NOAA: سال ۲۰۱۷، گرم تر شدن کره زمین و افزایش گازهای گلخانه ای

گزارش های و ضعیت آب و هوایی NOAA می گوید که سال 2017 به طور دیوانه کننده ای گرم و با افزایش گازهای گلخانه ای همراه بوده است. ما در سال 2017، سومین، گرمترین سال را تجربه کرده ایم، اما توسط مطالعه های انجام شده توسط این اداره ملی اقیانوسی و اتمسفری ایالات متحده، اعلام شده است که خبرهای بدتری نیز وجود دارد.

3.8 از 5
از 5 رای
(رای دهید)
NOAA: سال ۲۰۱۷، گرم تر شدن کره زمین و افزایش گازهای گلخانه ای

شرکت ناسا نیز این تجدید گرما جهانی را در اوایل امسال به عنوان بخشی از گزارش خود در مورد دمای جهانی ۲۰۱۷ منتشر کرد.

اداره ملی اطلاعات اقیانوسی و اتمسفری ایالات متحده آمریکا برای اطلاعات محیط زیست گزارش ۲۸ ساله خود را که به صورت سالانه برای وضعیت آب و هوا تهیه کرده بود را ارائه می دهد. NOAA در همین هفته جاری این داده ها مربوط به گرم شدن کره زمین را منتشر کرد.

یک تیم جهانی از دانشمندان این نتایج را تقسیم کرده و به دست آورده اند و این سال ۲۰۱۷ را به عنوان یک رکورد در افزایش گرما در کتاب های ضبط کرده اند.

به نظر می رسد که سال ۲۰۱۷ حداقل سومین سال از گرم ترین سال های گذشته می باشد که همچنین در رکوردگیری پشت سال ۲۰۱۶ و سال ۲۰۱۵ قرار گرفته است.

NOAA می گوید: “میانگین دمای زمین در سطح جهانی به اندازه ۰٫۸۸-۰٫۶۶ درجه فارنهایت (۰٫۴۸-۰٫۳۸ درجه سانتیگراد) و بالاتر از میانگین سالهای ۱۹۸۱ تا ۲۰۱۰ بوده است.”

بسته به نوع داده ها، سال ۲۰۱۷ را در مکان دوم یا سوم در کتابهای ثبت اندازه گیری و گینس ضبط می کنند.

این مطالعه که توسط بولتن، انجمن جامعه شناسی آمریکا منتشر شده است، اطلاعات خود را از کار و عملکردهای بیش از ۵۰۰ دانشمند در ۶۵ کشور مختلف به دست آورده و آن ها را یکی کرده است.

این گزارش ها همه چیز را که شامل: درجه حرارت جهانی، شرایط خشکسالی و از دست دادن یخ ها در قطب جنوب است را نیز پوشش می دهند.

اما این فقط دمای کلی جهانی نیست که در سال ۲۰۱۷ برجسته و مهم تلقی می شود. این مطالعه می گوید سال ۲۰۱۷ دارای بالاترین میزان افزایش گازهای گلخانه ای در رکوردها نیز می باشد.

NOAA می گوید: غلظت دی اکسید کربن جهانی در سال ۲۰۱۷، بر طبق گزارش های ۳۸ ساله و پرونده هایی که از نمونه های هسته ای تا ۸۰۰ هزار سال پیش در دسترس است، به بالاترین میزان در دوره ثبت اختراعات جهانی آب و هوایی رسیده است.

افزایش سطح دریا از سطح زمین، ۳ اینچ (۷٫۷ سانتیمتر) بالاتر از میانگین سال ۱۹۹۳ مشخص شده است که به گزارش های NOAA در ماه ژوئن از ارزیابی شرایط آب و هوایی و نقش افزایش ذوب شدن یخ ها در قطب جنوب نیز اشاره دارد.

همچنین میزان درجه حرارت سطح دریا نیز به میزان رکورد قبلی خود نزدیک تر می شود، که بخشی از روند گرم شدن درازمدت در اقیانوس ها را نشان می دهد.

گزارش سازمان ملل متحد نشان می دهد که سفید کردن از بین رفتن مرجان های دریایی به دلیل گرم شدن آب تا سال ۲۰۱۷ نیز ادامه داشته است. از سمتی دیگر NOAA می گوید: “بیش از ۹۵ درصد مرجان ها در برخی از مناطق صخره ای مرده و جان خود را از دست دادند”.

این گرم شدن زمین ممکن است همه چیز را به پایان دنیا کمی نزدیک تر کند، اما برای دانشمندانی که تغییرات آب و هوایی را در طی سالها پیگیری کرده اند، به عنوان یک شگفتی ظاهر نمی شود.

همچنین ما باید تا سال آینده صبر کنیم و ببینیم که نتایج تحقیققات در سال ۲۰۱۸ چگونه به تصویر کشیده خواهد شد.

رای شما به "NOAA: سال ۲۰۱۷، گرم تر شدن کره زمین و افزایش گازهای گلخانه ای" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن