یک ماشین برقی تسلا در مسکو با حالت رانندگی خودران، تصادف کرده و آتش گرفته است

خبرهای اخیر حاکی از این می باشند که یک خودرو تسلا در مسکو روسیه، در هنگام رانندگی به صورت خودکار و خودمختار، با یک اتومبیل دیگر تصادف کرده است. گفته می شود که این تصادف در حالی رخ داده است که شرکت تسلا ادعا می کند که سیستم رانندگی خودران وسیله های برقی او بسیار امن و مطمئن می باشد. خودرو الکتریکی EV تسلا همچنین پس از برخورد در مسکو آتش گرفته و سوخته است.

یک تصادف دیگر، این بار از کمپانی معروف و بزرگ خودرو های برقی تسلا، ممکن است به ما یادآوری کند که ویژگی رانندگی خودران و مستقل (Autopilot) آن چنان هم بی عیب و نقص نیست.

یک راننده تسلا به نام الکسی ترتیاکوف (Alexi Tretyakov) گزارش داده است که خودرو EV او (گفته می شود یک مدل ۳ تسلا) در هنگام فعال بودن رانندگی خودمختار و مستقل، با یک کامیون پارک شده در جاده کمربندی شهر مسکو برخورد کرده است.

قبل تر نیز گفته شد بود که یک اتوموبیل خودران شرکت اوبر با یک شخص تصادف کرده و گفته شد که اوبر با آزمایشات مجدد و نکات ایمنی جدید، اتوموبیل های خودران را به جاده ها می آورد

مالک خودرو گفت: حادثه ۱۰ آگوست (۱۹ مرداد) در حالی که او با سرعت محدود با دستان خود بر روی فرمان رانندگی می کرده، رخ داده است، شاید دقیقاً این دلیلی بوده است که او سیستم نیمه خودمختار ماشین الکتریکی تسلا را متوجه نشده است.

ترتیاکوف و دو فرزندش تنها با جراحات جزئی از ماشین خارج و دور شده اند، اگرچه به نظر می رسد که باتری این خودرو باعث آتش سوزی شده بوده، و حتی باعث انفجارهایی شده که فقط پوسته فلزی خودرو را باقی گذاشته است.

بسیاری از سازمان های امنیتی و ایمنی از شرکت تسلا اظهار نظر خواسته اند.

اگرچه در گذشته تسلا به طور معمول از Autopilot دفاع می کرد.

این شرکت اصرار دارد كه رانندگان در هر مقطعی آمادگی لازم را برای تصرف این خودرووهای مستقل در اختیار دارند و سیستم آن هنوز كاملاً ایمن تر از رانندگی معمولی است.

با این حال، این تصادف مسکو می تواند به راحتی بررسی های دیگری را نشان دهد.

این خودروساز در حال حاضر به دلیل ادعاهای ایمنی خود با انتقاد روبرو بوده است و اکنون یک حادثه دیگر به این مسائل كمك نخواهد كرد.

برای مطالعه بیشتر ببینید که اتوموبیل کاملا خودران و مستقل ولوو با همکاری اوبر، آماده رانندگی در جاده ها، یا تسلا ویژگی های بیشتری از قابلیت Autopilot اتوموبیل های خودران خود را آزمایش می کند و یا درس هایی برای عبرت: ۶ تصادف اتومبیل های خودران و یا دایملر مرسدس بنز و بوش، به عرضه ماشین های خودران و کاملا مستقل بسیار نزدیک هستند.

نظرات

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.