جدیدترین عضو خدمه فضایی ISS، یک ربات AI فضانورد

یک ربات هوش مصنوعی AI با عضویت در خدمه فضایی ISS به فضا می رود. این مأموریت همراه با پرواز یکی از راکت های تقویت کننده SpaceX انجام می شود.

ربات هوش مصنوعی فضانورد

یک ربات کنجکاو AI در آینده با خدمه ISS  به ماموریت فضایی SpaceX می رود.

این ربات همانند یک توپ گرد است و چهره آن بر روی یک سطح مسطح صفحه نمایشی شکل کشیده شده است.  

به علاوه، این ربات AI می تواند با دیگران صحبت کند، به دستورات پاسخ دهد و پرواز کند.

این ماشین به نام CIMON ، به گونه ای طراحی شده که بر روی موبایل همراه خدمه نیز در دسترس است، تقریبا می توان گفت این ربات یک مغز قابل برنامه نویسی و قابل توسعه با طراحی شرکت آی بی ام است، که همچنین قسمت های بدنه و پرواز دهنده نیز ساخته شده توسط شرکت ایرباس می باشد.

 این ربات یک پروژه مشترک با شرکت آلمانی Aerospace Center است و به عنوان یک دستیار آزاد در فضاپیما میتواند وظایف فضانوردان را آسانتر کند.

این ربات برای نمایش دستورالعمل های تعمیرات لازم فضاپیما بر روی صفحه نمایش همراه با یک دستور صوتی طراحی شده است تا بتواند به عنوان دست آزاد فضانورد بگوید که چه چیزی نیاز به تعمیر دارد و یا برای رفع نیازهای ثابت مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین CIMON  قادر خواهد بود روش های مختلف برای آزمایشات را در صفحه نمایش خود نمایش دهد و تقریبا به عنوان پایگاه داده کنترل شده توسط ایستگاه فضایی کار کند.

هرچند قبل از اینکه بتواند هر چیزی را که برای آن ساخته شده، انجام بدهد باید بعد از ورود به  ISS، چند آزمایش را در ابتدا انجام دهد.

فضانورد آلمانی الکساندر گروست در ابتدا از CIMON برای آزمایش با کریستال ها و مکعب روبیک استفاده می کند.

همچنین این AI به عنوان یک دوربین پروازی عمل می کند و می تواند آزمایش و عملیات پزشکی را انجام می دهد.

شرکت آی بی ام در واقع آموزش AI CIMON را با استفاده از صدای گرست، و نسخه فعلی برنامه ای که ربات به طور خاص به دستورات آن پاسخ می دهد را انجام می دهد.

این نوع ربات ها به سازمان های فضایی در سراسر جهان کمک می کنند که متوجه شوند که آیا پشتیبانی از  AI در فضا نیز امکان پذیر است، یا حتی برای استفاده های آینده در ماموریت های طولانی مدت می توان از آن ها استفاده کرد یا خیر

موشک Falcon 9 که CIMON را حمل می کند به فضانوردان این امکان را می دهد تا بتوانند از ابزارهای علمی جدید استفاده کنند و یا در صورت کوچکترین نقصی در سیستم سریعا از آن مطلع شوند.

ویدیوها و مطالب مشابه