مایکروسافت ۱ میلیارد دلار در هوش مصنوعی OpenAI ایلان ماسک سرمایه گذاری می کند

گفته می شود که شرکت مایکروسافت مبلغی در حدود یک میلیارد دلار را در زمینه هوش مصنوعی OpenAI مربوط به ایلان ماسک سرمایه گذاری می کند. در حالی که ایلان ماسک از شرکت OpenAI خود کناره گیری کرده است، مایکروسافت در تلاش است تا با ادغام OpenAI با هوش مصنوعی خود به یک AI برتر دست یابد. این شرکت ها برای ساختن فن آوری های فوق العاده کامپیوتری در زمینه هوش مصنوعی بر روی پروژه Azure AI کار خواهند کرد.

4.5 از 5
از 6 رای
مایکروسافت ۱ میلیارد دلار در هوش مصنوعی OpenAI ایلان ماسک سرمایه گذاری می کند

امروز مایکروسافت اعلام کرد که سرمایه گذاری ۱ میلیارد دلاری را در شرکت OpenAI مربوط و تاسیس شده توسط ایلان ماسک (Elon Musk) سرمایه گذاری می کند.

این دو شرکت با یکدیگر همکاری خواهند کرد تا فناوری های ابر رایانه ای و AI را در هوش مصنوعی Azure مایکروسافت گسترش دهند و در اصل نمونه ای تازه و پیشرفته تر را عرضه کنند.

هوش مصنوعی Azure مایکروسافت در اصل یک هوش مصنوعی پیشرفته است که در سرور های ابری این شرکت اجرا می شود و می تواند بسیاری از محاسبات و فانکشن ها را ارائه دهد.

هوش مصنوعی OpenAI ایلان ماسک نیز خدمات خود را به طور انحصاری در سرورهای آنلاین ابری مایکروسافت اجرا خواهد کرد.

در نهایت، شرکا امیدوارند که هوش مصنوعی عمومی (AGI) را ایجاد کنند، که یک تکنولوژی است که بعضی ها می گویند که همانند عقل انسانی برآورده می شود و می تواند همانند عقلی شبیه به انسان ها عمل کند.

اخیرا، حتی گفته می شد که هوش مصنوعی OpenAI، می تواند شخصیت های انسانی را در بازی های کامپیوتری شکست دهد.

اما این همچنین با آزمایش هایی مانند جلوگیری از نشر اخبار دروغین معتبر و بهبود مهارت های دستکاری رباتیک نیز همراه بوده باشد که شرکت مایکروسافت زمینه آنها را پشتیبانی کرده است.

در حالی که Musk این شرکت را ترک کرده، او بخشی از آن را تأسیس کرد، زیرا او نگران خطراتی بود که AI می تواند مطرح کند، مشارکت می تواند به پیشرفت برخی از ایده های غریب در نمونه خود تبدیل شود، مانند اتصال سنسورهایی به مغز انسان.

OpenAI در یک بیانیه مطبوعاتی اظهار امیدواری کرد که AGI همچنین مسائل مربوط به تغییرات اقلیمی، خدمات بهداشتی مقرون به صرفه و با کیفیت بالا و آموزش فردی را مورد توجه قرار می دهد.

برای مطالعه بیشتر ببینید که هوش مصنوعی OpenAI الون ماسک در تورنومنت Dota 2 شرکت می کند، تیم هوش مصنوعی AI در سری بازی های Dota 2، تیم های انسانی را در هم کوبیدند و یا پروژه قطار سریع Hyperloop ایلان ماسک، در حال توسعه و گسترش.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.