آب و هوا در سیاره شبیه زمین Ross 128 b، خوب به نظر می رسد

سالهاست که محققان و نجوم شناسان در پی کشف یک سیاره که قابلیت میزبانی از انسان را داشته باشد و مشابه زمین نیز باشد تلاش می‌کنند. به تازگی دانشمندان سیاره ای را یافتند که نزدیک به زمین است و آب و هوای مناسبی نیز به نظر می رسد داشته باشد.

4.7142857142857 از 5
از 7 رای
(رای دهید)
آب و هوا در سیاره شبیه زمین Ross 128 b، خوب به نظر می رسد

با کمتر شدن منابع قابل استفاده به عنوان سوخت و غذا در سیاره زمین، دانشمندان معتقدند انسان ها بهتر است برای بقای نسل خود این سیاره را ترک کنند و به سیاره دیگری کوچ کنند. اولین مسئله برای کوچ از زمین انتخاب مقصد مناسب است که دانشمندان و محققان معتقدند اکنون آن را یافته‌اند.

سیاره ای که به تازگی محققان آن را گزینه مناسبی برای کوچک انسان‌ها معرفی می‌کنند Ross 128 b نام دارد که با آزمایش های انجام شده به نظر می رسد آب و هوای مناسبی شبیه آب و هوای زمین دارد.

نزدیکترین ستاره بعد از خورشید به زمین، Proxima Centauri نام دارد. سیاره های اطراف آن مکان مناسبی برای زندگی ما محسوب نمی شود. دانشمندان حتی معتقدند ممکن است زمانی زندگی موجودات فضایی در این منظومه اطراف ستاره پروکسیما وجود داشته که شعله هایی که از این ستاره برخاسته آنها را سوزانده است.

پس از ستاره پروکسیما ستاره دیگری با نام Ross 128 وجود دارد که فقط ۷ سال نوری از ستاره پروکسیما دورتر است. دانشمندان معتقدند یک سیاره که به دور رز ۱۲۸ میچرخد و Ross 128 b نام دارد ممکن است مکان مناسبی برای کوچ انسان ها باشد.

دانشمندان با آزمایش های مختلف برروی میزان آهن این سیاره به این نتیجه رسیدند که احتمالا آب و هوای این سیاره مناسب زندگی انسانها است. البته محققان می گویند سیاره Ross 128 b دقیقا دوقلوی زمین نیست و هسته ای بزرگتر از سیاره ی خاکی ما دارد. هنوز احتیاج به تحقیق ها و آزمایش های بسیاری است تا از این موضوع مطمئن شویم اما به نظر می رسد سیاره Ross 128 b با توجه به هوایی که دارد احتمالا بر روی سطح خود آب نیز داشته باشد.

در سال گذشته در سطح زمین امواجی از طرف سیاره Ross 128 b دریافت شد که بعداً اعلام شد این ثبت امواج اشتباهی رخ داده است.

در هر صورت مقصد انسان ها سیاره رز ۱۲۸ بی باشد یا نباشد، در آینده ای نزدیک آنها از سیاره زمین کوچ می کنند و به سیارات دیگر برای بقای نسل خود می روند. فقط باید منتظر بمانیم تا ببینیم این اتفاق چه زمانی رخ خواهد داد.

رای شما به "آب و هوا در سیاره شبیه زمین Ross 128 b، خوب به نظر می رسد" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن