CDC از مرگ یک نفر در آمریکا به دلیل مصرف سیگارهای الکتریکی گزارش می دهد!

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) در آمریکا به طور بالقوه مرگ یک نفر در ایالت ایلینویز آمریکا به دلیل استفاده از سیگار های الکترونیک (ویپ، vape) را تائید می کند. همچنین این سازمان 193 مورد از بیماری های جدی تنفسی را به دلیل استفاده از سیگار های الکتریکی گزارش کرده است. در حالی که سیگار های الکتریکی اغلب خود برای کنار گذاشتن سیگارهای مضرتر استفاده می شوند، اکنون شاید خود آن ها نیز با مشکلاتی روبرو باشند که سلامتی انسان ها را شدیدا به خطر بیاندازند.

CDC مرگ نفر آمریکا دلیل مصرف سیگارهای الکتریکی گزارش

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای آمریکا نشان داده که 193 مورد از بیماری های شدید ریوی را که بطور بالقوه با سیگار الکتریکی در ارتباط هستند، شناسایی کرده است.

علاوه بر این، یک بیمار در یکی از این موارد، که شامل بیماران 17 تا 38 ساله و ثبت شده بین تاریخ 28 ژوئن تا 20 اوت (7 تیر تا 29 مرداد) امسال بوده اند، در ایلینویز پس از بستری شدن در بیمارستان درگذشته است.

در حالی که یکی از دلایلی که مردم شروع به استفاده از سیگار الکترونیکی می کنند، برای متوقف کردن استعمال دخانیات است، که یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در جهان می باشد، ولی خب ما هنوز درک کاملی از تأثیرات طولانی مدت آن سیگار های الکترونیکی نداشته ایم.

این احتمالاً موضوعی خواهد بود که بسیاری از محققان می توانند با آن روبرو شوند و در این باره تحقیقات بیشتری انجام دهند، که چرا یک محصول جایگزین سیگار نیز باید به خودی خود مضر باشد و حتی به مرگ منجر گردد.

به طور واضح، CDC هنوز تأیید نکرده است که آیا شرایط ریوی بیماران واقعاً در اثر سیگار الکترونیک ایجاد شده است یا خیر.

مأموران تحقیق در مورد این پرونده ها، حتی یک رابطه مشترک پیدا نکرده اند، به غیر از این واقعیت که بیماران بطور مدام از سیگار های الکتریکی vape استفاده می کرده اند.

برخی از آنها به استفاده از تتراهیدروكانابینول یا THC كه باعث حس “بالا بودن” درحشیش می شود، اعتراف كرده اند، و گریگوری كونلی (Gregory Conley) رئیس انجمن سیگار های الکتریکی یا Vaping آمریكا اطمینان دارد كه این بیماری ها توسط دستگاه های حاوی حشیش با ترکیب مایع سیگار الکتریکی ایجاد شده است.

با این حال، ایلانا آریاس (Ileana Arias)، مسئول CDC، گفت: “اطلاعات بیشتری لازم است تا بدانیم چه عواملی باعث ایجاد این بیماری ها می شود.”

مقامات در حال بررسی چندین تئوری هستند، از جمله این احتمال که بیماری ها در اثر مواد سمی مانند فلزات سنگین مانند سرب یا طعم دهنده های خاص ایجاد می شوند.

به گفته پزشكان، آسيب هاي ريوی به طور مستقیم با آسيب هاي استنشاق شيميايي سازگار است و FDA هيچ كنترلي بر روي موادي كه سازندگان این دستگاه های الکتریکی استفاده مي كنند، در اختیار ندارد.

میچ زلر (Mitch Zeller)، مدیر FDA محصولات توتون و تنباکو گفت: این آژانس در حال حاضر محصولات خود را آزمایش می کند تا ببیند که آیا آنها حاوی مواد مضر هستند یا خیر.

یافته های آن تنها درصورتی مفید خواهد بود که بیماری ها واقعاً توسط مواد موجود در محصولات تجاری این شرکت ها ایجاد شده باشند.

استفاده نامناسب از سیگار های الکتریکی می تواند به مرگ منجر شود

ببینید، یک تئوری دیگر این است که مردم به احتمال زیاد غلافهای نیکوتین این سیگار های تجاری را خالی می کنند و آنها را با مواد معدنی حاوی مواد شیمیایی مختلف از جمله روغن THC و دیگر مایع های مصرفی سیگار الکتریکی پر می کنند.

زلر گفت: آژانس های مختلف دولتی در حال حاضر از منابع زیادی برای بررسی این مشکل استفاده می کنند، زیرا به نظر می رسد با گذشت روزها این مشکل بسیار رو به رشد است.

در طی هفته گذشته تعداد موارد بیش از دو برابر شده است و بیماران صدمات گسترده و حتی دائمی را نشان می دهند که نیاز به روزها بستری شدن دارند.

قبل از اینکه وضعیت آنها جدی شود، بیماران شروع تدریجی علائم را گزارش می کردند که شامل مشکلات تنفسی، استفراغ، حالت تهوع، درد قفسه سینه و خستگی بوده است.

برای مطالعه بیشتر ببینید که ترکیب VR و فناوری میکروسکوپی می تواند به تشخیص بیماری های داخلی کمک کند! یا حسگر ناخن IBM به تشخیص بیماری ها کمک می کند و یا اسکنر پزشکی 3 بعدی، تحولی در اسکن بدن انسان برای تشخیص بیماریها.

ویدیوها و مطالب مشابه