حسگر ناخن آی بی ام

حسگر ناخن آی بی ام به تشخیص بیماری ها کمک می کند

حسگر ناخن آی بی ام، سلامت شما را از طریق حرکات دست شما کنترل می کند. همچنین هوش مصنوعی AI آن می تواند توسعه و شروع بیماری ها را تشخیص دهد. این سنسور با تخشخیص حرکات شما و مطابقت دادن آن با نمونه های پیش فرض سالم، می تواند مشکل و یا بیماری شما را اطلاع دهد.

قدرت و نیرو گرفتن دست شما (به اصطلاحی دیگر، انقباض و انبساط ماهیچه های دست شما) در هنگام کار کردن و یا بلند کردن اجسام، اغلب می تواند شاخص خوبی برای سلامت شما باشد و نه فقط برای بیماری هایی که به آسانی قابل تشخیص هستند، مانند پارکینسون، بلکه می تواند توانایی های شناختی و حتی سلامت قلب شما را نیز اندازه گیری کند.

به همین علت، IBM یک سنسور ناخن ایجاد کرده است که می تواند قدرت و نیرو گرفتن دست شما را شناسایی کند و از هوش مصنوعی AI برای ارائه یک بینش خاص استفاده کند.

این دستگاه از مجموعه ای از فشار سنج ها برای شناسایی تغییر شکل ناخن شما در هنگام گرفتن اشیاء استفاده می کند، با ظرافت کافی برای شناسایی کارهایی مانند باز کردن یک بطری قرص، چرخاندن یک کلید یا حتی نوشتن یا تایپ با انگشت خود.

از آنجا سنسور اطلاعات خود را به smartwatch (در این مورد ساعت اپل) ارسال می کند که AI وارد آن می شود، سپس آن ها را  با دیگر الگوهای از قبل مشخص شده مقایسه می کند تا در صورت مشکلی، آن را گزارش دهد.

یادگیری ماشینی AI آن در ساعت هوشمند می تواند علائم مختلف پارکینسون مانند لرزش، برادیکینزی (آهسته شروع حرکات ارادی) و دیسکینزی (کاهش حرکت ارادی) را تشخیص دهد.

آی بی ام همچینن اضافه کرد که این دستگاه می تواند از یک شبکه عصبی برای شناسایی دقیق ارقام تایپ شده با انگشت استفاده کند که می تواند به شناسایی مشکلات بهداشتی مرتبط با توابع شناختی و مهارت های حرکتی نیز کمک کند.

در حالی که سنسور در ابتدا با توجه به پارکینسون توسعه داده شد، IBM به وضوح طیف وسیعی از کاربردهای که می تواند شامل تشخیص بیماری های متعدد و همچنین اثربخشی درمان ها که این بیماری ها را کند تر می کند، را ارائه کرده است.

در زیر می توانید ویدئو مربوطه برای معرفی بهتر این نمونه حسگر تشخیص بیماری شرکت IBM را مشاهده کنید:

این همچنین به عنوان پایه و اساس دستگاه ارتباطی برای quadriplegics یا تتراپلژی نیز موثر است.

هیچ اشاره ای به این که چه زمانی این سنسور می تواند به یک محصول واقعی تبدیل شود مشخص نشده است، اما مطمئنن نیاز نیست تا زمان زیادی منتظر آن باشیم.

سنسورهای پوستی برای افراد مسن، که دست و پوست آنها نسبتا ظریف است، اغلب گیج کننده می باشد.

در کل، این سنسور ناخن در یک منطقه نسبتا مناسب قرار می گیرد که در آن شما لازم نیست نگرانی زیادی در مورد تناسب اندام خود داشته باشید.

برای مطالعه بیشتر ببینید که لنزهای چشمی Verily شرکت Alphabet گوگل، برای سنجش سطح دیابت و درمان کم بینایی، اسکنر پزشکی ۳ بعدی، تحولی در اسکن بدن انسان برای تشخیص بیماریها و یا ربات های نانو برای تحقیقات پزشکی در خون انسان ها هدایت می شوند.

7.8 هزار بازدید 5 سال پیش پزشکی علمی ویدئو ویدئو های تکنولوژی
... توضیحات کامل