تست ماشین خودران بایدو

کمپانی بایدو از یونیتی برای تست های اتوموبیل های خودران استفاده می کند

Baidu از موتور بازی سازی Unity برای تست اتومبیل های خودران و خودراننده بهره می برد. هر شرکتی که بخشی از برنامه Apollo شرکت Baidu باشد، به این سیستم شبیه سازی دسترسی پیدا می کند. شرکت بایدو در برنامه آپولو خود به سازندگان اتوموبیل های خودران اجازه می دهد تا از طریق برنامه Unity ماشین های مسقل و خودران خود را امتحان کنند.

Unity، همان شرکتی است که بازی های 3D معروفی مانند Cuphead و Hearthstone را برای کاربران عرضه کرده است، در حال حاضر این شرکت به کمک غول اینترنت چینی، Baidu، می آید تا نسل بعدی خودروهای خودمختار و مستقل را توسعه دهند، هر دو شرکت در روز سه شنبه این موضوع را اعلام کردند.

این همکاری بخشی از برنامه بلندپروازانه Baidu به نام آپولو است که به دنبال طراحی، ساخت، آزمایش و در نهایت توزیع سیستم های خودگردان در سطح های بالا 3، 4 و 5 می باشد.

تا کنون این کمپانی بیش از 50 شرکت خودروسازی و کمپانی های OEM را به صورت یک کالکشن برای این برنامه در مجموعه خود گردآوری کرده است.

Tim McDonough، رئیس Unity در Automotive، توضیح داد که شبیه سازی جاده ها در زمان واقعی، توسعه دهندگان را قادر می سازد تا به طور فزاینده ای از مرحله توسعه این فناوری های مستقل سازی دیجیتالی خوروها عبور کنند، که منجر به تعدادی از مزایا دیگر نیز می شود.

او توضیح داد: "هیچ کس در یک بازی ویدیویی، تا به حال، صدمه ندیده است. شما می توانید چیزهایی را که نمی توانید در دنیای واقعی تست کنید را در این محیط گرافیکی بازی سازی تست کنید. مثلا تست این که چه اتفاقی می افتد اگر که یک کودک به صورت ناگهانی در مقابل ماشین ظاهر شود و یا یک حیوان به سمت خیابان بدود، این ها، اتفاقاتی هستند که شما نمی توانید در دنیای واقعی آن ها را تست کنید. اما شما می توانید سطوح بی نهایتی از این جزئیات را در یک موتور شبیه سازی Unity برای اتوموبیل های خودران، تست و امتحان کنید".

سیستم شبیه سازی شده، باید با اجازه دادن به کنسرسیوم ها و یا همان هم پیمان های شرکت Baidu برای تست چندین نمونه از این "آزمون های رانندگی دیجیتال" به صورت موازات و هماهنگ شده، به طراحی و ساخت وسایل آن ها بسیار سرعت و شتاب دهد، که همچنین به آنها اجازه می دهد اطلاعات بیشتری را برای دیتا اتوموبیل های خودران خود نیز جمع آوری کنند، حتی بسیار امن تر و سریع تر از آزمایش های دنیای واقعی.

علاوه بر این، Unity در حال حاضر تمام قابلیت های دیجیتالی مورد نیاز برای ساختن دنیای مجازی را در اختیار دارد، از نشانه های خیابان و نشانه های ترافیک عابر پیاده گرفته تا حوادث آب و هوایی و یا قابیلت های هواشناسی.

جائون یونگ، رئیس معمار و طراحی شرکت بایدو، در بیانیه ای گفت: "با استفاده از یک پلت فرم مانند Unity، توسعه دهندگان ما می توانند بدون نگران بودن در مورد استفاده از محیط های مختلف و شرایط محیطی و یا ساختن چیزی برای خراب شدن در تست ها، از ابتدا تمرکز خود را روی آزمایش و تحقیقات بیشتر متمرکز کنند".

او همچنین افزود: "Unity توانایی تسریع اعتبار سنجی وسایل نقلیه خودمختار و داده ها آموزشی را با داده های دقیق و واقعی زمین در موثرتر و ایمن ترین راه در اختیار دارد".

در زیر نیز می توانید ویدئویی از تکامل شبکه های عصبی با استفاده از الگوریتم ژنتیک برای ماشین سه بعدی ساخته شده در Unity را مشاهده کنید:

برای مطالعه بیشتر ببینید که طراحی خودروهای آینده با یک اسکیت بورد همراه می شوند و یا BASF با تغییر شیمی رنگ خودرو ها، تشخیص آن ها برای لیدار را آسان تر می کند.

... توضیحات کامل