سیستم های ایمنی ماشین های خودران فورد چگونه است

چگونه فورد قصد دارد تا اطمینان حاصل کند که خودروهای خودران این شرکت ایمن هستند. فورد در حال توسعه سیستم های برق اضافی و بسیاری از پادمان های حفاظتی دیگر برای وسایل نقلیه مستقل و خودمختار خود می باشد.

3 از 5
از 6 رای
(رای دهید)
سیستم های ایمنی ماشین های خودران فورد چگونه است

کمپانی فورد قصد دارد تا سال ۲۰۲۱ خودروی خودران خود را که به طور کامل و مستقل رانندگی می کند، را ارائه دهد، ایده ای از آنچه که ممکن است، به نظر می رسد در زیر به عنوان یک عکس نشان داده شده است، و سازنده خودرو مشتاق است تا مردم و رانندگان را اطمینان دهد که چنین خودرویی اولویت بندی ایمنی را در ابتدای کار خواهد داشت.

همچنین گزارش جدیدی از فورد نشان می دهد، که در صورت امکان شرکت برای حفظ وسایل نقلیه خودمختار و خودران خود به عنوان امن ترین اتوموبیل ها در تلاش است و مراحل زیادی را برای اطمینان از امنیت خودروهای خود پشت سر می گذارد.

در خبرها آمده است که در زیر این پارچه یک ماشین کاملا خودکار است که فورد می خواهد در سال ۲۰۲۱ راه اندازی کند.

اول، یک کلمه در مورد وسیله های نقلیه خودران، فورد اولین بار  چند سال پیش تایید کرد که این مدل را تا سال ۲۰۲۱ راه اندازی خواهد کرد.

این یک وسیله کاملا خودکار بدون پدال سنتی یا حتی فرمان برای هدایت چرخ ها است.

اما شرکت فورد قصد ندارد این خودرو را به مصرف کنندگان بفروشد؛ بلکه این به عنوان یک وسیله نقلیه سوارکاری استفاده می شود که میتوانند مردم را از یک مکان به مکان دیگر منتقل کنند.

فورد می گوید که این خودرو یک ترکیب عالی است و از تجربه شرکت فورد در توسعه تاکسی ها و وسایل نقلیه تجاری بهره مند خواهد شد.

البته، هنگامی که یک ماشین بدون پدال برای انتقال انسان ها ارائه می شود، شما باید مطمئن شوید که ماشین قادر به رسیدگی به شرایط اضطراری، عکس العمل سریع و خوب ترمز گرفتن است.

به همین دلیل است که فورد تأکید می کند که خودروهای خودران دارای سیستم های قدرت الکتریکی و کنترل های اضافی هستند.

اگر یک سیستم فرمان هدایت و یا ترمز شکست بخورد، فورد وعده می دهد که “سیستم دوم قادر به هدایت وسیله نقلیه به یک توقف کنترل شده و مناسب است.”

این آزمایشات همچنین شامل اطمینان از این است که آیا تمام سنسورهای خودرو میتوانند بخش های سخت رانندگی (مثلا در آب و هوای نامطبوع، تغییرات درجه حرارت زیاد که خودروها باید تحمل کنند) را حفظ کنند با خیر.

و اما اگر چیزی اشتباه پیش برود؟

وسایل نقلیه مستقل فورد به دنبال این قابلیت شرکت به نام Minimal Risk Condition mode که یک حالت شرایط پذیر برای ریسک می باشد، که اساسا می توان گفت، راهی برای توقف خودرو با بالا ترین حدی که برای ایمنی ممکن است، می باشند.

پاسخ خودرو به جدیت خطا و یا مشکل ها بستگی دارد.

فورد می گوید: “نقض های جزئی که توانایی رانندگی را تحت تاثیر قرار نمی دهند، برای تفکیک پزیری مشخص شده اند”، در حالی که شرایط جدی تر ممکن است باعث تصمیم گیری خودرو به طور ایمن و توقف بلافاصله آن در یک ایستگاه راه دور در فاصله ای کوتاه، و یا در فرصت بعدی در شانه ای از خیابان شود.

کمپانی فورد در حال حاضر خودروهای خودران خود را در جاده هایی مانند میامی، و همچنین در میشیگان و پیتزبورگ، آزمایش می کند.

همچنین خودروهای خوران تنها در شرایط خاصی که فورد آن را دامنه طراحی عملیاتی می داند، مجاز به کار می باشند.

این ویژگی ممکن است جاده های مشخص شده، انواع جاده ها، شرایط ترافیکی و یا شرایط آب و هوایی را فهرست کند و در نظر بگیرد.

اگر سیستم های خودرو تشخیص دهد که خارج از آن معیارها عمل می کند (به فرض، در یک جاده خاکی در حین حادثه)، ماشین به صورت خودکار به شرایط حالت حداقل ریسک خودو یا Minimal Risk Condition mode تغییر می کند و راهی برای توقف ایمن را پیدا می کند.

فورد می خواهد یک ماشین حدید خودران را در سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی و راه اندازی کند تا بتواند در هر روز و هر شب و در هر شرایط آب و هوایی، به خوبی رانندگی کند، اما یادآور می شود که دامنه طراحی عملیاتی ممکن است در بزرگراه ها یا “تقاطع ها” پیچیده و سخت عمل کند، این قابلیت به عنوان یک نرم افزار برای اطمینان از ایمن بودن بیش از حد و بسیار شدید برای استفاده در دسترس است.

برای یک کاربر بالقوه سوارکاری، ممکن است به این معنی باشد که مسیری طولانی تر و یا یا کندتر داشته باشد.

سوال ایمنی دیگر این است که چگونه ماشین خودگردان و خودران با سایر کاربران این ماشین ها در جاده ارتباط برقرار خواهند کرد

یک انسان ممکن است با دست های خود با دیگر راننده های خودروها ارتباطاتی برقرار کند، اما یک کامپیوتر نمی تواند هیچ یک از این موارد را انجام دهد.

فورد به جای آن احتمال می دهد که یک چراغ سفید در بالای شیشه جلو اتومبیل قرار بگیرد: یک نور مرکزی مستمر به این معنی است که خودرو در حال رانندگی است، چشمک زدن به معنی آن است که در حال خاموشی است و چراغ های چرخشی نشان می دهند که ماشین به وسیله نقلیه دیگری مانند عابر پیاده یا دوچرخه سوار نزدیک می شود.

این سیگنالها به این گونه کار می کنند، اگرچه افراد دیگر آنها را نیز درک می کنند، بنابراین فورد می گوید که با انجمن مهندسان خودرو و سایر گروه ها کار خواهد کرد تا یک سیستم سیگنالینگ استاندارد برای ماشین های خودران ایجاد کند.

مطمئنا، ما هنوز یک راه طولانی، از روزی که فورد واقعا تاکسی خود را در جاده ها قرار دهد در پیش داریم و انتظار می رود در سال های بعد بیشتر در مورد مدل ها آشنا شوید.

همچنین در زیر نیز می توانید عکس هایی از ون های خودران تحویل کالا شرکت فورد را  مشاهده کنید.

رای شما به "سیستم های ایمنی ماشین های خودران فورد چگونه است" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن