رقابت پرتنش شرکت های به اشتراک گذاری اسکوتر، اینبار در شهر سانتا مونیکا

کمپانی های Bird، Lime سرویس اسکوترهای الکتریکی خود را برای اعتراض به رتبه های برنامه های Uber و Lyft متوقف کردند. این حرکت پس از آن اتفاق افتاد که شهر Santa Monica برنامه شرکت های سوارکاری اوبر و لیفت را بالاتر از برنامه های Bird و Lime در رده بندی برنامه رانندگی اسکوترهای الکتریکی خود قرار داد.

4.4 از 5
از 5 رای
(رای دهید)
رقابت پرتنش شرکت های به اشتراک گذاری اسکوتر، اینبار در شهر سانتا مونیکا

همانگونه که جنگ های اجاره اسکوترهای برقی بین کمپانی های بزرگ در شهرهای مختلف آغاز شد، اکنون جنگ اسکوتر های برقی در سانتا مونیکا بسیار گرم تر، جذاب تر  و داغ تر می شود.

بر طبق گفته ی Curbed لس آنجلس، کمپانی های Bird و Lime به طور موقت خدمات scooter خود را در شهر کالیفرنیا جنوبی متوقف کرده اند که در اعتراض به شهر و به دلیل طرفداری کردن آنها از برنامه های اشتراک گذاری اسکوتر و دوچرخه، شرکت های سوارکاری Uber و Lyft اجرا می شود.

در یک پست، شرکت Lime توضیحاتی میدهد، از اینکه این شهر در روز جمعه پیشنهاد خود را برای برنامه آزمایشی منتشر کرده است، که نتیجه آن به نفع Lyft و شرکت Jump متعلق به Uber انتشار یافته است. این برنامه  و آزمایش اجازه می دهد تا فقط چهار شرکت برای اشتراک گذاری اسکوتر و دوچرخه های الکتریکی در این شهر فعالیت کنند.

شرکت Lime در یک پست توئیتر می گوید: “ما احساس می کنیم که جامعه سانتا مونیکا حکم تجدید نظر و بازنگری این کار ما را مجدادأ می پذیرند.”

همچنین شرکت لیمو در مورد سهولت استفاده از اسکوتر های خود در توییتر توضیح می دهد و همینطور گفت: “ما سرویس ناوگان های خود را تا ساعت ۴:۳۰ بعد از ظهر به صورت محلی در اختیار شما قرار داده ایم تا با پشتیبانی شما مخالفت نظریه شورا را به توافق کامل برسانیم. #LifeWithoutScooters یعنی زندگی همراه با اسکوترها، آینده ما خواهد بود. در حال حاضر به شهر کمک کنید تا تصمیم درست و یک اقدام  مناسب را انتخاب کنند”.

یک کاربر Lime در  توییتر یک عکس نمایش داده است که در روز سه شنبه این شرکت Lime این روز را  “یک روز بدون اسکوتر” نامگذاری کرده است.

همچنین Toby Sun، مدیر عامل شرکت Lime، در بیانیه ای گفت: ” این شرکت توسط شهر “سانتا مونیکا” نا امید شده است.

به علاوه از طرفی دیگر یکی از شرکت های رقابت کننده به نام Sun می گوید: “ما در حال تجربه گسترش برنامه های به اشتراک گذاری اسکوتر های برقی در سانتا مونیکا و در سراسر جهان هستیم، و این به ما این اجازه را می دهد تا به بزرگترین برنامه های اشتراک گذاری برای برآورده ساختن نیازهای ساکنان، بدون کوچکترین وقفه از زمانی که برنامه آزمایشی آغاز می شود، تبدیل شویم.

اسکوترهای الکتریکی هوشمند خیلی زود و به طور ناگهانی در فصل بهار ظاهر شدند، زمانی که شرکت ها آنها را در مکان هایی مانند شهر های سان فرانسیسکو و لس آنجلس ارائه دادند و در ابتدا بدون مجوز صریح از شهرها شروع به فعالیت کردند.

سپس بعد ار مدتی خبرها حاکی از این بود که در سانفرانسیسکو، ۱۲ شرکت برای پنج مجوز که اجازه می دهد آنها در شهر کار کنند، به رقابت پرداختند.

در عین حال، آنها مجبور بودند اسکوتر خود را از خیابان ها بیرون بکشند و فقط به صورت آزمایشی در برخی نقاط فعالیت کنند.

آژانس حمل و نقل شهری سان فرانسیسکو که مجوزها را صادر می کند، در ماه ژوئن اعلام کرد که انتظار می رود تا پایان همین ماه مجوزها را نهایی کند اما هنوز این کار را نکرده است.

اوبر و لیفت نیز هنوز برنامه به اشتراک گذاری اسکوترهای خود را در این شهر به صورت رسمی راه اندازی نکرده اند.

یک نماینده Uber نیز گفت: “ما افتخار می کنیم که رویکردهای مشارکتی ما و همچنین تاریخچه طولانی پرشده ما در همکاری با شهرهای مختلف، برای شهر سانتا مونیکا مناسب بود”.”ما منتظر فرصتی هستیم تا با ماشین شخصی که خود مالک آن ها هستیم به این شهر بپیوندیم”.

شرکت Bird نیز در سانتا مونیکا کار خود را آغاز کرده است، اما آینده آن با توجه به توصیه وزارت برنامه ریزی شهری برای شورا برای تأیید مجوز برنامه آزمایشی، نسبت به اوبر و لایتف نامطمئن تر است.

همینطور کمپتنی Bird در بیانیه ای گفت: “برنامه های Lyft و Uber برای اجرای برنامه های اشتراک گذاری اسکوتر در سانتا مونیکا نشان می دهد که دیگر وسیله های این شرکت ها می تواند با تولید CO2 باعث نابودی و آلودگی انرژی های پاک باقی مانده شود، اما از طرفی ما در Bird برای جایگزینی سفرهای ماشینی با سوخت های شیمیایی، ما وسایل خود را به سیستم های الکتریکی و سفرهای انرژی پاک اختصاص داده ایم و همچنان در کنار وابستگی به دیگر وسایل نقلیه در کنار سواری های الکتریکی وفادارمان به برنامه های خود ادامه خواهیم داد”.

قبل تر نیز خبرها حاکی از این بود که کمپانی Bird اشتراک گذاری اسکوتر های برقی خود را در اروپا گسترش می دهد.

رای شما به "رقابت پرتنش شرکت های به اشتراک گذاری اسکوتر، اینبار در شهر سانتا مونیکا" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن