کمپانی های عظیم BMW و مرسدس بنز برای ساخت ماشین های خودران همکاری می کنند

گفته می شود که خودروهای مرسدس بنز و BMW تا سال 2024 می توانند به صورت اتوماتیک در اتوبان ها و جاده ها رانندگی کنند و به عنوان یک ماشین خودگردان و خودران در خیابان ها به رانندگی بپردازند. این تولید کنندگان و ماشین سازان مطرح دنیا موافقت کردند که با هم بر روی سیستم سطح 4 ماشین های خودران کار خواهند کرد تا جدیدترین ماشین های خودران با بالاترین تکنولوژی های اتوماتیک سازی را به ارمغان بیاورند.

عظیم بی ام و مرسدس بنز ساخت ماشین خودران همکاری

کمپانی های بزرگ BMW و مرسدس بنز در اوایل سال جاری با یکدیگر در زمینه خودروهای خودمختار و مستقل شروع به کار و همکاری کرده اند و در حال حاضر طرح های خوش بینانه خود را برای آنها در نظر دارند.

خودروسازان اعلام کردند که در حال توسعه خودروهای خوران خود در سطح 4 هستند، (بالاترین و کامل ترین سطح رانندگی خودکار، یعنی کاملا مستقل و خودمختار) که می توانند بدون دخالت انسانی به صورت کاملا خودکار و اتوماتیک مشغول به رانندگی در فضای آزاد باشند، هرچند راننده هنوز هم باید برای امنیت بیشتر در خودرو حضور داشته باشد.

چنین وسایل نقلیه ای شامل سیستم های رانندگی خودکار در جاده های عمومی و سیستم های پارکینگ اتوماتیک می شود و این نمونه ماشین ها تا سال 2024 به فروش می رسند.

برای اجرای این کار، شرکت های بزرگ BMW و مرسدس بنز، 1200 متخصص رانندگی مستقل، اغلب در تیم های مختلط، را در محوطه آزمایش رانندگی اتوماتیک BMW در نزدیکی مونیخ و دو مرکز آزمون خودروهای خودمختار دایملر متعلق به بنز، به اشتراک خواهند گذاشت.

تیم BMW در یک نشست مطبوعاتی اظهار داشت که این گروه ها بر ایجاد سیستم های رانندگی خودکار در خودرو، از جمله سنسورها، و همچنین مرکز داده مشترک برای ذخیره سازی داده ها، مدیریت و پردازش، و توسعه عملکرد و نرم افزار تمرکز خواهند کرد.

BMW قصد دارد تا در سال 2020-2021 یک خودروی خودران سطح 3 را آزاد کند، در حالی که دایملر مرسدس نیز در سال جاری با شرکت بوش برای برنامه آزمایشی شهری خود همکاری کرده است.

در کنار انتشار وسایل نقلیه سطح 4 برای رانندگی خودران در اتوبان ها، هر دو شرکت همچنین مذاکرات را برای توسعه تکنولوژی روبو تاکسی (تاکسی های خودران) برای مناطق شهری برگزار خواهند کرد.

سطح 4 خود رانندگی در ظرف پنج سال آینده، کاملا پیشرفته خواهد بود، با توجه به پیشرفت ناقص در سال های اخیر.

خودروسازان جدیدا با تکنولوژی و نحوه فروش آن ها مواجه شده اند و حتی این تکنولوژی در شرکت هایی مانند Uber و Tesla در هنگام آزمایش، باعث مرگ و میر نیز شده است.

ببینید که اتوموبیل کاملا خودران و مستقل ولوو با همکاری اوبر، آماده رانندگی در جاده ها و یا کنفرانس کمپانی تسلا و معرفی جدیدترین محصولات و اهداف این شرکت در سال ۲۰۲۰.

در حال حاضر تکنولوژی AI اغلب قادر به انجام کارهای ساده ای نیست که انسان ها انجام می دهند، مانند شناسایی عابرین پیاده از دور و یا تشخیص پشت کامیون های بزرگ در جاده ها.

برای مطالعه بیشتر ببینید که اپل تائید می کند که یک شرکت ماشین های خودران را راه اندازی می کند! یا وایمو کارمندان Anki را برای ساخت کامیون های خودران و مستقل خود استخدام می کند و یا جدیدترین اتوبوس ها و کامیون های خودران ولوو با پلتفرم جدید انویدیا همراه می شوند.

ویدیوها و مطالب مشابه