راهنمایی موقت برای جلوگیری از گسترش بیماری کرونا ویروس ۲۰۱۹ (COVID-19) در خانه و جوامع مسکونی

در 11 فوریه سال 2020 ، سازمان بهداشت جهانی نام رسمی این بیماری کرونا ویروس جدید را اعلام کرد که به صورت رسمی تحت عنوان کوید 19 یا به انگلیسی (COVID-19) شناخته می شود. ما قبل تر همه چیزهایی که لازم است در مورد ویروس کرونا (Coronavirus 2019) بدانید را به شما گفته ایم. این راهنما توضیحات مربوط به نکات امنیتی برای ضد عفونی سازی منازل را با شما در میان می گذارد و اطلاعات مربوط به اقدامات پیشگیرانه برای اعضای یک خانواده و یا روش هایی 5برای مراقبت از یک شخص مبتلا یا مشکوک به COVID-19 ، تحت نظر یک مرکز مراقبت بهداشتی را در اختیار شما قرار می دهد. همه این اقدامات به صورت آزمایشگاهی تأیید شده اند.

4.5 از 5
از 2 رای
(رای دهید)
راهنمایی موقت برای جلوگیری از گسترش بیماری کرونا ویروس ۲۰۱۹ (COVID-19) در خانه و جوامع مسکونی

این راهنمایی بر اساس آنچه در حال حاضر در مورد اپیدمیولوژی کوید-۱۹ و بر اساس انتقال سایر عفونت های تنفسی ویروسی قبل شناخته شده ، گرد آوری شده است.

ما این راهنمایی موقت را در صورت لزوم و با دسترسی به اطلاعات اضافی به روز می کنیم.

کرونا ویروس ها خانواده بزرگی از ویروس ها هستند که برخی باعث ایجاد بیماری در افراد و برخی دیگر باعث بیماری در بین حیوانات از جمله شتر ، گربه و خفاش ها می شوند.

به ندرت و با گذشت زمان ، کرونا ویروسهای حیوانی می توانند انسان ها را كه در معرض حیوانات آلوده قرار دارند را نیز آلوده كنند ، و سپس در بین انسان ها نیز شیوع پیدا كنند ، همانطور كه ​​در مرس (MERS-CoV) و سارس (SARS-CoV) دیده می شود که هردو آن ها نیز از خانواده کرونا ویروس ها هستند و احتمالاً هم اکنون کوید ۱۹ (COVID-19) نیز یک عضو جدید از این ویروس های کرونا حیوانی است.

این راهنمایی می تواند به جلوگیری از شیوع این ویروس در بین افراد در خانه های شما و در سایر جوامع مسکونی کمک کند، با ما ، نتران همراه باشید.

این راهنما برای افراد مبتلا به عفونت تأیید شده COVID-19 یا افراد مشکوک ، از جمله افراد تحت بررسی ، که نیازی به بستری در بیمارستان ندارند و می توانند مراقبت در منزل را انجام دهند کاربردی است. همچنین برای افرادی که آزمایش عفونت COVID-19 آن ها تائید شده است، که در بیمارستان بستری شده اند و پس از آن تصمیم گرفته اند که در زیر نظر پزشکی ثابت، به خانه بروند نیز موثر است.

مراحل پیشگیری برای مقابله با کرونا ویروس، کوید ۱۹:

همانطور که گفته شد برخی از افراد مبتلا به عفونت COVID-19 و یا افراد مشکوک (از جمله افراد تحت بررسی) که نیازی به بستری ندارند و یا مبتلایان به عفونت COVID-19 که در بیمارستان بستری بوده و از نظر پزشکی پایدار بوده اند، می توانند برای استراحت بیشتر به خانه و منزل خود بروند، اما باید چندین نکته را مد نظر داشته باشید:

در ابتدا ارائه دهندگان خدمات درمانی و کارمندان بهداشت عمومی ارزیابی می کنند که آیا می توان به خوبی از شما در خانه مراقبت شود یا غیر.

اگر مشخص شود که دیگر نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارید و می توانید در خانه استراحت کنید، شما توسط کارمندان بخش بهداشت محلی خود تحت نظارت در خانه قرار خواهید گرفت.

شما باید مراحل پیشگیری زیر را دنبال کنید تا اینکه یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی یا بخش بهداشت محلی به شما بگویند که می توانید به فعالیت های عادی خود در منزل خود بازگردید.

همیشه در خانه بمانید به جز مواقعی که به مراقبت های پزشکی بیشتر نیاز دارید

شما باید فعالیت های خارج از خانه خود را محدود کنید ، به جز دریافت مراقبت های پزشکی حساس، به هیچ وجه به محل کار ، مدرسه یا مناطق عمومی نروید.

از استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی ، تاکسی و اشتراک گذاری سواری شخصی خود خودداری کنید.

خود را از سایر افراد و حیوانات در خانه خود جدا کنید

مبتلایان و یا افراد مشکوک : تا حد امکان ، شما باید در یک اتاق خاص بمانید و از سایر افراد خانه خود دور شوید.

همچنین در صورت امکان باید از یک حمام جداگانه نیز استفاده کنید.

در مورد حیوانات: در حین بیماری حیوانات خانگی یا حیوانات دیگر را در اطراف خود نگهداری نکنید.

گفته می شود که حیوانات خانگی که از قبل با شما بوده اند و در شرایط حساسی قرار نگرفته اند ، نمی توانند حامل ویروس باشند، تا به حال گزارشی در این باره ثبت نشده است، اما سعی کنید آن ها را به محیط های مشکوک نبرید و یا اگر خودتان ناقل بیماری شدید باید آن ها را از خودتان دور نگه دارید.

قبل از مراجعه ستقیم به پزشک حتما با آن تماس بگیرید

اگر قرار ملاقات پزشکی ندارید ، با ارائه دهندگان خدمات درمانی تماس بگیرید و به آنها بگویید که ممکن است که شما به عفونت COVID-19 مبتلا باشید.

این کار به دفتر ارائه دهنده خدمات بهداشتی کمک می کند تا در جلوگیری از آلوده شدن و در معرض قرار گرفتن افراد دیگر ، اقدامات لازم را انجام دهند.

با یک ماسک صورت خود را بپوشانید

قبل از ورود به مطب ارائه دهنده خدمات بهداشتی ، شما باید در هنگام روبرو شدن با افراد دیگر (مثلاً به اشتراک گذاشتن اتاق یا وسیله نقلیه) یا حیوانات خانگی ، صورت خود را بپوشانید.

اگر قادر به پوشیدن چهره نیستید (برای مثال ، زیرا باعث ایجاد تنگی تنفس می شود) ، بنابراین افرادی که با شما زندگی می کنند نباید در همان اتاق با شما بمانند ، یا اگر وارد اتاق شما شوند باید از ماسک صورت مخصوص خود استفاده کنند.

جلو سرفه و عطسه خود را بپوشانید

هنگام سرفه یا عطسه ، دهان و بینی خود را با یک دستمال بپوشانید.

دستمال های های استفاده شده را در سطل زباله بیاندازید و بعد از استفاده درب پلاستیک زباله را کاملا ببندید.

دستان خود را اغلب اوقات تمیز نگه دارید

دستان خود را چنیدن بار به مدت حداقل ۲۰ ثانیه با صابون و آب بشویید یا دستان خود را با یک ضدعفونی کننده دست الکل که حاوی ۶۰ تا ۹۵ درصد الکل است ، تمیز کنید و تمام سطوح دستان خود را بپوشانید و آنها را به هم بزنید تا خشک شوند. اگر دستها به وضوح کثیف هستند ، باید ترجیحاً از صابون و آب استفاده شود و سپس آن ها را ضد عفونی کنید.

همینطور بعد از شستشوی دست خود از دست زدن به چشم ، بینی و دهان خود با دست های شسته شده خودداری کنید و بگذارید تا دستهای شما خودشان خشک شوند.

از اشتراک کالاهای خانگی شخصی خودداری کنید

شما نباید غذاها ، نوشیدنی، لیوان ، ظروف غذاخوری ، حوله یا ملافه را با افراد دیگر یا حیوانات خانگی در خانه خود به اشتراک بگذارید.

پس از استفاده از این وسایل ، آنها را با آب و صابون کاملاً بشویید و در محلی جداگانه نگه داری کنید.

همه سطوح قابل دسترسی بالا سر خود را هر روز تمیز کنید

سطوح لمسی بالا سر شما مانند ساعت، رومیزی ، میز کار ، وسایل حمام ، توالت ، تلفن ، صفحه کلید ، تبلت و میزهای تختخواب را هر روز تمیز کنید.

همچنین ، هر سطحی که ممکن است خون ، مدفوع یا مایعات بدن روی آنها وجود داشته باشد را سریعا تمیز کنید.

طبق دستورالعمل ها، از اسپری تمیز کننده خانگی یا پاک کننده های خانگی استفاده کنید.

برچسب های این محصولات حاوی دستورالعمل هایی برای استفاده ایمن و موثر از محصول تمیز کننده هستند، از جمله موارد احتیاطی که باید هنگام استفاده از محصول مانند پوشیدن دستکش و اطمینان از تهویه مناسب در هنگام استفاده ، در نظر داشته باشید.

علائم حیاتی خود را کنترل کنید

اگر بیماری شما رو به وخامت است (به عنوان مثال بعد از سرفه و عطسه های خشک، تب شدید و یا تنگی تنفس را تجربه کردید) ، سریعا به دنبال فوریت های پزشکی بگردید.

قبل از جستجوی مراقبت ، با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود تماس بگیرید و به آنها بگویید که COVID-19 دریافت کرده اید و یا مشکوک شده اید.

قبل از ورود به هر جایی و حتی مطب دکتر روی صورت خود ماسک قرار دهید.

این مراحل به مطب ارائه دهنده خدمات درمانی کمک می کند تا افراد دیگر را در مطب یا اتاق در معرض آلوده شدن قرار ندهند.

قطع دسترسی و ایزوله سازی در منزل برای مقابله با ویروس کرونا ۲۰۱۹ (کوید ۱۹)

بیماران مبتلا به COVID-19 تأیید شده ، که حال آن ها زیاد وخیم نیست، باید برای احتیاط بیشتر در حبس خانگی بمانند تا اینکه مشخص شود که خطر انتقال ثانویه به دیگران کم شده است.

تصمیم به اقدامات احتیاطی حبس خاتگی باید باید به صورت موردی و با مشورت با ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و ادارات بهداشتی محلی گرفته شود.

پاک سازی و ضد عفونی سازی مناطق برای مقابله با کرونا ویروس ۲۰۱۹

اقدامات احتیاطی کوید ۱۹ برای اعضا یک خانواده و مبتلایان در محیط مراقبت های بهداشتی:

بیماران مبتلا به عفونت COVID-19 که از نظر آزمایشگاهی تست آنها مثبت شده است ، یا بیمار های مشکوک و تحت بررسی چه کارهایی باید انجام دهند ؟

اعضای خانواده ، شرکای صمیمی و مراقبین در یک مرکز درمانی بهداشتی ممکن است با شخصی که دارای COVID-19 مثبت است ، یا شخصی که تحت بررسی می باشد ، تماس نزدیک داشته باشند.

تماس نزدیک باید سلامت آنها را نیز به خطر بیاندازد.

در صورت بروز علائم مربوط به COVID-19 (به عنوان مثال ، تب ، سرفه ، تنگی نفس) باید با ارائه دهنده خدمات درمانی خود فوراً تماس بگیرید.

افراد نزدیک به یک شخص مبتلا یا مشکوک به کرونا ، همچنین باید از این توصیه ها پیروی کنند:

 • اطمینان حاصل کنید که درک کرده اید و می توانید به بیمار کمک کنید تا دستورالعمل های ارائه دهنده خدمات درمانی و کارهای های پزشکی را انجام دهید. شما باید به بیمار در نیازهای اساسی در خانه کمک کرده و از دریافت مواد غذایی ، نسخه های دارو و سایر نیازهای شخصی او پشتیبانی کنید.
 • علائم بیمار را تحت نظر بگیرید. اگر حال بیمار وخیم تر شد، با پزشک معالج تماس بگیرید و به آنها بگویید که بیمار COVID-19 تایید شده است. این به دفتر ارائه دهنده خدمات بهداشتی کمک می کند تا اقدامات لازم را برای جلوگیری از آلوده شدن سایر افراد در مطب یا اتاق مورد نظرانجام دهد.
 • اعضای خانواده باید در اتاق دیگری بمانند و تا حد امکان از بیمار جدا شوند. در صورت وجود اعضای خانه باید از اتاق خواب و حمام جداگانه نیز استفاده شود.
 • بازدیدکنندگانی را که نیاز اساسی در خانه ندارند ، برای رفت و آمد ممنوع کنید.
 • اعضای خانواده باید از هرگونه حیوان خانگی در خانه مراقبت کنند. در هنگام بیماری ، حیوانات خانگی یا حیوانات دیگر را کنترل کنید. با مبتلا شدن یک حیوان ویروس می تواند به اشخاص دیگر نیز منتقل شود.
 • اطمینان حاصل کنید که فضاهای مشترک در خانه از جریان هوای مطلوبی برخوردار است ، مانند تهویه هوا یا پنجره باز شده.
 • بهداشت دست را مرتباً انجام دهید. دستان خود را حداقل به مدت حداقل ۲۰ ثانیه با صابون و آب بشویید و یا از یک ضدعفونی کننده دست حاوی الکل استفاده کنید که حاوی ۶۰ تا ۹۵ درصد الکل باشد ، تمام سطوح دستان خود را بپوشانید و آنها را به هم بزنید تا خشک شوند. اگر دستها به وضوح کثیف هستند ، صابون و آب باید ترجیحاً استفاده شوند.
 • از دست زدن به چشم ، بینی و دهان خود با دست های شسته شده خودداری کنید.
 • اگر شما با بیمار در یک اتاق هستید ، شما و بیمار باید یک ماسک صورت بپوشید.
 • هنگام تماس با خون ، مدفوع یا مایعات بدن بیمار ، مانند بزاق ، خلط ، مخاط بینی ، استفراغ ، ادرار ، از ماسک و دستکش استفاده کنید.
 • صورتها و دستکشهای یکبار مصرف را بعد از استفاده از آنها دور بیاندازید. استفاده مجدد نکنید.
 • هنگام جدا کردن وسایل محافظ شخصی ، ابتدا دستکش و ماسک بپوشید و سپس آنها را دور بریزید. سپس بلافاصله دستان خود را با صابون و آب یا ضدعفونی كننده دست تمیز كنید. در مرحله بعد ، ماسک صورت خود را بردارید و دور ریخته و بلافاصله دوباره دستان خود را با صابون و آب یا ضدعفونی کننده دستی تمیز کنید.
 • از اشتراک وسایل خانگی با بیمار خودداری کنید. شما نباید ظرف ها ، نوشیدن لیوان ، قاشق و چنگال ، ظروف غذاخوری ، حوله ، ملافه یا وسایل دیگر را به اشتراک بگذارید. بعد از استفاده بیمار از این وسایل ، آنها را کاملاً شستشو دهید.
 • هر روز تمام سطوح مختلف مانند ساعت، رومیزی ، میز کار ، وسایل حمام ، توالت ، تلفن ، صفحه کلید ، تبلت و میزهای تخت را تمیز کنید. همچنین ، هر سطحی که ممکن است خون ، مدفوع یا مایعات بدن روی آنها وجود داشته باشد را سریع تمیز کنید.
 • طبق دستورالعمل ها، از اسپری تمیز کننده خانگی یا پاک کننده استفاده کنید. برچسب ها حاوی دستورالعمل هایی برای استفاده ایمن و موثر از محصول تمیز کننده از جمله موارد احتیاطی است که باید هنگام استفاده از محصول مانند پوشیدن دستکش و اطمینان از تهویه مناسب در هنگام استفاده از محصول در نظر داشته باشید.
 • لباسشویی خود را هر بار کاملاً بشویید و ضد عفونی کنید.
 • بلافاصله لباس ها یا ملافه هایی که خون ، مدفوع یا مایعات بدن روی آنها وجود دارد را بشویید و ضد عفونی کنید.
 • در حین دست زدن به مواد آلوده ، دستکش یکبار مصرف بپوشید و وسایل آلوده را از بدن خود دور نگه دارید. دستان خود را (با صابون و آب یا ضدعفونی كننده دست ) بلافاصله پس از برداشتن دستکش ، تمیز كنید.
 • تمام دستکشهای یکبار مصرف ، ماسک صورت و سایر وسایل آلوده را قبل از ریختن آنها با سایر زباله های خانگی ، درون یک ظرف محکم بسته شده قرار دهید. دستان خود را (با صابون و آب یا ضدعفونی كننده دست ) بلافاصله پس از دست زدن به این وسایل تمیز كنید.
جمع آوری زباله های مربوط به ویروس کرونا در بسته های کاملا سر بسته

آخرین نکات برای مراقب ها و پرستاران بیمارستانی که باید در مورد کرونا ویروس و شخص مبتلا به کوید ۱۹ بدانند:

کارکنان بهداشت و درمان باید به توصیه های پیشگیری و کنترل موقت از عفونت در مورد بیماران شناخته شده یا بیمارانی که تحت بررسی برای بیماری کرونا ویروس ۲۰۱۹ (COVID-19) هستند، دقت کنند.

تماس نزدیک با شخص متلا یا مشکوک به کوید ۱۹ می تواند تحت دو عنوان زیر تعریف شود :

الف) قرار گرفتن در حدود ۶ فوت (۲ متری) از شخص دارای COVID-19 برای مدت زمان طولانی می تواند خطر افرین باشد. در صورت مراقبت از شخص بیمار ، زندگی با شخصمبتلا، بازدید ، یا به اشتراک گذاشتن محل زندگی، با مراقبت های بهداشتی به پیش بروید و تحت هیچ عنوان با شخص مبتلا و مشکوک تماس نزدیک برقرار نکنید.

ب) تماس مستقیم با ترشحات عفونی از یک مبتلا به COVID-19 (به عنوان مثال ، سرفه یا عطسه) می تواند شما را در معرض جدی بیماری قرار دهد.

رای شما به "راهنمایی موقت برای جلوگیری از گسترش بیماری کرونا ویروس ۲۰۱۹ (COVID-19) در خانه و جوامع مسکونی" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن