ساخت مدال های المپیک ۲۰۲۰ توکیو توسط برد های وسایل الکتریکی منسوخ شده و قدیمی

گفته می شود که المپیک 2020 توکیو ژاپن در این مسیر قرار گرفته است تا که مدال های المپیک را با استفاده از وسایل الکترونیک بازیافتی بسازند. "بسیار تبریک میگوییم، اگر شما یکی از مدال آورندگان المپیک 2020 هستید، پس در حفظ سیاره زمین نیز موثر خواهید بود. برای این کار و رفع این مشکل، یک آیفون قدیمی شکسته و یا بخشی از یک کنسول الکتریکی بازی قدیمی مورد استفاده قرار می گیرد".

3.3333333333333 از 5
از 6 رای
(رای دهید)
ساخت مدال های المپیک ۲۰۲۰ توکیو توسط برد های وسایل الکتریکی منسوخ شده و قدیمی

خوب، این دقیقا لباب های مذاب شده از قطعات الکترونیکی نیستند که کمیته برگزاری مسابقات المپیک و پارا المپیک توکیو، به نام aka Tokyo 2020، احتمالا به دنبال آن باشد، اما این احتمالا از حقیقت زیاد هم دور نیست. و این در هر صورت یک چیز خوب است.

در روز جمعه ۸ فوریه اعلام شد، مغزهای پشت برگذاری بازی ها و مسابقات المپیک تابستانی در سال گذشته اعلام کردند که هدفشان این است که بتوانند مدال های ورزشکار برنده را از زباله و بازیافت های وسایل الکترونیک متشکل از دستگاه های الکترونیکی حذف شده و منسوخ شده درست کنند.

این شامل برد گوشی های هوشمند، قطعات دوربین های دیجیتال، کنسول های بازی دستی و لپ تاپ های از رده خارج شده می باشد.

این پروژه برای هدف جمع آوری زباله های الکتریکی در آوریل ۲۰۱۷ در ژاپن با هزاران مراکز جمع آوری وسایل الکتریکی، در سراسر این کشور تاسیس شد.

در مجموع، حدود ۴۷۴۸۸ تن دستگاه تخلیه شده توسط مقامات شهرداری در ژاپن اعلام شده است، علاوه بر اینکه گفته می شود بیش از ۵ میلیون تلفن همراه استفاده شده و بازیافتی، جمع آوری شده است.

تا ماه ژوئن ۲۰۱۸، اعلام شد که میزان فلز مورد نیاز برای ایجاد مدال برنز المپیک تا کنون جمع آوری شده است.

تا اکتبر ۲۰۱۸، نیز اعلا شد که ۹۳٫۷ درصد از طلا و ۸۵٫۴ درصد از نقره را جمع آوری کرده اند.

این پروژه به طور قاطعانه در جهت دستیابی به اهداف خود قرار گرفته است.

اما دفع زباله های الکترونیک از طریق ساخت مدال های المپیک توسط آن ها، قطعا این مشکل را به طور کامل حل نخواهد کرد.

دیگر برنامه های مناسب تر نیز باید برای متوقف ساختن بسیاری از ابزارهای جمع آوری زباله الکترونیک که هر ساله مقدار زیادی از آنها دور ریخته می شود، آغاز گردد.

این می تواند به صورت یک قانون به وجود آید و به اصطلاح دیگر جمع آوری دستگاه های قابل تعمیر می تواند به یک مفهوم غیر متعارف مانند تحقیق دانشگاه Rice در مورد امکان زیست تخریب پذیر و سازگاری محیط زیست با الکترونیک مربوط شود.

با این وجود، این یک ابتکار بزرگ و قابل توجه است که اهمیت بازیافت زباله های الکترونیکی را برجسته می کند، و نشان می دهد که با تلاش های عمومی مناسب می توان کارهای بزرگی انجام داد.

این همچنین بسیار مناسب نیز است، از آن جهت که آیا مگر بازی های المپیک نباید در مورد نشان دادن بشریت و حماسه های بشر دوستانه در بهترین حالت خود باشند؟

ما نمی توانیم به روش های بسیار خوبی برای انجام این کار فکر کنیم.

اما ساخت مدال توکیو ۲۰۲۰ یک روش مناسب برای این کار و نشان دادن حسن نیت انسان ها برای حفظ بشریت و زمین است که گفته می شود در اواسط سال ۲۰۱۹ به طور عمومی اعلام خواهد شد.

برای مالعه بیشتر نیز ببینید که المپیک ۲۰۲۰ توکیو با سیستم تشخیص چهره برای امنیت بیشتر، یا ژاپن ۱۰۰% برق المپیک توکیو را به صورت تجدید پذیر تولید می کند و یا ۴ راه کم هزینه برای دریافت انرژی خورشیدی به جای الکتریسته در منزل یا باغ.

رای شما به "ساخت مدال های المپیک ۲۰۲۰ توکیو توسط برد های وسایل الکتریکی منسوخ شده و قدیمی" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن