دانشگاه هاروارد روشی جدیدی را برای بازسازی ژنتیک و تغییر DNA کشف کرده است

دانشمندان اسرار پشت بازسازی DNA کل بدن را کشف کرده اند. یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه هاروارد آمریکا مطالعه ای راجع به کرم های پاندر انجام داده است که یک احیاء کننده اصلی بازسازی ژن را به نام "پاسخ رشد اولیه یا early growth response" و یا به اختصار "EGR" را نشان داده است.

4.25 از 5
از 4 رای
دانشگاه هاروارد روشی جدیدی را برای بازسازی ژنتیک و تغییر DNA کشف کرده است

دانشمندان می خواهند بدانند چرا بعضی از گونه ها، مانند برخی از گونه های عروس دریایی، می توانند تمام بدن خود را در برابر آسیب پذیری محفوظ نگه دارند.

در یک مقاله منتشر شده در روز جمعه گذشته، یک تیم از دانشگاه هاروارد ایالت متحده به برخی از پیشرفت های چشم گیر دست یافته اند.

به گفته مقاله منتشر شده توسط هاروارد، با استفاده از کرمهای خاص با بدن سه گانه که به آن ها کرم های پاندر نیز میگویند، به عنوان سوژه های آزمایشی، دستیار پروفسور علوم انسانی سازمانی و تکاملی هاروارد، Mansi Srivastava و تیم تحقیقاتی او یک روش کنترل اصلی ژن را کشف کرده اند که با استفاده از noncoding DNA فعال می گردد.

کنترل ژن EGR به عنوان پاسخ سریع رشد یا early growth response شناخته می شود.

طبق گفته Andrew Gehrke، یکی از فوق دکترا در تیم Srivastava، هنگامی که noncoding DNA (که همان DNAهایی هستند که شامل اطلاعات ژنتیکی نمی باشند) فعال شوند، آن ها را به ژن هایی که با سلول های احیا کننده مرتبط هستند، تبدیل و ترکیب می کنند.

Gehrke در این نشریه توضیح داد: “آنچه که ما متوجه شدیم این است که ژن اصلی در هنگامی که فعال می گردد، با ژن هایی که در جریان بازسازی تبدیل می شوند، همراه می گردند و می توانند با یکدیگر ترکیب شوند تا نمونه ای جدید را تولید کنند”.

او افزود: “اساسا، آنچه که در حال وقوع است، این است که مناطق غیر کدبندی (noncoding DNA) یا همان بدون اطلاعات ژنتیکی اصلی، می توانند مناطق کدگذاری اصلی که شامل اطلاعات ژنتیکی هستند را کنترل کنند و بگویند که کدام یک از آن ها فعال و یا خاموش باشد، حتی اینکه چگونه با هم ارتباط برقرار کنند، بنابراین راه خوبی برای فکر کردن به آن است که چگونه آن ها را به یکدیگر ترکیب کنیم.”

هنگامی که این پروسه فعال می شود، ژنوم کرم پاندر چند بخشی، به طور فیزیکی برای تسهیل بازسازی عمل می کند.

Gehrke گفت، ایجاد یک ژنوم برای تجدید حیات خود، یکی از یافته های بزرگ در این مقاله است.

در حال حاضر، متاسفانه این کشف منجر به استفاده های انسانی نمی شود که قادر به بازسازی اندامهای بدن باشد.

اگرچه انسان ها نیز همچنین دارای EGR هستند، تیم تحقیقاتی گفت، بافت بدن ما بسیار متفاوت تر از موجوداتی مانند کرم پاندور است.

به هر حال این تحقیقات در آینده می تواند منجر به دست آورد های فوق العاده ای در زمینه تغییر ژنتیک و DNA شوند.

برای مطالعه بیشتر نیز ببینید: درمان کامل دیابت نوع ۱ توسط تبدیل سلول های بنیادی به انسولین، با کمک باکتری های ویرایش شده، درختان خودشان کود تولید خواهند کرد و یا کالیفرنیا با همکاری ANDE از تست DNA سریع تر، در مناطق آتش گرفته، استفاده می کند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.