ربات کاوشگر مریخی جدید ناسا برای سفر به سیاره قرمز آماده می شود

سازمان ناسا به کاوشگر مریخی 2020 خود پاها و چرخ های آن را اضافه می کند. مهندسان طراحی این روور و جستجوگر مریخی بیشتر اجزای آن را در چند هفته آینده بر روی آن نصب خواهند کرد. کاوشگر جدید 2020 ناسا آماده می شود تا در سال آینده به سیاره مریخ فرستاده شود.

5 از 5
از 2 رای
(رای دهید)
ربات کاوشگر مریخی جدید ناسا برای سفر به سیاره قرمز آماده می شود

ربات کاوشگر مریخ ۲۰۲۰ هر روز بیشتر و بیشتر به عنوان یک ربات واقعی جستجوگر به نظر می رسد، و در حال حاضر تنها یک سال قبل از تاریخ دسترسی به هدف آن زمان مانده است.

مهندسان آزمایشگاه و سازمان هوایی ناسا در تاریخ ۱۳ ژوئن پاهای فلزی این ربات مستقل و همچنین شش چرخ (بعلاوه سیستم تعلیق تحرک جدید آن) را نصب کرده اند.

چرخ های این ربات کاوشگر از آلومینیوم ساخته شده اند که ۴۸ کیت بر روی سطح آنها متصل شده است.

این طرح های فلزی به وسیله نقلیه، کشش لازم برای رانندگی در هر دو سطح شنی و خشن و سنگی را ارائه می دهد.

در حالی که تمام شش چرخ موتور، جلو و عقب آن ها دارای موتورهای جداگانه است که به ربات کاوشگر Mars 2020 اجازه می دهد تا بتواند حتی به صورت کامل ۳۶۰ درجه نیز به دور خود بچرخد.

علاوه بر این، سیستم تعلیق و فنربندی می تواند در هر جهت به ۴۵ درجه برسد، بنابراین روور یا جستجوگر در سنگهای بسیار سخت و بزرگ نیز به راحتی به رانندگی ادامه می دهد.

هرچند تیم تنها از چرخ های فعلی برای آزمایش استفاده می کند و در آینده در مدل بعدی برای پرواز آن ها دوباره تعویض خواهند شد.

در طی چند هفته آینده، تیمی که بازو های این روبات کاوشگر را نصب می کنند، دوربین متصل به آن، و همچنین موتورهای دیگر و اجزای ساخته شده برای جمع آوری نمونه های سنگ و خاک مریخ را نیز نصب خواهند کرد.

اگر همه چیزها با آزمایش های خود خوب عمل کنند، این ربات کاوشگر مارس ۲۰۲۰ سفر خود را به سیاره قرمز در ماه جولای سال آینده آغاز خواهد کرد.

برای مطالعه بیشتر ببینید که Oppy، ربات کاوشگر مریخی ناسا بعد از دستاورد های بی نظیرش خاموش می شود، یا عکس سلفی ربات کاوشگر ناسا در مریخ و ماموریتی جدید برای این ربات و یا کاوشگر یوتو-۲ چینی در سمت تاریک ماه، مواد معدنی تازه ای را کشف کرده است!

رای شما به "ربات کاوشگر مریخی جدید ناسا برای سفر به سیاره قرمز آماده می شود" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن