آزمایش استفاده سیستم تشخیص چهره به جای پاسپورت در فرودگاه سیدنی

استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره در فرودگاه ها به جای پاسپورت هنوز ممکن نیست و شاید سال ها با استفاده عمومی از این تکنولوژی فاصله داشته باشیم. اما در مهمترین قدم، آزمایش های اولیه استفاده از این سیستم در فرودگاه سیدنی در حال انجام است.

4.4 از 5
از 5 رای
(رای دهید)
آزمایش استفاده سیستم تشخیص چهره به جای پاسپورت در فرودگاه سیدنی

استرالیا دارد خود را آماده می کند تا از سیستم تشخیص چهره به جای روش سنتی مشاهده پاسپورت در فرودگاه ها استفاده کند.

متخصصان امنیتی می گویند، با پیشرفته تر شدن این تکنولوژی، استفاده از آن در فرودگاه ها یا سایر مکان های عمومی می تواند بسیاری موثر و کارامد باشد.

برای آزمایش اولیه این سیستم شخیص چهره از مسافران شرکت هواپیمایی Qantas استفاده شده است. شرکت هواپیمایی Qantas بزرگترین شرکت هواپیمایی استرالیا از نظر وسعت ناوگان است.

Geoff Culbert مدیر عامل فرودگاه سیدنی در این باره می گوید: “ما با شرکت هواپیمایی Qantas در حال همکاری هستیم تا این تکنولوژی جدید را بر روی مسافرانی که وارد سیدنی می شوند آزمایش کنیم. در آینده دیگر بررسی پاسپورت ها به این صورت که اکنون در حال اجراست، انجام نخواهد شد. صورت شما در آینده پاسپورت شما خواهد بود و تمام مراحل بازرسی با استفاده از تشخیص چهره انجام خواهد شد”.

این تکنولوژی تازه در قدم اول است و تکمیل آن مطمئنا یک شبه اتفاق نخواهد افتاد. پیاده سازی سیستم تشخیص چهره در فرودگاه بزرگی مانند فرودگاه سیدنی که سالیانه ۴۳ میلیون مسافر در آن حضور دارند کار بسیار سختی خواهد بود. احتمالا باید چند سالی را منتظر شروع استفاده از این تکنولوژی در فرودگاه ها و مکان های دیگر باشیم.

بسیاری از افراد می گویند اگر این سیستم موفق آمیز باشد، چرا از آن در مکان های شلوغ و پر رفت آمد استفاده نکنیم؟ اگر هدف این تشخیص چهره، یافتن افراد تبهکار است، چرا در خیابان ها و بر روی پهباد ها از این دوربین ها استفاده نکنیم تا آن ها را به پای میز محاکمه بکشانیم؟ اما واقعیت این است که اکنون این سیستم در این سطح قدرتمند نیست. ماجرای پلیس انگلستان با دوربین های تشخیص چهره در سطح شهر لندن، از نمونه های شکست استفاده از این تکنولوژی در سطح عمومی است.

رای شما به "آزمایش استفاده سیستم تشخیص چهره به جای پاسپورت در فرودگاه سیدنی" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن