنت ها در یوتیوب مخفی و پنهان می شود؟

جالب این جا است که گوگل درحالی که در پروژه ای که بچه ها را برای شناسایی اطلاعات نامعلوم تعلیم می دهد، همکاری می کند، در همین حین یک کار اساسی انجام نمی دهد تا آن منابع نامناسب و نادرست را کاملا پائین بیاورد.

برنامه درسی “اینترنتی بسیار بی نظیر یا Be Internet Awesome” عمدتا برای بچه ها در سن هشت تا دوازده ساله مورد استفاده قرار می گیرد و از امروز برای خانواده های علاقه مند و مدرسان نیز در دسترس است.

برای مطالعه بیشتر ببینید که مرورگر گوگل کروم در آپدیت جدید سایت های مخرب و جعلی را به شما نشان می دهد و یا نقشه گوگل به شما نشان می دهد که با چه سرعتی حرکت می کنید و سرعت مجاز چقدر است! اما چگونه؟

نظرات

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.