جدیدترین ماشین خودران سونی و یاماها، یک مینی اتوبوس کاربردی و جالب است!

کمپانی های سونی و یاماها در حال ساختن یک ماشین خودران و خودمختار جدید هستند که می تواند برای برای پارک ها و یا مناطق تجاری و تفریحی استفاده شوند. این نمونه خودروهای مستقل و خوراننده حتی باهوش تر، راحت تر و ماندگارتر از اجداد قبل خود می باشند. شرکت سونی مدتی است که در تلاش می باشد تا اولین نمونه ماشین خودران خود را به نمایش بگذارد و اکنون با همکاری یاماها این ایده صورت می پذیرد.

ماشین خودران سونی یاماها مینی اتوبوس کاربردی

شاید به یاد داشته باشید که گفته شده بود که طرح مفهومی ماشین خودران سونی که به نام SC-1 شناخته می شود، می تواند یک مینی اتوبوس بزرگ باشد؟

ظاهراً سونی همین ایده را در نظر داشته است.

این شرکت با شرکت یاماها برای تولید ماشین SC-1 Sociable Cart همکاری می کند، این یک نسخه گسترش یافته و یک طرح مفهومی است که برای اهداف سرگرمی مانند پارک های موضوعی، زمین های گلف و “امکانات تجاری” طراحی شده است.

نسخه جدید پنج نفر را به جای سه نفر (و در فضای راحتی بیشتر) قرار می دهد، از طریق باتری های قابل تعویض می توانند طولانی تر دوام بیاورند و از سنسورهای تصویر اضافی برای بهبود آگاهی موقعیتی خود استفاده می کنند.

مانند گذشته، سونی احساس می کند که سنسورها نیاز به ویندوز را از بین می برند.

مانیتور 49 اینچی 4K در داخل، نمای واقعیتی مختلط از جهان را در اختیار شما قرار می دهد، در حالی که چهار نمایشگر 4K با اندازه 55 اینچی در خارج از بدنه، با تبلیغات و سایر گزینه ها، رهگذران را هدف قرار داده.

این سیستم حتی از هوش مصنوعی AI استفاده می کند تا بر اساس عواملی مانند سن و جنس، تبلیغاتی را برای افراد خارج از ماشین بهینه سازی و پخش کند، نه سطح گزارش های کاملاً جزئی از هدف گذاری دقیق تبلیغات، اما می تواند به آنجا نیز برسد.

ماشین خودران سونی و یاماها

انتظار می رود این دو شرکت از ماشین خودران Sociable Cart خود برای خدمات در ژاپن در سال 2019 (یعنی قبل از پایان مارس 2020) استفاده کنند.

با این حال، این خودرو جالب برای فروش در دسترس نخواهد بود.

این طور نیست که واقعاً بخواهید آن را در خیابان های معمولی استفاده کنید، آن هم با توجه به بالاترین سرعت 11.8 مایل در ساعت، این خودرو برای سرگرمی در مدارها و فضا های بسته مناسب است، نه رانندگی در سطح خیابان ها.

برای مطالعه بیشتر ببینید که سیستم تهویه هوا پوشیدنی سونی می تواند به کاهش گرما یا سرما بدن شما کمک کند! یا ضبط جدید سونی نصب یک نمایشگر لمسی بزرگ در خودرو شما را آسان تر می کند و یا دایملر مرسدس بنز و بوش، به عرضه ماشین های خودران و کاملا مستقل بسیار نزدیک هستند یا اپل تائید می کند که یک شرکت ماشین های خودران را راه اندازی می کند!

ویدیوها و مطالب مشابه