هلیکوپتر فضایی ناسا برای مریخ

هلیکوپتر فضایی ناسا برای رفتن به مریخ آزمایش و آماده می شود

سازمان ناسا اظهار می کند که هلی کوپتر فضایی آن می تواند تا مریخ پرواز کند. دانشمندان شرکت ناسا با موفقیت هلیکوپتر فضایی مریخ گرد 2020 ناسا را در یک آزمایشگاه شبیه سازی شده JPL آزمایش و تست کرده اند.

دانشمندانی که بر روی ساخت پروژه هلیکوپتر مریخی ناسا فعالیت می کنند، یک ماشین پرنده واقعی 4 پوندی را ساخته اند که با یک کاوشگر مریخی در سال 2020 به سیاره سرخ مریخ فرستاده خواهند شد.

اما آنها نمیتوانستند این هلی کوپتر را به راحتی به شکم همسایه بزرگتر ما بسپارند و یا به اصطلاحی دیگر آن را به سادگی در جو مریخ رها کنند.

آنها ابتدا باید در ابتدا ثابت کنند که در واقع این هلیکوپتر پرنده می تواند در شرایط و جو مریخ پرواز کند.

به همین دلیل در اواخر ماه ژانویه تیم فضایی کمپانی ناسا محیط جوی سیاره همسایه ما را در شبیه ساز فضایی آزمایشگاه JPL تکرار کرده تا مطمئن شوند که این هلی کوپتر قادر خواهد بود تا در جو فضایی مریخی به پرواز ادامه دهد.

آنها موفق به انجام دو آزمایش در شرایط و جو مارسی در روزهای جداگانه شده اند.

از آنجایی که جو مریخ تنها حدود یک درصد چگالی زمین را دارد، محققان یا مجبور بودند آزمایش پرواز خود را در ارتفاع 100000 فوتی انجام دهند، و یا در صورت توان، آن جو را در آزمایشگاه شبیه سازی کنند.

یک سیلندر خلاء و وکیوم 25 فوتی می تواند یک انتخاب بسیار بهتر باشد، به ویژه از آنجایی که این آژانس فضایی از آن استفاده کرده است تا دستگاههایی را که به سیاره مارس فرستاده است را تست و آزمایش کنند.

در حقیقت این، آن جایی است که تیم ربات جستجوگر مریخی Curiosity آن را در آنجا بر روی زمین آزمایش کرده اند.

به منظور تکرار شبیه سازی جو مریخ، تیم پس از مکیدن و وکیوم گازهایی مانند نیتروژن، اکسیژن و سایر گازها، گاز مخصوص دی اکسید کربن را به داخل اتاق تزریق کرده است.

آنها همچنین مجبور به استفاده از یک سیستم بارگزاری جاذبه در قالب یک موتور بودند که با استفاده از چند تسمه در بالای هلی کوپتر آن را به سمت زمین می کشیدند، زیرا مریخ تنها دو سوم سیاره ما نیروی گرانش یا جاذبه دارد.

در حالی که این وسیله نقلیه بدون سرنشین (UAV) در آن جو مریخی، تنها یک دقیقه زمان پرواز را در ارتفاع 2 اینچ بالای زمین ثبت کرد، دانشمندان توانستند اطلاعاتی را که نیاز دارند را به دست آورند و می گویند که در مریخ نیز کار خواهد کرد.

MiMi Aung مدیر پروژه گفت: “دفعه بعد که ما پرواز می کنیم، ما بر روی سطح مریخ پرواز می کنیم.”

او افزود: “شما می توانید مشاهده کنید که هلیکوپتر ما به سرعت در این محوطه خاص می چرخد، و من نمی توانم وسایل نقلیه تاریخی را به یاد بیاورم که در گذشته این چنین بوده باشند، برای دیدن هلی کوپتر ما در مریخ، ما به شما یادآوری می کنیم که ما در حال راه اندازی یک قطعه کوچکی از تاریخ فضایی هستیم. “

انتظار می رود که هر دو، ربات مریخ گرد 2020 و هلیکوپت فضایی ناسا در ماه فوریه سال 2021 به سیاره سرخ مارس فرستاده شوند.

این هلیکوپتر به عنوان یک نسخه آزمایشی برای هواپیماهای فضایی آینده نیز به کار می رود، در حالی که ربات جستجوگر محیط سیاره مریخ را مطالعه خواهد کرد، امکان زندگی در آن جا را ارزیابی می کند و نمونه ها را با حفاری سطح مریخ جمع آوری می کند.

برای مطالعه بیشتر عکس سلفی ربات کاوشگر ناسا در مریخ و ماموریتی جدید برای این ربات، یا ناسا از عبور یک شهاب سنگ بزرگ در نزدیکی زمین گزارش می دهد را مشاهده کنید.

ویدیوهای مشابه