کالیفرنیا با همکاری ANDE از تست DNA سریع تر، در مناطق آتش گرفته، استفاده می کند

کالیفرنیا از آزمایشاتی شبیه به تست DNA منطقه های جنگی برای شناسایی قربانیان آتش سوزی ایالت خود استفاده می کند. این کار پیشروی و سرعت روند تست DNA برای شناسایی افراد را از هفته ها به دو ساعت کاهش می دهد. در صورتی که آتش سوزی همچنان نیز ادامه دارد.

3.5 از 5
از 2 رای
(رای دهید)
کالیفرنیا با همکاری ANDE از تست DNA سریع تر، در مناطق آتش گرفته، استفاده می کند

کالیفرنیا در تلاش است تا به سرعت کار کند تا قربانیان آتش سوزی مرگبار این کشور را شناسایی کند، زیرا باران، که می تواند بقایای آنها را از بین ببرد، در روزهای آینده برای آن مناطق پیش بینی شده است.

بلومبرگ در روز دوشنبه گزارش داد که مقامات کشور کالیفرنیا از فن آوری تست DNA ای استفاده می کنند که به طور معمول در مناطق جنگی برای شناسایی قربانیان به جای تکنیک های تجزیه و تحلیل سنتی DNA استفاده می شده است، تست قدیمی DNA می تواند خیلی طولانی تر باشد، گاهی هفته ها طول بکشد و در شناسایی بدترین موارد سوختگی نیز موثر نباشد.

بنا به گفته بلومبرگ، شرکت Ande، متخصص تجزیه و تحلیل DNA، تجهیزات در این زمینه را طراحی کرده است که آن را به عنوان یک آزمایشگاه در یک جعبه توصیف می کند و اظهار می دارد که آن بزرگنر از یک چاپگر اداری نیست.

این وسیله می تواند به صورت خودکار DNA را پردازش کند و مشخصات ژنتیکی را در دو ساعت یا کمتر به دست آورد و تولید کند.

تیم ANDE نمونه های DNA استخراج شده از قطعات بافت و استخوان که توسط کارگران نجات در محل آتش سوزی به دست آمده اند را بر اساس یک پایگاه داده مرجع جمع آوری شده مقایسه خواهند کرد.

این پایگاه داده براساس سوابق گونه ای از اعضای خانواده کسانی که جسد آنها پیدا نشده، ساخته شده است.

گزارش شده است که اولین بار این نمونه تجهیزات، برای استفاده در مکان هایی مانند مناطق جنگی یا صحنه های جرم که نمونه ها باید به سرعت پردازش شوند یا زمانی که یک آزمایشگاه در دسترس نباشد، طراحی شده اند، و از زمان تاسیس Ande در سال ۲۰۰۰ به خوبی در فاجعه های طبیعی به کار گرفته شده است.

همچنین این اولین بار نیست که شرکت های فناوری به کمک در مقابل بلایای طبیعی حاضر می شوند، مثلا قبل تر کمک شرکت های بزرگ فناوری مانند اپل و واریزون به مناطق مواجه با طوفان فلورانس گزارش شده بود و یا SpaceX برای نجات کودکان گیر افتاده در غاری در تایلند دست به کار شد.

Annette Mattern، مدیر ارتباطات اصلی شرکت Ande، به بلومبرگ گفت: “بزرگترین نگرانی این است که بسیاری از باقی مانده بدن ها به شدت تجزیه شده و یا به شدت تخریب شده باشند.”.

او اضافه کرد: “ما در حال مبارزه با آتش هستیم، که بدترین سناریو در هنگام تلاش برای استخراج DNA است”.

آتش سوزی های کالیفرنیا، که از تاریخ ۸ نوامبر شروع به سوختن جنگل ها کرده است، تا کنون، باعث مرگ ۷۷ نفر شده و بیش از ۱۰۰۰ نفر در آن مناطق گم و ناپدید شده اند.

تاکنون، این بلا و فاجعه در رتبه بندی یکی از ویرانه های بسیار فاجعه آمیز آمریکا در این قرن قرار دارد.

این صحنه حتی از فضا نیز دیده می شود، در تصاویری که ناسا از ماهواره Terra خود در هفته گذشته به اشتراک گذاشته است.

بیشتر بخوانید: آتش سوزی و از بین رفتن ۲۰ میلیون آیتم در موزه ملی برزیل، ۲۰۰ بار نیش خوردن در اثر حمله ۸۰,۰۰۰ زنبور به یک زن آمریکایی و یا پهپهاد ناسا بر فراز آسمان در یک ماموریت تک نفره.

مطالعه بیشتر: بخش Loon شرکت Alphabet می گوید سیگنال های اینترنتی را به مناطق بسیار دور دست تر می فرستند و یا پروژه قطار سریع Hyperloop ایلان ماسک، در حال توسعه و گسترش.

رای شما به "کالیفرنیا با همکاری ANDE از تست DNA سریع تر، در مناطق آتش گرفته، استفاده می کند" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن