سیستم ماشین های خودران Waymo بیش از ۱۰ میلیارد مایل تست و آزمایش شده اند!

سیستم خودران ماشین خودگردان وایمو چیزی در حدود 10 میلیارد مایل به صورت واقعی رانده شده است. این تست شبیه سازی شده در اصل اجازه می دهد تا کمپانی وایمو سناریوهای دنیای واقعی را از طریق دنیای مجازی که توسط دوربین ها ضبط شده است، برای خودروهای خودران خود بازسازی کند. هرچه خودروهای خودران این شرکت مسافت بیشتری را رانندگی کنند، درصد خطای آن ها بسیار کمتر و کمتر خواهد شد.

سیستم خودروی خود راننده و مستقل شرکت وایمو ۱۰ میلیون مایل را در دنیای واقعی رانندگی کرده است، و این به خودی خود یک شاهکار است، اما این رقم فقط بخش کوچکی از آنچه می باشد که برای شبیه سازی خودروهای مستقل و خودمختار لازم است.

همانطور که شاید بدانید، اتوموبیل های خودمختار و خودران با بهره وری از هوش مصنوعی AI می توانند به خودی خود، به رانندگی بپردازند و برای این کار به دیتا بسیار عظیمی از رانندگی های واقعی نیاز دارند تا با پردازش آن ها و در نهایت استفاده از این مجموعه دیتا عظیم به رانندگی خودمختار بپردازند.

بسیاری از خبرها، تحرک های ماشینی زیادی از شرکت متعلق به الفبای گوگل را نشان داده اند که آن را بیش از ۱۰ میلیارد مایل مجازی برای تست فن آوری ماشین های خودران و مستقل این شرکت می دانند.

تست شبیه سازی Waymo همچنین این امکان را می دهد که چندین تغییرات از سناریوهای رانندگی واقعی را ایجاد کنند و یا هر زمان که بخواهند آنها را کاملا جدید کنند، به طوری که تکنولوژی خودران می تواند بدون خطر یا بروز تصادفات جاده ای آماده شود.

این شرکت معادل ۲۵۰۰۰ خودرو خود راننده و خودمختار را در ۲۴ ساعت شبانه روز برای شبیه سازی به حرکت در آورده است.

همچنین هربار که یکی از آنها چیز جدیدی را تجربه می کند و یاد می گیرد، می تواند یافته هایش را با بقیه ناوگان به اشتراک بگذارد.

البته، Waymo همچنان نیز به رانندگی بیشتر در دنیای واقعی نیاز دارد، اما این شرکت معتقد است که تست شبیه سازی، قبل از راه اندازی کامل فناوری های خود راننده ضروری و لازم است.

شرکت هایی که سیستم های رانندگی مستقل دارند، باید روش های خلاقانه ای برای تدریس فن آوری هایشان پیدا کنند، زیرا تنها تعداد کمی از مکان ها اجازه می دهند تا خودروهای خود راننده را در جاده های خود آزمایش کنند.

در صورت علاقه ببینید که کمپانی بایدو از شبیه سازی Unity برای تست های اتوموبیل های خودران استفاده می کند، یا برنامه منبع باز Baidu با ویژگی های پیشرفته برای ماشین های خودران و یا تسلا ویژگی های بیشتری از قابلیت Autopilot اتوموبیل های خودران خود را آزمایش می کند.

متاسفانه، این شرکت به این نکته که دقیقا چه چیزی از تست شبیه سازی آموخته است اشاره ای نکرده و چیزی به اشتراک نگذاشته است.

اما دیمیتری Dolgov، مدیر فن آوری Waymo، در یک مراسم گفت:

“مقدار رانندگی که انجام می دهید، واقعا در عملکرد بلوغ سیستم شما و قابلیت های بهتر سیستم شما موثر است. اگر شما تازه شروع به کار کرده اید، مهم نیست، شما در بر روی اصول کار می کنید بنابراین شما می توانید چند مایل یا ده ها هزار مایل در دنیای واقعی رانندگی کنید. اما همانطور که می خواهید تا سیستم شما بالغ شود و سیستم شما ۹۹٫۹۹ درصد از زمان کار کند، واقعا نیاز به شبیه سازی بسیار گسترده ای دارید و باید مسافت بسیار زیادی را در دنیای واقعی رانندگی کنید. ”

در صورت علاقه در زیر ویدئویی از اتومبیل های کاملأ خودران Waymo را مشاهده کنید:

برای مطالعه بیشتر ببینید که وایمو کارمندان Anki را برای ساخت کامیون های خودران و مستقل خود استخدام می کند و یا Waymo ماشین الکتریکی و خودران خود را به جاده های عمومی می فرستد، یا کمپانی های عظیم BMW و مرسدس بنز برای ساخت ماشین های خودران همکاری می کنند.

نظرات

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.