فضاپیما ژاپنی هایابوسا ۲ به سبکی خاص سطح سیارک Ryugu را لمس می کند

ببینید که فضاپیما هایابوسا 2 ژاپنی چگونه در هنگام فرود بر روی یک سیارک همانند یک ترامپولین عمل می کند. فیلم های جدید و قابل توجهی از فرود فضاپیما هایابوسا 2 نشان می دهد که این فضاپیما به عبارتی دیگر مانند یک گلوله بر روی سیارک Ryugu فرود می آید، و باقی مانده و سنگ های فضایی برو روی این سیارک را همانند یک ترامپولین به پرواز در می آورد تا امیدوار باشد که مقداری از آن ها را برای بررسی با خود به زمین بیاورد.

ماه گذشته، فضاپیمای Hayabusa2 مربوط به آژانس فضایی ژاپن، سطح سیارک Ryugu را لمس کرد.

قبل تر گفته می شد که کاوشگر ژاپنی Hayabusa 2 به سیارک مورد نظر خود رسیده است.

این فقط به اندازه ای طول کشید تا همانند یک گلوله به این سنگ فضایی برخورد کند و سنگ ها و خرده بیت های کوچکی را که احتمالا برای آزمایش و انتقال آن ها به زمین نیاز دارد را به خود جذب کند.

روز سه شنبه آژانس فضایی ژاپن، که همچنین به نام JAXA شناخته می شود، ویدیو جدیدی از لحظات کلیدی فرود این فضاپیما را منتشر کرد.

این ویدیو فوق از دوربین مانیتور کوچک فضاپیما Hayabusa 2 به نام CAM-H گرفته شده است که درست در بالای دسته استوانه ای بزرگ و فلزی نمونه بردار آن قرار گرفته است که لمس، فیلم برداری و نمونه برداری از سیارک را بر عهده دارد.

شما می توانید این فرود و نزول خاص را مشاهده کنید که به نظر می رسد بر روی یک نقطه پر از سنگ فرود می آید و سپس بلافاصله پس از ضربه به سطحه سیارک باعث می شود تا ذره هایی از سنگ های کیهانی قدیمی را به پرواز در آورد.

تصویری که توسط دوربین کوچک مانیتور Hayabusa2 گرفته شده است، بعد از اینکه فضاپیما همانند یک گلوله به Ryugu برخورد می کند، مقدار زیادی از آوار و سنگ های کیهانی را به پرواز در می آورد.

اگر به نظر می رسد که ویدئو با پرش به جلو روبرو است، این به دلیل اتصال اینترنت شما نمی باشد. (یا حداقل این پفقط به خاطر اتصال شما نیست)

تعداد فریم این ویدئو در هنگام پایین آمدن و فرود فضاپیما تنها یک فریم در هر پنج ثانیه است و سپس آن را به یک یا دو فریم در ثانیه در لحظه فرود و ضربه تغییر داده اند.

سرعت این ویدیو نیز ۵ برابر شده است. با این حال، کل عملیات فقط چند دقیقه طول کشیده است.

در یک کنفرانس مطبوعاتی در اوایل روز سه شنبه، JAXA گفت که به نظر می رسد که این نزدیک شدن و فرود، “نمونه کافی” را جمع آوری کرده است.

این آژانس فضایی همچنین گفت که نقطه ای از سیارک Ryugu که فضاپیما Hayabusa2 آن را لمس کرده است را “Tamatebako ” می نامد که به معنی”جعبه گنج” می باشد.

همچینن سازمان ناسا نیز در حال مأموریت خود برای نمونه برداری از سیارک است و فضاپیمای Osiris-Rex در حال حاضر نقشه سیارک Bennu را رد اختیار دارد که قرار است در سال ۲۰۲۰ آن را لمس کند.

ببینید که فضاپیما Osiris-Rex ناسا در سیارک Bennu اثراتی از آب پیدا می کند.

اما فضاپیما Hayabusa2 برای فرود بر روی سیارک Ryugu به زمان بیشتری نیاز دارد.

بعد از این ها، آژانس JAXA قصد دارد از یک “ضربه گیر کوچک به نام (SCI)” بر روی این فضاپیما برای ایجاد یک دهانه مصنوعی بر روی سطح سیارک Ryugu استفاده کند.

Hayabusa2 پس از آن برای فرود دوم در نزدیکی دهانه تازه ایجاده شده توسط خودش، تلاش خواهد کرد.

برنامه Hayabusa2 این است که تلاش کند تا یک دهانه مناسب و جدید را برای فرود در Ryugu ایجاد کند، به زودی در اول هفته آوریل، و پس از آن یک تلاش touchdown برای فرود در بعد از ماه می را در نظر دارد. با ما همراه باشید تا خبرهای بیشتری را در این باره به شما برسانیم.

برای مطالعه بیشتر ببینید که فضاپیماهای وویجر ناسا، در خارج از منظومه شمسی و یا اولین عکس سلفی کاوشگر InSight ناسا با سیاره مریخ.


نظرات

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.