تلویزیون های هوشمند سامسونگ به دستیار صوتی گوگل مجهز می شوند

گزارش ها حاکی از این است که تلویزیون های سامسونگ به دستیار صوتی گوگل در سال 2019 دست می یابند. احتمالا، از این به بعد، می توانید با تلوزیون های هوشمند خود از فاصله ای دور صحبت کنید تا صدا را برای شما کم یا زیاد کنند، شبکه ها را تغییر دهند و یا هر امکانات دیگری از تلوزیون ها را بدون استفاده از کنترل همراهشان، در اختیار شما بگذارند.

دستیار صوتی گوگل در تلویزیون های هوشمند سامسونگ

دستیارهای صوتی دیگر فقط مخصوص سخنرانان و بلندگوهای هوشمند و یا حتی فقط مخصوص تلفن های همراه نیستند.

ابزارهای هوش مصنوعی صوتی به تدریج از قالب خود خارج شده و اساسا در هر گونه محصولی قابل تصور هستند و اکنون تلویزیونها نیز از این قاعده، مستثنی نمی باشند.

به زودی، شما می توانید کنترل های تلوزیون خود را بر روی میز و یا مبل های خود در فاصله ای دور رها کنید، زیرا طبق گفته Variety، دستیار صوتی گوگل، راه خود را بر روی تلویزیون های سامسونگ در سال 2019 پیدا خواهد کرد.

سامسونگ نیز تایید کرده است که خط آینده تلویزیونها او در واقع شامل پشتیبانی از Google Assistant خواهد بود.

این احتمال نیز وجود دارد که اگر این ویژگی قرار باشد به تلویزیون های 2019 سامسونگ برسد، ممکن است در نمایشگاه فناوری آینده CES 2019 که در ماه آینده در لاس وگاس آمریکا برگزار می شود، معرفی گردد.

این اتفاق، در شرکت برای ارائه محصول و ویژگی های جدید در طول یک رویداد، یک استاندارد عالی حساب می شود.

اما از طرفی گزارش های استفاده از دستیار صوتی گوگل در تلویزیون های جدید سامسونگ همچنان تا حدودی ناآشنا نیز است.

زیرا مشخص نیست که آیا دستیار صوتی گوگل تنها دستیار صوتی در تلوزیون ها خواهد بود و یا اینکه آیا سامسونگ به حمایت خود از دستیار Bixby متعلق به خودش ادامه می دهد.

به نظر می رسد احتمالا این اتفاق، به طور مشابه با تلویزیون های LG کار خواهد کرد، که در سال گذشته پشتیبانی از دستیار گوگل و الکسا را ​​به محصولات خود اضافه کرده است.

اکنون تلویزیون ها با دستیار های صوتی به کاربران اجازه می دهند تا حجم صدا را تغییر دهند، کانال ها را تغییر دهند و یا حتی ورودی ها را نیز با صدای خود تغییر دهند.

آنها همچنین به شما اجازه می دهند سایر دستگاه های متصل به Google Assistant را کنترل کنید یا از یک اسپیکر سوپر هوشمند مانند Google Home سؤال بپرسید و با آن گفت و گو کنید.

همچنین گفته می شود که Google Assistant اهنگ های در حال پخش را بهتر می شناسد.

اما اگر سامسونگ فقط پشتیبانی از Google Assistant را به تلویزیون های خود اضافه کند، می تواند پایان Bixby را نشان دهد.

دستیار صوتی صدای شخص اول سامسونگ که در تلویزیون های خود و دیگر دستگاه های موجود در گذشته نصب شده، اما اکنون شروع به بازمندن از رقبای خود کرده است.

Bixby در حال حاضر از مهارت های شخص ثالث پشتیبانی نمی کند (هرچند که گزارش می شود به زودی) و اخیرا در اختیار شرکت های دیگر قرار گرفته است تا در محصولاتشان از آن بهره ببرند.

مهارت های شخص سوم قادر به کنترل و تنظیم بسیاری از قابلیت ها است که با هوش مصنوعی پیشرفت تر در مقابل مهارت های شخص اول ساخته شده است.

همچنین ارائه یک بلندگو هوشمند با دستیار صوتی به منظور رقابت با آمازون اکو، Google Home و Apple HomePod که در ماه آگوست معرفی شد، می تواند به نفع سامسونگ باشد.

ببینید که Huawei بلندگوی هوشمند یا همان دستیار صوتی خود را رونمائی می کند.

ولی، در کل، همچنان روشن نیست که آیا سامسونگ خطوط بعدی تلویزیون خود را با Bixby عرضه کند یا این که به جای آن، دستیار صوتی را به طور کامل به نفع استفاده از راه حل های شخص ثالث مانند دستیار صوتی Google Assistant کتار بگذارد.

اما فقط چند هفته طول خواهد کشید تا ما متوجه همه این سوال ها شویم، با ما همراه باشید تا رویداد معرفی محصولات CES 2019 از راه برسد و ما جواب همه سوال های خود را پیدا کنیم.

برای مطالعه بیشتر می توانید بهترین و به روز ترین تکنولوژی های ارائه شده در رویداد IFA 2018 یا The Wall: تلوزیون جدید و منحصر به فرد سامسونگ و یا تلوزیون Rollable جدید ال جی در سال ۲۰۱۹ ارائه می شود را ببینید.

همچنین ابزار جدید Google، از تلفن های پیکسل تا مرکز خانگی دستیار صوتی گوگل و یا دستیار صوتی AI تلفن همراه پیکسل گوگل، به شما، در تماسهایتان کمک می کند، را ببینید.

ویدیوها و مطالب مشابه