عمیق ترین و قدیمی ترین دید ما به کهکشان ها و کیهان ها

تصاویر جدید و نمایش داده شده از تلسکوپ فضایی Hubble ناسا شامل 16 سال داده و دیتا است که این تلسکوپ توانسته است در طول این مدت آن ها را جع آوری کند. این تصاویر 265000 کهکشان را به ما نشان می دهد، و حتی برخی از آنها به دلیل اختلاف زمانی در فضا، مربوط به حدود 13.3 میلیارد سال قبل می باشند و برخی نیز در مناطقی هستند که بسیار بسیار دور هستند.

تلسکوپ فضایی هابل پس از ورود به مدار در سال ۱۹۹۰، توانسته است تصاویر فضایی بسیار زیادی را تا کنون به نمایش بکشد.

در حال حاضر، ناسا چند عکس موزاییکی مانند را با استفاده از داده های ارزشمند ۱۶ ساله این تلسکوپ، برای ایجاد یکی از گسترده ترین دیدگاه های جهان که تاکنون دیده شده است، ساخته و نمایش داده است.

تصویری که Hubble Legacy Field یا مناطق میراث هابل نامیده می شود، از ۷،۵۰۰ نمایشگر فردی جداگانه ساخته شده و توسط، نزدیک به ۳۱ برنامه مختلف، در طول موج هایی نور ماوراء بنفش تا نور مادون قرمز گرفته و ضبط شده است.

این منطقه شامل یک منطقه بسیار قدیمی و دور در آسمان است که شامل بخشی است که در تصاویر موزاییکی قدیمی تلسکوپ هابل نشان داده می شود، مناطقی مانند Ultra Deep Field و Extreme Deep Field، و همچنین ۲۶۵،۰۰۰ کهکشان دیگر است.

این ها کهکشانهایی با ۳۰ برابر عمق میدان بیشتر از تصاویر قبلی هستند.

ناسا توضیح داد: در حالی که میدان عمیق eXtreme هنوز عمیق ترین نگاه ما به جهان اطرافمان است، میدان Legacy نیز به ما نگاهی عمیق از کیهان را نشان می دهد، زمانی که به عقب باز می گردید، کهکشان ها کوچک و کوچک تر شده، به هم نزدیک تر می شوند و با یکدیگر، یک کهکشان متصل شده و کامل تر را نشان می دهند.

این همچنین نشان می دهد که این کهکشان های میدان Legacy به ۱۳٫۳ میلیارد سال قبل یا فقط ۵۰۰ میلیون سال پس از انفجار بزرگ، باز می گردند.

ناسا همچنین می گوید هیچ تصویری از دامنه میدان Legacy پیشی نمی گیرد تا زمانی که تلسکوپ های آینده راه خود را به مدار فضایی پیدا کنند.

هرچند که سالها و سالها طول میکشد، اما به نظر میرسد که جانشین هابل، تلسکوپ جیمز وب، تا سال ۲۰۲۱ راه اندازی نخواهد شد.

گارت الیینگورث، رهبر تیمی که تصویر را جمع آوری کرد، گفت:

“این یک تصویر حاوی تاریخ کامل رشد کهکشان ها در جهان است، از زمانی که آنها به عنوان” نوزادان ” شناخته می شوند تا زمانی که آنها بزرگسالان نامیده می شوند و به طور کامل رشد یافته اند …”

ما این تصاویر موزاییکی را به عنوان یک ابزار برای استفاده تولید کرده ایم و انتظار می رود که توسط ما و دیگر ستاره شناسان مورد استفاده قرار گیرد.

انتظار می رود که این دستیابی اخیر باعث شود که در سال های آتی حتی یکپارچگی، عمیق تر و درک بیشتری از تکامل جهان اطرف خود داشته باشیم.”

برای مطالعه بیشتر ببینید که Kepler، تلسکوپ فضایی ناسا، برای همیشه خاموش می شود! و یا تلسکوپ فضایی Chandra همانند هابل، به حالت ایمن می رود!

نظرات

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.