فضاپیمای جونو و خلق تصویری بی نظیر از طوفان فضایی در مشتری

شرکت ناسا عکسی از سیاره مشتری(Jupiter) را به سبک نقاشی های ون گوگ بازسازی کرد که همچنین به این عکس جلوه و شکوهی بی نظیر داده است.

4.25 از 5
از 4 رای
(رای دهید)
فضاپیمای جونو و خلق تصویری بی نظیر از طوفان فضایی در مشتری

جونو که در اطراف ژوپیتر (سیاره مشتری) در حال پرواز است از وضعیت آب و هوایی و سیستم های هواشناسی سیاره مشتری نمونه برداری می کند.

اخیرا عکسی از ناسا منتشر شده که وضعیت هوایی مشتری را با یک نقاشی روغنی و کیهانی بسیار خیره کننده نشان می دهد.

ناسا در اوایل ماه جاری اعلام کرد: جونو، کاوشگر پوویان ناسا، اگرچه در اصل برنامه ریزی شده تا در این ماه روی سیاره مشتری فرود آید، اما به طور کلی، سه سال طول می کشد تا تمام اندازه ها و سنجش های علمی برنامه ریزی شده ناسا را جمع آوری کند.

اگر جونو تولید تصاویری مانند این را انجام دهد، به ما پیچیدگی های سیاره مشتری و یا یک نمای طوفانی شبیه به همین عکس را نشان می دهد،

این عکس یک طوفان فضایی است که در سطح مشری ایجاد شده، من واقعا امیدوارم که این طوفان در هیچ صورت واحد مستقل شده را نابود نکند.  

این تصویر در ۲۳ ماه May به وقوع پیوسته، باید بدانید که جونو تا کنون ۱۳ بار از دور سیاره مشتری عبور کرده است و آخرین بار این عکس را گرفته، طوفانی که تنها ۹،۶۰۰ مایل از سطح مشتری فاصله دارد و ابرهای در هم تنیده آن به صورت بی نظم نمای خارجی آن را به ما نشان می دهد.

رنگهای روشن سفید نشانگر ابرهایی هستند که احتمالا از ترکیب آمونیاک و آب تشکیل شده اند، در حالی که مارپیچهای آبی و یا سبز تیره رنگ، مواد ابری را در جوی عمیق تر از اتمسفر مشتری را نشان می دهند.

این تصویر توسط دو دانشمند شهروند آمریکا به نام های Gerald Eichstädt و  Seán Doran، برای تولید کیفیتی بالا در تصویر، رنگ آمیزی شده است.

این آشفتگی موج دار در طوفان، تصویر مشتری را مانند یک نقاشی روغنی بسیار جالب، یک ستاره درخشان در شب با رنگ های سفید موج دار که درهم آمیخته اند، مانند یک مغز انسان، نشان می دهد.

ناسا توجه شما را به شکل بیضی روشن (تخم مرغی شکل) در قسمت پایین تصویر جلب می کند، این توضیح این است که چگونه JunoCam تصویرگر موجود در فضاپیمای جونو یک ساختار با مقیاس دقیق از این سیستم آب و هوایی، از جمله ساختار های اضافی در داخل آن را به  ما نشان می دهد.

این نخستین باری نیست که سیاره مشتری با تهدیدهایی گرفتار شده و یا حتی عکس های موجود از آن رنگ آمیزی شده باشد.

اما این تصویر شبیه به زمین در ماه مارس گرفته و طراحی شده است که نشان دهنده این است که اطراف گازهای غول پیکر همیشه ابرهای گذرا و یا نقاط قرمز نیستند.

تمام تصاویری که جونو با تصویرگر JunoCam گرفته است برای دیدن و پردازش در صفحه اصلی ماموریت Juno  در سایت ناسا موجود است.

 

رای شما به "فضاپیمای جونو و خلق تصویری بی نظیر از طوفان فضایی در مشتری" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن