اولین گوشی هوشمند 5G در سال آینده عرضه می شود، شاید هوآوی

تکنولوژی 5G انقلابی جدید، تازه و نسل بعدی از این نوع تکنولوژی است. شرکت Huawei شروع به کار کرده است تا سال 2020 تمامی موبایل های خود را با این تکنولوژی راه اندازی کند.

گوشی هوشمند 5G هواوی

اولین گوشی تلفن 5G این شرکت هوآوی در سال آینده عرضه خواهد شد. این کمپانی در کنگره جهانی موبایل های شانگهای اعلام کرد که تقریبا قبل از پایان ماه ژوئن سال 2019 اولین تلفن همراه 5G خود را عرضه کند.

همچنین این گوشی همراه با اولین تراشه 5 گیگابایتی Kirin این شرکت عرضه می گردد که گفته می شود در ماه مارس ارائه خواهد شد.

در اوایل سال جاری، 18 سازندگان قدرتمند تلفن های همراه متعهد شدند تا گوشی های 5G را در سال 2019 عرضه کنند. کمپانی هایی مانند: LG، HTC و Xiaomi در آن لیست بودند اما هوآوی ظاهرا غایب بود.

همچننی اپل و سامسونگ، بزرگترین سازندگان تلفن در جهان، نیز هنوز طرح های 5G خود را مشخص نکرده اند.

یک موج ناگهانی و اعتیاد آور از مدل های مختلف 5G، باید به شما بگوئیم نسل بعدی از فناوری بیسیم که وعده داده می شود به میزان قابل توجهی سریعتر و پاسخگو تر از هر چیزی از نمونه های قبل از آن می باشد.

با استفاده این تکنولوژی در بعضی موارد از قبیل کاربرد بالقوه آن در ماشین های خودران، ارتباطات پزشکی (تله مدیسین) و هر دستگاهی که به اینترنت متصل می شود، می توان تغییرات بزرگی ایجاد کرد.

ما دقیق نمی دانیم این وعده ها در چه زمانی عملی می شوند.

اما شرکت های مختلف وعده داده اند که گوشی های 5G سرعت اینترنتی دیوانه وار خواهند داشت که تقریبا 10 برابر سریعتر از آنهایی است که ما در حال حاضر از آنها استفاده می کنیم.

شرکت Huawei خود را با استفاده از مودم و پردازنده های خود متمایز می کند، در مقایسه با یک دستگاه ارائه شده توسط پردازشگر های Qualcomm، می توان گفت این ویژگی باعث سرعت بیشتر و عملکرد بهتر این گوشی ها می شود.

 

ویدیوها و مطالب مشابه