چگونه می توانیم خورشید گرفتگی تاریخ 11 تیر 1398 را از هرجایی مشاهده کنیم؟

چگونه می توان در تاریخ 2 جولای (11 تیر) خورشید گرفتگی سال 1398 را از هر نقطه ای از جهان مشاهده کرد؟ جنوب آمریكا اولین کسوف كامل خورشیدی را از سال 2017 به عنوان یك خورشید گرفتگی بزرگ در آمریكا، میزبانی می كند و شما می توانید این صحنه های جادویی را از هر جایی و حتی در خانه خود تماشا كنید. خورشید گرفتگی قبلی در تاریخ 21 آگوست 2017 صورت پذیرفته است.

خورشید گرفتگی تاریخ 11 تیر 1398 هرجایی مشاهده

مردمان و اهالی اقیانوس آرام، شیلی و آرژانتین در روز سه شنبه، 2 جولای یا 11 تیر، می توانند به یک خورشید گرفتگی کامل نگاه کنند.

اما اگر شما نمی توانید به جنوب آمریكا بروید، می توانید به جای آنكه كلا کسوف یا همان خورشید گرفتگی را به صورت زنده از شبکه ها خبری و یا کانال های یوتیوب ​​تماشا كنید.

خورشید گرفتگی یک مسیر کامل (ناحیه تیره کامل) را در یک مسیر باریک از جنوب اقیانوس آرام دنبال می کند، و سپس به سمت زمین در سراسر شیلی و آرژانتین، کشیده می شود.

موزه کاوشگاه سانفرانسیسکو، یک نمایش زنده از دیدگاه رصدخانه Cerro Tololo بنیاد ملی علوم در شیلی را به نمایش خواهد گذاشت.

پخش مستقیم این کاوشگرها شامل نمایش تلسکوپ از شیلی می شود که از ساعت 12:23دقیقه بعد از ظهر به وقت اقیانوس آرام (تقریبا 10 صبح به وقت ایران) آغاز می گردد.

سپس توسط کارشناسان موزه و دانشمندان ناسا در ساعت 1 بعد از ظهر پوشش داده می شود.

شما همچنین می توانید از طریق برنامه Total Solar Eclipse 2019 موزه برای سیستم عامل iOS و اندروید از تمامی ویژگی های کسوف و خورشید گرفتگی آگاه شوید.

رصدخانه جنوبی اروپا، از دیدگاه La Silla در نزدیکی کویر Atacama در شیلی نیز این رویداد را پخش خواهد کرد. این پخش در ساعت 12:15 ب.ظ به وقت اقیانوس ارام شروع می شود.

خورشید گرفتگی در سراسر ایالات متحده از سال 2017 تا کنون قابل مشاهده نبوده است.

در عوض ماه جولای، اولین رخداد خورشید گرفتگی کامل از آن زمان خواهد بود.

اگرچه مسیر اصلی گرفتگی نسبتا باریک است، اما یک بخش خوب از آمریکای جنوبی هنوز هم می تواند شاهد این باشد که سایه ماه کاملا بر روی خورشید می افتد.

یک خورشیدگرفتگی کامل و بی نقص با منظره ای تماشایی.

ESO یا همان رصد خانه جنوبی اروپا می گوید: “این نوع کسوف هر یک 360 سال به طور متوسط ​​در یک مکان خاص رخ می دهد.”

ما خوش شانس هستیم که در زمانی زندگی کنیم که مکان شما در جهان مهم نیست و هنوز هم می توانید شاهد کسوف تاریخی باشید.

شما همچنین می توانید از کانال یوتیوب European Southern Observatory (ESO) Live Stream این واقعه را دنبال کنید.

در زیر عکس هایی از ماه گرفتگی به نام سوپر ماه خونین را مشاهده می کنید:

برای مطالعه بیشتر ببینید که برای اولین بار در تاریخ بشر، خورشید را لمس می کنیم و یا یک رویداد خاص: آخرین سوپر ماه خونین در قرن 21 را مشاهده کنید.

ویدیوها و مطالب مشابه