چین برای اولین بار یک راکت فضایی را از دریا به آسمان می فرستد!

کشور چین برای نخستین بار یک موشک فضایی را از یک کشتی بر روی دریا راه اندازی می کند. موشک Long March 11 با موفقیت از یک کشتی باری در دریای زرد، دریای بین چین و کره، به آسمان فرستاده شده است.کشور چین سومین کشوری است که به این تکنولوژی لانچ و راه اندازی راکت از دریا دست می یابد.

راکت فضایی چین  از دریا به آسمان

کشور چین نیز به عنوان یکی از اولین کشورهایی که موفق می شود تا یک موشک را از دریا و بر روی یک کشتی راه اندازی کند، در کنار دیگر کشورهای ایالات متحده و روسیه قرار می گیرد.

اداره ملی فضا و هوا، امروز راکت Long March 11 را از یک کشتی حامل محموله در دریای زرد چین به فضا پرتاب کرد.

این موشک پنج ماهواره فضایی و تجاری این سازمان ملی را به فضا می برد، (از جمله دو ماهواره که شرکت آن ها را برای یک شبکه جهانی ماهواره اینترنتی برنامه ریزی کرده است) و دو نمونه دیگر آن برای تمرکز بر روی آزمایش های تجربی در نظر گرفته شده اند.

طبق گفته TechCrunch، در حالی که ایالات متحده و روسیه با کشورهای دیگر بر روی پلت فرم Sea Launch یا راه اندازی موشک از دریا مشغول به کار بوده اند (که در سال 2014 به وجود آمده)، چین نیز یکی دیگر از تنها کشورهایی است که موشک فضایی خود را از دریا با استفاده از یک پلتفرم و تکنولوژی که به طور کامل مالک آن است، راه اندازی کرده است.

با این وجود این راه اندازی از یک کشتی محموله خصوصی صورت گرفته است.

در عین حال، SpaceX نیز موشک ها را در دریا راه اندازی کرده و حتی آن ها را بر روی دریا نیز فرو آورده است.

برای مطالعه بیشتر ببینید که تیم ژاپنی Interstellar با موفقیت اولین راکت مخصوص سفرهای فضایی خود را لانچ می کند! یا راکت قابل بازیافت Falcon 9 شرکت SpaceX برای بار سوم به فضا فرستاده شد و یا ویدئویی از فرود راکت Falcon 9 شرکت SpaceX در آب ( ۵ دسامبر ۲۰۱۸).

ویدیوها و مطالب مشابه