ایلان ماسک، شرایط لازم سازمان SEC برای شکایت از او را می پذیرد

Elon Musk و شرکت تسلا با SEC تسویه حساب می کنند، او صندلی هیئت مدیره خود را برای مدتی از دست می دهد، همینطور مبلغ 20 میلیون دلار را پرداخت می کنند. ماسک مدیر عامل باقی خواهد ماند و تسلا به طور جداگانه 20 میلیون دلار دیگر را پرداخت خواهد کرد.

4 از 5
از 3 رای
ایلان ماسک، شرایط لازم سازمان SEC برای شکایت از او را می پذیرد

طبق اعلام سازمان SEC، مذیر عامل و یا CEO شرکت تسلا، ایلان ماسک، مبلغ ۲۰ میلیون دلار به عنوان رییس هیئت مدیره این شرکت، تحت حل و فصل با کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده در مورد تقلب و خلل در بازار بورس و اوراق بهادار، می پردازد.

براساس گزارش ها در رسانه های مختلف، ماسک همچنین نیز مدیر عامل شرکت تسلا باقی خواهد ماند.

همچنین گزارش ها حاکی از این است که یک توافق مربوطه نیز در روز شنبه اعلام شده است که خواستار ۲۰ میلیون دلار دیگر از تسلا می باشد.

علاوه بر این، با توجه به انتشار SEC، توافق ها شامل موارد زیر نیز می باشند:

ماسک به عنوان رئیس هیئت مدیره توسط یک رئیس مستقل در هیئت مدیره جایگزین می شود و برای مدت سه سال مجددا به این سمت باز می گردد.
تسلا دو مدیر مستقل جدید را به هیئت مدیره خود اختصاص خواهد داد.
تسلا یک کمیته جدید از مدیران مستقل ایجاد خواهد کرد که کنترل ها و رویدادهای اضافه شده برای نظارت بر ارتباطات Musk را در نظر خواهند گرفت.
در مجموع ۴۰ میلیون دلار در جریمه ها به موجب یک روند تصویب شده توسط دادگاه به سرمایه گذاران آسیب رسیده است که ایلان ماسک و شرکت تسلا باید این مبلغ را بپردازند.

SEC روز پنج شنبه دادخواست علیه ماسک را مطرح کرد، که در مورد توئیت ۷ آگوست او می بود که به ۲۲ میلیون از فالوورانش گفته که او آماده است تا این شرکت را برای خود خصوصی سازی کند.

او بعدا در این بیانیه دست به اظهارات گوناگونی زد و در نهایت عمومی ماندن این شرکت را اعلام کرد.

بیانیه SEC در شکایت خود گفت: “بیانیه های دروغین و گمراه کننده Musk موجب آشفتگی و اختلال در بازار سهام تسلا شده و باعث آسیب به سرمایه گذاران نیز شده است”.

این آژانس به دنبال این بود که “ماسک” از فعالیت در مقام افسر یا مدیر برای هر صادر کننده ای که دارائی کلاس اوراق بهادار ثبت شده در بخش ۱۲ قانون مبادله را داراست ممنوع و منع کند.

ماسک و تسلا در حال حاضر هزینه های SEC را بدون قبول یا رد ادعاهای این سازمان پذیرفته و حل و فصل کرده اند.

Stephanie Avakian، مدیر اجرایی بخش SEC، گفت: “مجموع بسته های راهکاری و تسکین، که امروز اعلام شده به طور خاص طراحی شده است که به سوء استفاده رفتارهای مربوط به این موضوع با تقویت حاکمیت و نظارت شرکت تسلا می پردازد تا از سرمایه گذاران محافظت کند”.

بیشتر بخوانید: پروژه قطار سریع Hyperloop ایلان ماسک، در حال توسعه و گسترش.

مطالعه بیشتر: SpaceX اولین مسافر فضایی برای سفر به دور ماه خود را معرفی می کند.

برای مطالعه بیشتر بخوانید: Elon Musk به دلیلی توهین به غواص بریتانیایی مورد دادخواست قرار می گیرد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.