آزمایشگاه رباتیک هوش مصنوعی گوگل در حال ساخت ربات های انسانی

گفته می شود که در حال حاضر آزمایشگاه روباتیک گوگل همچنان نیز بر روی یادگیری ماشینی هوش مصنوعی تمرکز می کند اما این بار بر روی ساخت ربات هایی شبیه به انسان. یکی از ماشین های هوش مصنوعی در حال توسعه، TossingBot است که عکس آن را در زیر مشاهده می کنید و می تواند بسیاری از اشیاء مختلف را برای شما دسته بندی کند .

آزمایشگاه رباتیک هوش مصنوعی گوگل ساخت ربات انسانی

گوگل پس از فروختن آزمایشگاه بوستون داینامیکس خود و شروع کارهای دیگر روباتیک که طی دهه گذشته آن ها را آغاز کرده است، به طور کامل رویاهای روباتیک خود را فراموش نمی کند و همچنین نیز به تکنولوژی های رباتیک AI خود می پردازد.

در حال حاضر، غول فناوری در یک پست وبلاگ و گزارش نیویورک تایمز، به ما نگاهی اجمالی از نحوه تغییر برنامه های هوش مصنوعی خود را ارائه داده است.

اکنون با اینکه تیم بوستون داینامیکس از اختیار شرکت گوگل خارج شده است، برنامه رباتیک گوگل بر روی ماشین هایی متمرکز می شوند که مانند ما حرکت می کنند و مانند ما، ربات های انسانی می باشند، مانند ربات جدید Atlas BD که می تواند راه برود، بدود و حتی حرکات پارکور را انجام دهد.

با این وجود، آزمایشگاه جدیدی با نام “Robotics at Google” در حال کار و تلاش است که بیشتر بر روی نرم افزارهای هوش مصنوعی تمرکز دارد: با برنامه هایی دقیق تر، در استفاده از یادگیری ماشینی هوش مصنوعی برای توسعه روبات های مفید و کاربردی در دنیای واقعی.

همچنین، شرکت گوگل با محققان دانشگاه های پرینستون، کلمبیا و MIT همکاری کرده است تا ربات جدید TossingBot را ایجاد کند، که می تواند نحوه انتخاب و قرار دادن اشیاء مختلف را در ظروف مناسب به صورت خودکار یاد بگیرد.

در طول اولین نمایش، این بازوی مکانیکی AI نمی دانست چه کاری را با اشیایی که به آن ارائه شده است، انجام دهد.

پس از 14 ساعت آزمایش و خطا و تجزیه و تحلیل آنها با دوربین هایی که بر روی سر آن ها نصب شده است، این ربات در نهایت قادر به قرار دادن آیتم های مناسب در ظرف مناسب آن ها شده است، آن هم در 85 درصد از زمان ها و فقط 15 درصد خطا داشته است.

همانطور که غول تکنولوژی نیز توضیح می دهد، برنامه ریزی یک ربات به درستی برای درک و گرفتن درست اشیاء خاص، مانند یک پیچ گوشتی، می تواند به روش های مختلف بر اساس نحوه ای که آن را نگه می دارد، متفاوت و فوق العاده دشوار باشد، تا اینکه آن ها را به صورت صحیح در جای خود قرار دهد.

در کل، با استفاده از یادگیری ماشینی، این ربات می تواند با تجربه های عملی، به خود آموزش دهد، و همچنین خودش را با سناریوهای جدید انطباق دهد و نحوه کار کردن درست را بعد از چندین آزمایش و تست، بیاموزد.

این یک نوع ماشین است که در انبارها و مراکز توزیعی مانند آمازون یا یو پی اس و هر فروشگاهی مفید و کارآمد خواهد بود.

ویدئویی از ارتش ربات های حمل و نقل را ببینید.

علاوه بر TossingBot، آزمایشگاه روباتیک در Google در حال کار بر روی یک ربات به نام R2-D2 نیز است که با استفاده از یادگیری ماشین برای حرکت در محیط های مختلف، به شکل های جدیدی تبدیل می شود.

محققان همچنین مجموعه ای از دست های مکانیکی را با انگشتان دست طراحی می کنند که برای کشیدن، حل دادن و چرختندن اشیاء مناسب و کارآمد هستند.

برای مطالعه بیشتر ربات های خنثی کننده بمب ارتش انگلستان همراه با بازخورد لمسی برای هدایت کننده یا ربات های نترس دیزنی مثل یک ابر قهرمان به آسمان ها می روند و یا ربات های پیشخدمتی که توسط افراد ناتوان و فلج برای کسب درآمد، کنترل می شوند!

ویدیوها و مطالب مشابه