ربات بازیافت کننده RoCycle

ربات جدید RoCycle مواد بازیافتی را تشخیص می دهد و تفکیک می کند

یک ربات بازیافت کننده می تواند با لمس کاغذ و پلاستیک آن ها را از هم تشخیص دهد و در نهایت آن ها را جداسازی و تفکیک کند. این ربات جدید می تواند مردم را از کار سخت بازیافت مجدد و تفکیک کردن زباله ها با دست، باز دارد.

کار بازیافت و تفکیک سازی زباله ها می تواند برای کارگران بسیار سخت و دشوار باشد، هم به دلیل ایمنی بالا کار و همچنینن یکنواختی کامل آن.

اما چگونه روبات ها می توانند این کار ساده، اما طاقت فرسا را انجام دهند، زمانی که آنها همیشه نمی توانند تفاوت بین یک میله و یک لوله مقوایی را به خوبی تشخیص دهند؟

برای دانشگاه MIT بخش CSAIL، این کار بسیار ساده است: آن ها به روبات ها حسگرهای لمسی می دهند.

محققان این دانشگاه یک ربات بازیافتی، RoCycle را توسعه داده اند، که از حسگرهای لمسی در دست خود برای تعیین ماهیت یک آیتم استفاده می کند و بر طبق آن می تواند آیتم ها را مرتب سازی کند.

در اصل یک سنسور فشار سنج، اندازه یک شی را اندازه گیری می کند، در حالی که دو سنسور فشار مشخص کننده چگونگی چسبیدن دست ربات به جسم مورد نظر هستند، حتی اگر چه این جسم کاغذ خرد شده و یا پلاستیکی سخت باشد.

این حتی می تواند حضور فلز را نیز تشخیص دهد، زیرا سنسورها رسانا هستند.

این دستهای رباتی نیز توسط عناصری سفارشی ساخته شده اند (موادی که در هنگام کشش گسترده تر می شوند و کش می آیند) که زمانی که به جسمی فشار داده می شوند به دور خود پیچیده می شوند و در اصل فشرده تر می شوند.

هر انگشت در دست ربات نیز برای دسته های "چپ" و "راست" ساخته شده است که می توانند به راحتی بچرخند و اجازه حرکت پویا تر بیشتری را نسبت به یک دست ربات معمولی بدهند، و حتی بدون نیاز به استفاده از پمپ های هوا و کمپرسورهای روبات های معمولی استفاده شوند.

شما هنوز نمی توانید ربات RoCycle را در محل های بازیافتی مشاهده کنید.

این ربات ها زمانی که اشیاء ثابت هستند 85 درصد دقیق اند، اما با یک تسمه نقاله شبیه سازی شده برای انتقال مواد بازیافتی، تنها 63 درصد دقیق می باشند.

این همچینن پیچیدگی های مرتب سازی بازیافت در زندگی واقعی را نیز به خوبی تشخیص نمی دهد.

مثلا ممکن است همانند یک فرد معمولی، ظرف های نوشیدنی را جعبه مخصوص بازیافتی های مقوایی قرار دهد.

این دانشگاه در حالیکه در حال انجام اصلاحات بیشتری هستند، جهش بزرگ بعدی آن ها احتمالا شامل ترکیبی از ویژگی های برنامه ریزی شده برای سیستم لمسی با دید دوربین کامپیوتری می باشد.

اگر می توانید صبر کنید، تأثیر آن قابل توجه خواهد بود.

در حالی که این می تواند نمونه دیگری از اتوماسیون تاثیر بر شغل ها را به همراه داشته باشد، اما همچنین می تواند کارگران بازیافتی را برای مقابله با وظایف راحت تر و دلپذیر تر آزاد کند.

این ربات ممکن است هزینه های شهرداری ها را بسیار کاهش دهد و، به طرز چشمگیری، میزان بازیافتی که در دفن زباله ها بوجود می آید را به شدت کاهش دهد.برای مطالعه بیشتر ببینید: آزمایشگاه رباتیک هوش مصنوعی گوگل در حال ساخت ربات های انسانی، یا ربات های پیشخدمتی که توسط افراد ناتوان و فلج برای کسب درآمد، کنترل می شوند!

... توضیحات کامل