یخچالهای قطب شمال و سرزمین گرینلند با سرعت بالایی در حال ذوب شدن هستند!

یخهای قطب شمال و سرزمین گرینلند به سرعت در حال ذوب شدن است و حتی این واقعه از فضا بسیار بدتر نیز به نظر می رسد. تصاویر ماهواره ای سازمان ناسا داستانی ترسناکی از تأثیر گرمای هوا شدید در یخ های گرینلند را روایت می کند. این نمای ماهواره ای از گرینلند استخرهای ذوب شده آبی روشنی را در میان یخ ها نشان می دهد که بسیار قابل توجه و هولناک است.

یخچالهای قطب شمال سرزمین گرینلند با سرعت بالایی ذوب

آسیا و اروپا در حال پختن هستند.

سیبری در آتش است.

گرینلند در حال ذوب شدن است.

به دنیای جدید خوش آمدید؛ دنیایی داغ تر از قبل.

دانشمند هواشناس و محقق یخچال های طبیعی، روت موترام (Ruth Mottram) از موسسه هواشناسی دانمارک روز پنجشنبه در توییتر خود تصویری را به اشتراک گذاشت تا اخبار غم انگیزی را مبنی بر اینکه گرینلند 11 گیگا تن یخ را در یک روز در اول آگوست (10مرداد) از دست داده است را منتشر کند.

تصویر منتشر شده توسط روت موترام

برای مقایسه بهتر است بدانید که یک گیگاتون، یک میلیارد متریک تن است.

اگر می خواهید باز هم بهتر این موضوع را مقایسه کنید، ناسا در توضیحات خود در سال 2018 گفت: “یک گیگاتن (gigaton) آب چیزی در حدود 400000 استخر شنا به اندازه استخر المپیک را پر می کند.”

ماهواره های ناسا قبل تر نیز در حال احساس کردن آب و هوای گرم بوده اند و در ماه جولای (تیر) از روی یخ های گرینلند عبور می کنند و این وقایع هولناک را به تصویر می کشند.

این آژانس در یک خبر در روز جمعه گفت: “میلیارد ها تن از یخ های ذوب شده در طول این ماه به اقیانوس اطلس جریان پیدا می کند، و سهم مستقیمی و فوری در افزایش سطح دریا دارد.”

این تصویر Landsat 8 ناسا یک حوضچه meltwater در نزدیکی لبه یخ صفحه گرینلند را نشان می دهد

تصویری که توسط ماهواره Landsat 8 ضبط شده است، نشان می دهد که چگونه آب ذوب شده یا meltwater حوضچه هایی را در نزدیکی لبه یخهای قطب شما ایجاد می کند.

ناسا گفت: “مناطق ذوب شده تابستان در امتداد حاشیه معمولی هستند. در مقابل، یک منطقه مذاب که تقریباً با 1 میلیون کیلومتر مربع از ورق یخ احاطه شده است، کمتر متداول است.”

این منظره ذوب شدن یخ های سرزمین گریزلند از سطح زمین نیز عجیب و غریب و ترسناک می باشد

نویسنده لوری گرت روز پنجشنبه یک ویدئو را به اشتراک گذاشت که نشان دهنده آب های ذوب شده بود که همانند آبشار از زیر یک پل در گرینلند عبور می کنند.

ما قبلاً در ژوئن سرنخ دیگری در این باره داشتیم، همانطور که گفته می شد که سال 2019 یک سال بسیار گرم برای گرینلند خواهد بود.

هوای شدیدا گرم در حال تبدیل به یک پدیده طبیعی جدید برای سیاره ما شده است زیرا جهان با تأثیر تغییرات آب و هوایی ناشی از انسان دست و پنجه نرم می کند.

با آتش سوزی، افزایش جلبک های دریایی، امواج گرمای شدید و اکنون یخ هایی که ذوب می شوند.

آخرین رویداد بزرگ ذوب شدن یخ های سرزمین گرینلند در سال 2012 اتفاق افتاد.

اما این بار ممکن است برای رسیدن به رویداد بعدی هفت سال طول نکشید.

در صورت علاقه ببینید که ماه گذشته داغ ترین و گرم ترین ماه ژوئن در رکورد سال های تاریخ بوده است، یا اخیرا انتشار گازهای CO2 دمای جهانی کره زمین را تا 1٫5 درجه سانتیگراد گرم تر کرده است! و یا سیستم تهویه هوا پوشیدنی سونی می تواند به کاهش گرما یا سرما بدن شما کمک کند!

ویدیوها و مطالب مشابه